Femina.cz » Magazín » Móda » Umí se Češi oblékat? Podle těchto módních hříchů těžko!

Umí se Češi oblékat? Podle těchto módních hříchů těžko!

Umí se Češi oblékat? Podle těchto módních hříchů těžko!

Magazín: Móda | autor: Lucie Feiková | vydáno 17. 08. 2016

Co se týká módy, každé roční období má jistá pravidla, která by se neměla za žádných okolností porušovat. Co straší ve snech všechny stylisty právě teď, v létě? Kromě ponožek v sandálech i další hříchy, které budí rozpaky kolemjdoucích! Tohle je síla!

Češi jsou ve světě známí hlavně ze dvou důvodů. Prvním je samozřejmě láska v pivu. Ten druhý už tak roztomilý není, protože našinci často bývají terčem posměchu za svůj styl oblékání. O několika „českých trendech“ jsou dokonce zmínky v průvodcích pro cizince! To snad aby nebyli turisté po příjezdu nemile překvapeni, především v záplavě igelitek, které jsou naší největší neřestí. Jenže co ten zbytek, opravdu je to taková bída s nouzí?

Made in Czech

Špatná reklama nás trochu mrzí, protože nalijme si čistého vína – v každé zemi je to podobné a mistr tesař se někdy utne, bez ohledu na národnost. Tak proč jsme zrovna my označováni za černé ovce módního průmyslu? Snad si v příštích letech napravíme reputaci. Je ale fakt, že tyhle čtyři přešlapy jsou stále k vidění a možná kvůli nim nás všichni hází do stejného pytle!

1. Ponožky v sandálech, zpátky do minulosti

Proč se tohle pořád nosí? Otázka, která má historický podtext. Ještě ve 20. letech minulého století byla tahle „móda“ úplně běžná. Sandály platily za turistickou obuv, takže ponožky měly nositele chránit před škrábanci a prachem. S příchodem druhé světové války se lidé tohoto zlozvyku museli zbavit, ale jakmile se politická situace uklidnila, šup zpátky ke kořenům a světě div se, vydrželo to dodnes!

Jaký to má smysl? To je stále záhadou. Otevřená obuv se nosí, protože je teplo. Když je někomu zima, ať si vezme uzavřené boty, do nich fusekle podle libosti a je po problému. Spojovat nespojitelné, to je hotový český majstrštyk!

2. Ramínka mimo, vyzývavý omyl

Existuje tolik druhů a střihů spodního prádla, až se jednomu nechce věřit, že si nevybere doslova každý. I u nás jsou oblíbené blůzky s holými zády, trička s vázáním za krk a všeobecně modely s různými důmyslnými průramky a otvory. 

Na tom by samozřejmě nebylo nic trestuhodného, kdyby celý efekt nositelky nepohřbily standardní podprsenkou. A co hůř, úplně odlišné barvy. Když to máš, tak to ukaž? Mimochodem, ani čouhající tanga z kalhot bokového střihu, nebo rýsující se švy kalhotek, neudělají moc parády. Ale stejně, stačí pohled a už je každému jasné, které „bombarďáky“ si dnes Máňa od vedle oblékla. Jak dlouho ještě musíme takhle trpět?

3. Velbloudí prst, maskování marné

Další nechvalně známá disciplína, ve které některé dámy vynikají, má svůj slangový výraz – cameltoe, tedy velbloudí prst. Příčina téhle společenské sebevraždy je nošení těsného oblečení, spodního prádla, plavek, zkrátka věcí „na tělo“. Obrys stydkých pysků jako dlani! A jsme zase u toho, na špatném výběru velikosti oblečení může pohořet i ten největší „fashion guru“. 

Pánové si tady možná při mrknutí oka přijdou na své, ale my ostatní si sondu do anatomie necháme klidně ujít. Na obranu naší populace musíme důrazně upozornit, že i některé celebrity už takto ukázaly víc, než měly v plánu. 

4. Špinavé boty, styl sedlák v plné polní

Podle výzkumu jedné společnosti, která se zabývá výrobou pracích a čisticích prostředků, se každý pátý Čech sprchuje i v tom nejparnějším počasí každý druhý až třetí den. Prý pobyt v koupelně ukrutně nebaví! 

Hygienické návyky tedy nejsou naší nejsilnější stránkou, takže je nad slunce jasné, že když už se kašle na osobní čistotu, neleští se ani obuv. Jenže pak to taky podle toho vypadá. V centru města si to vyšlapuje týpek, co má hroudy hlíny až nad kotníky a ještě se tváří jako švihák lázeňský. Celou zkázu dokonají „koláče“ potu v podpaží a lehký závan smrdutého skunka. Tohle fakt nebudí ten nejhezčí obrázek, co si budeme povídat.

Co si myslíš o těchto módních přešlapech, taky nad nimi kroutíš hlavou? Opravdu se Češi podle tebe neumí oblékat, nebo je to jen pomluva? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky!

A abychom si trochu spravili chuť, podívej se do fotogalerie, najdeš tam fakt podivné modely, ale módou bychom to nenazývali, i když spousta z nich je z rukou věhlasných módních návrhářů.

Foto: Shutterstock.com, pinterest.com, facebook.com, profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
13. 12. 2016 RitaTerezka - (reakcí: 0)
22. 08. 2016 ivka7 Ponožky v sandálech (reakcí: 0)
21. 08. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
17. 08. 2016 pepina . (reakcí: 0)
17. 08. 2016 Renca88 ... (reakcí: 0)
17. 08. 2016 Viky17 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

29. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Až příliš dlouho se zaobíráš tím, co potřebují druzí a na sebe tak trochu zapomínáš. Dopřej si dnešní den jen pro seb... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist