Femina.cz » Magazín » Móda » Šílená i kontroverzní – taková je móda Lady Gaga

Šílená i kontroverzní – taková je móda Lady Gaga

Šílená i kontroverzní – taková je móda Lady Gaga

Magazín: Móda | autor: Dorotka G. | vydáno 07. 02. 2013

Pokud snad neznáte tuto zpěvačku, žili jste nejspíš posledních několik let na zcela jiné planetě. O této sedmadvacetileté americké zpěvačce toho totiž bylo napsáno tolik, co jiní umělci nezvládnou za celý život. Lady Gaga se řídí jediným heslem: Šokovat!

A rozhodně to není jen jejím výstředním způsobem oblékání. O módě v jejím případě nemůže být rozhodně řeč, protože její modely jsou všechno, jen ne normální a běžně nositelné, ač sama interpretka se snaží o prosazení i v módní branži. Těžko říct, co jí vede k takovým úletům, jedno je jisté, kamkoliv vstoupí, tam budí pozornost.

Stefani Joanne Angelina Germanotta - tak zní celé a skutečné jméno Lady Gaga. Svůj pseudonym si zvolila podle hitu skupiny Queen – Radio ga ga. Queen patřili spolu s Davidem Bowiem nebo Michaelem Jakcsonem či Madonnou k jejím idolům.  O tom, že chce dělat hudbu snila už od dětství. Ve čtyřech letech začala hrát na klavír a svou první skladbu složila o pouhých sedm let později. V sedmnácti letech začala navštěvovat uměleckou školu na Newyorské univerzitě, ale nakonec dala přednost kariéře před studiem a dobře udělala.

Dnes patří mezi nejbohatší celebrity vůbec, ročně má hromadu vystoupení a její písničky ovládají čelní příčky hitparád po dlouhé týdny.  Získala celou řadu ocenění včetně těch nejprestižnějších.

Co jste o ní možná nevěděli:

  • Má celkem osm tetování mezi nimiž nechybí citáty nebo symbol Peace, srdce, růže s houslovým klíčem nebo třeba jednorožec či název svého alba v azbuce.
  • Právě teď čelí obvinění své někdejší asistentky z krácení mzdy a neplacení přesčasů. Asistentka žádá odškodné ve výši sedmi milionů korun.
  • Bojí se sama v pokoji. Na turné požaduje vždy přítomnost své asistentky i přes noc.

A co jste věděli? Že dokáže na sebe obléknout prakticky cokoliv včetně syrového masa. Koneckonců přesvědčte se sami v naší fotogalerii a napište nám, který model je pro vás fakt nejulítlejší.

Foto: Profimedia.cz, fanpop.com

Módní doplňky - inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
19. 01. 2014 RitaTerezka - (reakcí: 0)
14. 02. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
11. 02. 2013 misule14 GaGa (reakcí: 0)
09. 02. 2013 gambis ... (reakcí: 0)
08. 02. 2013 Daniela76 Lady Gaga (reakcí: 0)
07. 02. 2013 manislava lady gaga (reakcí: 0)
07. 02. 2013 pepina . (reakcí: 0)
07. 02. 2013 lidka2 + (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

02. 12. 2016 Horoskop Blíženec

Pokud ti přišly dvě nabídky práce a ty nevíš, která je ta správná, zkus se spolehnout na intuici, která tě s naprosto... Celý horoskop

Karta dne

Král poháru
Očekávej skvělý den, naplněný harmonií a radostí. Skvělá spolupráce na tebe čeká s muži narozenými ve znamení Ryby, Raka a Štíra. Pokud toužíš po lásce, přátelství či ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist