Femina.cz » Magazín » Móda » Suché a zničené vlasy

Suché a zničené vlasy

Suché a zničené vlasy

Magazín: Móda | autor: Renata Petříčková | vydáno 19. 05. 2008

Nemusíte si je ani drasticky barvit či podstupovat trvalou. Stačí slunné léto, mrazivá zima, špatná péče či hormonální změna a vlasy jsou najednou spíš než chloubě dámy podobny chemlonovému přehozu... Vraťte jim život!


Suché a lámavé vlasy mohou mít příčinu v poškozené funkci mazových žláz, které produkují tuk způsobující, že jsou vlasy hebké a poddajné. Suché vlasy ztrácejí elastičnost, lesk a sílu. Jsou drsné, suché, špatně se češou a upravují a konečky se snadno rozdvojují. Vlas slábne…

Zastřihněte je!

Řešení, ke kterému nesaháme rády, ale v tomhle případě velice pomůže. Jednak opticky vlasy ozdraví a srovná nepěkně roztřepené konečky. Také ale zabrání, aby se roztřepení prodlužovalo dál do vlasů a tím se poškozovaly stále hlouběji. A potom se můžeme pustit do regenerace!

Panenský olej je zázrak


Samozřejmě si můžete pořídit všemocnou masku, po které se vám vlasy dokonale vyhladí, ale ve skutečnosti postačí zábal z panenského olivového oleje. Necháme působit (stačí 20 minut, ale pokud ráno nikam, ale opravdu nikam nejdete – protože jestli zaspíte, tak to bude pohroma - pak klidně i přes noc, pokud snesete zabalenou hlavu v čepici) a pak smyjeme běžným šamponem. Obyčejně jsou vlasy poněkud mastnější, ale část oleje se ještě časem vstřebá, jinak je vhodné mytí zopakovat.
Účinné jsou i šampony s obsahem olivového oleje či zábaly z kokosového či jojobového oleje. Naopak se vyhněte šamponům na větší objem či s obsahem silikonu, to vlasy ještě více vysušuje.

Co rozhodně ne!

Rozhodně omezte vše, co vlasy ještě více namáhá a vysušuje, například barvení na blond či trvalá či jiné chemické zásahy. Jejich působením se odstraňuje kožní maz a vlas se stává porózním, což v této kombinaci prospívá suchosti. Znáte ten efekt, že se vlasy přestávají mastit, když si dáme trvalou, že?
Neprospívá též fénování, kulmování a žehlení, které má za následek ztrátu keratinu, který udržuje elasticitu vlasu.

Čím prospějeme suchým vlasům?

Správnou výživou s dostatkem stopových prvků, vitamínu a hlavně křemíku a zinku, který je důležitý pro růst vlasů, lze těmto problémům předejít. V létě si vlasy chraňte před sluníčkem a v zimě před mrazem.

Důležitá je však také pravidelná a důsledná péče. Ideálně jednou týdně používejte masku, kterou necháte působit alespoň 20 minut. Nejpohodlnější je aplikace při koupeli – jako první věc při koupání nanesete masku, jako poslední ji opláchnete. Masku nenanášejte na pokožku hlavy, aby se vám vlasy rychle nemastily, ale nanášejte ji po délce vlasu a promněte mezi dlaněmi. Speciální péči věnujte konečkům.

Masku nanášíme na mokré vlasy umyté šamponem, po uplynutí doby působení pouze opláchneme. Pokud obvykle používáte i kondicionér, dobrá maska vám ho spolehlivě nahradí, takže není nutné použít obojí. Na oplachování masky si ale dejte opravdu záležet, je nutné ji z vlasů dokonale vypláchnout. Jinak budou vlasy zplihlé a rychle se mastící.

V případě olejové masky se nejdříve nanáší maska, a po opláchnutí je nutné olej důkladně vymýt šamponem.

Regenerace v kadeřnictví

Hloubkové vyčištění vlasů od zbytků laků, tužidel a šampónů, následné srovnání pH a  hloubková účinná regenerace – to je účinné řešení v případě, že všechno selhalo. Poptejte se v lepších kadeřnických salónech.

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
29. 10. 2014 Lucie Reneval neo (reakcí: 0)
24. 10. 2014 Hanka Zničené vlasy (reakcí: 0)
02. 09. 2014 aneta vlasy (reakcí: 0)
09. 04. 2014 vlasy marika (reakcí: 1)
03. 03. 2014 reneval magda (reakcí: 2)
29. 01. 2014 Petra vlasy (reakcí: 0)
11. 06. 2013 soffka Vlasy (reakcí: 0)
19. 03. 2013 Kája :)) (reakcí: 1)
06. 03. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
21. 01. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
01. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
11. 03. 2011 Petrushka0 0 (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

09. 12. 2016 Horoskop Ryby

Už delší dobu máš pocit, že tvůj partner jen stále něco slibuje, ale své sliby neplní, ani nedodržuje. Buď důsledná a... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist