Femina.cz » Magazín » Móda » Umí se Češi oblékat? Podle těchto módních hříchů těžko!

Umí se Češi oblékat? Podle těchto módních hříchů těžko!

Umí se Češi oblékat? Podle těchto módních hříchů těžko!

Magazín: Móda | autor: Lucie Feiková | vydáno 17. 08. 2016

Co se týká módy, každé roční období má jistá pravidla, která by se neměla za žádných okolností porušovat. Co straší ve snech všechny stylisty právě teď, v létě? Kromě ponožek v sandálech i další hříchy, které budí rozpaky kolemjdoucích! Tohle je síla!

Češi jsou ve světě známí hlavně ze dvou důvodů. Prvním je samozřejmě láska v pivu. Ten druhý už tak roztomilý není, protože našinci často bývají terčem posměchu za svůj styl oblékání. O několika „českých trendech“ jsou dokonce zmínky v průvodcích pro cizince! To snad aby nebyli turisté po příjezdu nemile překvapeni, především v záplavě igelitek, které jsou naší největší neřestí. Jenže co ten zbytek, opravdu je to taková bída s nouzí?

Made in Czech

Špatná reklama nás trochu mrzí, protože nalijme si čistého vína – v každé zemi je to podobné a mistr tesař se někdy utne, bez ohledu na národnost. Tak proč jsme zrovna my označováni za černé ovce módního průmyslu? Snad si v příštích letech napravíme reputaci. Je ale fakt, že tyhle čtyři přešlapy jsou stále k vidění a možná kvůli nim nás všichni hází do stejného pytle!

1. Ponožky v sandálech, zpátky do minulosti

Proč se tohle pořád nosí? Otázka, která má historický podtext. Ještě ve 20. letech minulého století byla tahle „móda“ úplně běžná. Sandály platily za turistickou obuv, takže ponožky měly nositele chránit před škrábanci a prachem. S příchodem druhé světové války se lidé tohoto zlozvyku museli zbavit, ale jakmile se politická situace uklidnila, šup zpátky ke kořenům a světě div se, vydrželo to dodnes!

Jaký to má smysl? To je stále záhadou. Otevřená obuv se nosí, protože je teplo. Když je někomu zima, ať si vezme uzavřené boty, do nich fusekle podle libosti a je po problému. Spojovat nespojitelné, to je hotový český majstrštyk!

2. Ramínka mimo, vyzývavý omyl

Existuje tolik druhů a střihů spodního prádla, až se jednomu nechce věřit, že si nevybere doslova každý. I u nás jsou oblíbené blůzky s holými zády, trička s vázáním za krk a všeobecně modely s různými důmyslnými průramky a otvory. 

Na tom by samozřejmě nebylo nic trestuhodného, kdyby celý efekt nositelky nepohřbily standardní podprsenkou. A co hůř, úplně odlišné barvy. Když to máš, tak to ukaž? Mimochodem, ani čouhající tanga z kalhot bokového střihu, nebo rýsující se švy kalhotek, neudělají moc parády. Ale stejně, stačí pohled a už je každému jasné, které „bombarďáky“ si dnes Máňa od vedle oblékla. Jak dlouho ještě musíme takhle trpět?

3. Velbloudí prst, maskování marné

Další nechvalně známá disciplína, ve které některé dámy vynikají, má svůj slangový výraz – cameltoe, tedy velbloudí prst. Příčina téhle společenské sebevraždy je nošení těsného oblečení, spodního prádla, plavek, zkrátka věcí „na tělo“. Obrys stydkých pysků jako dlani! A jsme zase u toho, na špatném výběru velikosti oblečení může pohořet i ten největší „fashion guru“. 

Pánové si tady možná při mrknutí oka přijdou na své, ale my ostatní si sondu do anatomie necháme klidně ujít. Na obranu naší populace musíme důrazně upozornit, že i některé celebrity už takto ukázaly víc, než měly v plánu. 

4. Špinavé boty, styl sedlák v plné polní

Podle výzkumu jedné společnosti, která se zabývá výrobou pracích a čisticích prostředků, se každý pátý Čech sprchuje i v tom nejparnějším počasí každý druhý až třetí den. Prý pobyt v koupelně ukrutně nebaví! 

Hygienické návyky tedy nejsou naší nejsilnější stránkou, takže je nad slunce jasné, že když už se kašle na osobní čistotu, neleští se ani obuv. Jenže pak to taky podle toho vypadá. V centru města si to vyšlapuje týpek, co má hroudy hlíny až nad kotníky a ještě se tváří jako švihák lázeňský. Celou zkázu dokonají „koláče“ potu v podpaží a lehký závan smrdutého skunka. Tohle fakt nebudí ten nejhezčí obrázek, co si budeme povídat.

Co si myslíš o těchto módních přešlapech, taky nad nimi kroutíš hlavou? Opravdu se Češi podle tebe neumí oblékat, nebo je to jen pomluva? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky!

A abychom si trochu spravili chuť, podívej se do fotogalerie, najdeš tam fakt podivné modely, ale módou bychom to nenazývali, i když spousta z nich je z rukou věhlasných módních návrhářů.

Foto: Shutterstock.com, pinterest.com, facebook.com, profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
22. 08. 2016 ivka7 Ponožky v sandálech (reakcí: 0)
21. 08. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
17. 08. 2016 pepina . (reakcí: 0)
17. 08. 2016 Renca88 ... (reakcí: 0)
17. 08. 2016 Viky17 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

04. 12. 2016 Horoskop Ryby

Využij volný den k odpočinku a péči o své tělo. Dopřej si relaxační koupel, promasíruj celé tělo a pak si udělej poho... Celý horoskop

Karta dne

Dva poháry
Máš před sebou nádherný den naplněný radostí a láskou. Přestože jsi sama, budeš velmi intenzivně řešit vztahy kolem sebe a také své srdíčko. Jestli toužíš po lásce, má...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist