Femina.cz » Magazín » Móda » Trendy šperky: Kombinujte stříbro se zlatem a ozdobte se živými květinami

Trendy šperky: Kombinujte stříbro se zlatem a ozdobte se živými květinami

Trendy šperky: Kombinujte stříbro se zlatem a ozdobte se živými květinami

Magazín: Móda | autor: Helena Stejskalová | vydáno 25. 07. 2014

Chcete si pořídit šperk a nemáte tušení, jaký si vybrat? Nechte se inspirovat současnými trendy a najděte si v nich nadčasový kousek, který vás může zdobit mnohem déle než pouhou jednu sezónu.

Velké kousky patří odvážným 

Jaké šperky letos letí? Hlavně maximalistické. Nebojte se velkých dominantních kousků, které budou na vaší ruce či hrudi doslova zářit a upoutávat tak pozornost okolí. Právě tohle je totiž letos in. Žádné decentní drobnosti, které jenom nenápadně podtrhnou celkový outfit. V kurzu jsou výrazné kusy, ty každého na první pohled praští do očí. Úkolem přece je zaujmout, upoutat. Takže seberte odvahu a vyrazte do společnosti s něčím, na co byste si loni netroufly ani pomyslet. 

Klidně smíchejte všechno dohromady 

Míchat stříbrné a zlaté šperky dohromady? Ještě vaše matka by se nad takovým nápadem nejspíš zhrozila. Jako byste to už slyšely: „To je hrůza! Jak si můžeš něco takového vzít dohromady?“ Teď ale na to zapomeňte. Dovoleno je skoro vše. Zkombinujte klidně zlato i stříbro. Ostatně míchání stylů i různých materiálů opravdu letí. Nemusíte se bát dát dohromady třeba kámen, kov, řetízek, dřevo či smalt. Vzniknou zajímavé kontrasty. Respektujte ale jedno pravidlo. Čím jednodušší máte šaty, tím víc si můžete dovolit v oblasti šperků, ať už v jejich počtu nebo extravaganci. A naopak vyberete-li komplikovanější a barevnější outfit, vyberte si decentnější šperky.  

Kontrasty mají šmrnc

Ladit k sobě ale nemusí ani oblečení a doplňky. K romantickým šatům si tak můžete zvolit klidně drsňácký šperk. Chce to ale opět odvahu a zvažte i příležitost pro jakou se oblékáte. Co někde bude dokonalé a in, může být při jiné příležitosti už, jak se říká, přes čáru. Platí, že alespoň jednu barvu vyskytující se na šperku byste měli sladit s barvou, která se vyskytuje na oblečení. Na druhou stranu, ani to neplatí stoprocentně. Klidně zkuste použít kontrasty, kdy různé styly i barvy jdou proti sobě. Možná zjistíte, že to má nečekaný šmrnc.

Zamilovala jsem se do mladšího. Může to vyjít?

Zamilovala jsem se do mladšího. Může to vyjít?

Je mi čtyřicet a celý svůj život jsem měla smůlu na muže. Vybírala jsem si samé donchuány, kteří ...

Kámen pro ochranu 

Máte v oblibě malé decentní šperky s maximálně jedním kamínkem? Tak to si letos moc neužijete, ledaže byste chtěly změnit svůj styl. Nosí se především velké náušnice, náhrdelníky i prsteny, kterým dominují ohromné kameny. Nejenom, že nadchnou svojí masivností a přírodní krásou, ale také působí léčivě, třeba proti stresu. Mohutný šperk se tak zároveň stává vaší ochranou.

Oblečte se i do neónu

Fantazii v kombinacích se meze nekladou. Náhrdelník může mít klidně několik vrstev z různých materiálů a na vaší hrudi ho zaručeně nikdo nepřehlédne. Pokud jde o barvy a povrchy, můžete vyzkoušet všechno. Lesklé, pestrobarevné, svítící, třeba i neónové variace. Motivy zvířat i orientální prvky. Upoutá i kontrast černé a bílé barvy. 

Staňte se kvetoucí zahradou

A hit na závěr? Pořiďte si šperk s opravdovým živým květem. Pravda, musíte s ním zacházet velmi opatrně a starat se o něj a nechávat ho v nádobě s vodou. Za to ale budete mít ozdobu, ze které všem dojde dech. Jak je možné, že květina rychle nezvadne? Čerpá totiž vodu z ampulky s vodou, která se důmyslně a velmi nenápadně umístí ve šperku. Ampulky se používají se třeba pro vzácné druhy orchidejí zvané Vandy a na první pohled nejsou vidět. 

A pokud vás živé květiny nepřesvědčily, zkuste alespoň ty z naší fotogalerie. Podívejte se na úžasné květinové prsteny.

Foto zdroj: profimedia.cz, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
13. 01. 2017 jana šperky (reakcí: 0)
18. 05. 2015 Hanka.V náhrdelník (reakcí: 0)
25. 10. 2014 Lennanov Stříbro a zlato (reakcí: 0)
29. 07. 2014 glady ... (reakcí: 0)
27. 07. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
26. 07. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

21. 01. 2017 Horoskop Váhy

Zachovej dnes klid v každé situaci, která nastane. Hádky ani spory nic nevyřeší, a rozhádat se s rodinou, je to posle... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Do tvého života vstoupí zcela nový prožitek v podobě lásky, citů a radosti. Přináší ti ho mladší žena, dcera nebo nová kamarádka, která ti velmi příjemně obohatí tvůj ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist