Femina.cz » Magazín » Móda » Těšíme se: CODE:MODE

Těšíme se: CODE:MODE

Těšíme se: CODE:MODE

Magazín: Móda | autor: Renata Jarošová | vydáno 30. 07. 2010

O víkendu se v Praze uskuteční unikátní trhy s nezávislou, avantgardní módou a doplňky v rámci projektu Code:Mode s podtitulem Summer.

 

Stejně jako jsme úpěnlivě čekaly na počátek dubna, kdy se konal, první letošní Code:Mode, tak jsme ani nemohly dospat dneška. A je to tady, vyrážíme znovu obdivovat a samozřejmě také nakupovat jedinečné kousky neznámých tvůrců na Střelecký ostrov.

Myšlenka propojení jednotlivých nezávislých a avantgardních tvůrců vznikla už pod názvem Prague Free Fashion Weekend s heslem „Ignorujte konfekci!“. Hnacím motorem byla snaha umožnit mladým tvůrcům navazovat mezi sebou kontakty a usnadnit jim komunikaci se širší veřejností, pro kterou jejich tvorba zůstává často neobjevená. První PFFW se uskutečnil v dubnu 2006 v Experimentálním prostoru Roxy/NoD a poukázal na hlad po akci tohoto druhu, která se v Praze objevila poprvé. Vzhledem k některým změnám a byrokratickým překážkám se z PFFW v roce 2009 stal projekt CODE:MODE.

Módní doplňky - inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

Neobvyklý zájem, který u veřejnosti vyvolalo Code:Mode na začátku dubna v Karlínské hale, potvrdil, že akce tohoto typu jsou dnes velmi žádané a atraktivní. Letní varianta Code:Mode se odehraje na Střeleckém ostrově právě tento víkend 30. července až 1. srpna.

 

http://www.femina.cz/files/code.jpgTrhy budou probíhat pod širým nebem v malebném prostředí pražského Střeleckého ostrova. Díky místu bude k vidění a ke koupi jen to nej z domácí návrhářské tvorby. Po ostrově bude rozmístěno více než 80 stánků, které tradičně představí neobvyklé šperky, extravagantní módní oděvy ale i nezvyklé designérské nápady.

Najdete zde zástupce obchodů a návrháře jako: Julius Fashion Shop, inter:zone, BASMATEE, DaDiva, odd:room, JitrNICE, minimon, acid-designs, Akari, Skunkfunk, Artberry, Cvok, Cetonia, Infantil a mnoho dalších.


Uvolněnou letní atmosféru trhů podtrhne doprovodný program, který tentokrát obstará nový cirkus, žongléři, akrobati ale i oblíbení DJ´s. Chystáme dvě DJ stage, cirkusový workshop pod taktovkou Asociace Cirqueon, show obřích loutek Echt street puppets, yoyerské exhibice Projektu Jupiter nebo tatérské studio Tribo Tatoo.Kulturní tečkou bude každý večer speciální filmová projekce ve venkovním kině.

Code:Mode Summer je ideální variantou pro víkend strávený v rozpálené letní Praze. S dekou, slunečními brýlemi a nafukovacím míčem můžete prožít ležérní víkend mezi stánky plnými těch nejoriginálnějších módních kousků, které na trhu nenajdete!

Aktuální seznam návrhářů oblečení a šperků letošního Code:Mode Summer naleznete na stránkách www.codemode.cz.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
23. 04. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
08. 02. 2012 JacquelineWitt reply (reakcí: 0)
06. 09. 2011 helenadon trhy (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

28. 02. 2017 Horoskop Střelec

Návštěva, která se nečekaně objeví u tvých dveří, v tobě vyvolá mnoho rozporuplných pocitů. Nakonec strávíte velmi př... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist