Femina.cz » Magazín » Móda » Samoopalovací přípravky – jak na ně

Samoopalovací přípravky – jak na ně

Samoopalovací přípravky – jak na ně

Magazín: Móda | autor: Renata | vydáno 12. 03. 2007

Bezpečný způsob, jak si pořídit snědou pleť bez pečení se na sluníčku či v soláriu je použití samoopalovacího mléka.


Mléko sice tělu nedodá vitamín D ze sluníčka ani nezahřeje po zimě prochladlou kůži, ale pro někoho je to přijatelná varianta, na kterou nedá dopustit. Nehezké fleky, žlutá a oranžová místa, nepříjemný zápach… To byly dřívější nedostatky tohoto oblíbeného kosmetického výrobku. Výrobci se snaží co nejvíce tyto nepříjemnosti potlačit, přesto se může hodit pár tipů, jak si se samoopalovacím mlékem či krémem dobře rozumět.

Pokožku nejprve připravíme

A to peelingem, kterým ji zbavíme odumřelých buněk a tím předejdeme nehezkým skvrnám. Tam, kde je „stará“ kůže, barva chytá více, takže pozornost věnujte hlavně peelingu kolen a loktů. Úplně nejlepší si ještě v obchodě vybraný přípravek otestovat na ruce, každá pleť totiž reaguje trošku jiným odstínem a hlavně se vyhnete riziku alergické reakce ve chvíli, kdy se jím natřete celá.

Nanášení

Samoopalovací přípravek nanášíme na dokonale oschlou kůži a raději v několika slabších vrstvách a necháme vždy řádně vstřebat. Pozor na místa, kde máte jizvy nebo strije. Jizvy přípravek ztmaví a strije neobarví, tedy opticky vystoupí ještě více na odiv. Pak si umyjte ruce a nehty, jinak se vám také obarví.

Nejvhodnější je nanášet samoopalovací mléko asi 2-3 hodiny před spaním, pro nejlepší výsledek je nutné se následujících 3-8 hodin nesprchovat a raději ani nepotit.
Za 1-2 hodiny jste krásně „opálená“ a vydrží vám několik dní, maximálně týden.
Vždy se řiďte pokyny výrobce, jednotlivé výrobky se mohou maličko lišit.

Na obličej a na tělo jiný přípravek

Výrobci myslí na všechno, pokud chcete jen snědý obličej, vybírejte přípravek určený pro pleť a pokud chcete opálit tělo, pak vybírejte ten tělový. Rozdíl v nich je veliký. Ty na obličej jsou jemnější s pěstícími složkami. Riziko je to sice malé, ale tělový  přípravek může jemnou obličejovou pokožku podráždit.

Také nezapomínejte na ochranu před sluníčkem, samoopalovací krémy nemají vysoký ochranný faktor, takže pokud jdete na sluníčko, natřete se ještě klasickým ochranným opalovacím krémem.

Pokud krém nevoní

Tomu se nedá příliš zabránit, složka DHA, která je v každém samoopalovacím přípravku má toto aroma. Jediným řešením je vybírat krém, který pro vás bude alespoň snesitelný. Pravdou je, že zápach je cítit jen pár hodin po aplikaci, poté se jeho intenzita drasticky mírní.

Fleky, obarvené ruce

Pokud se vám stane, že se dílo vůbec nepodaří, či jste si zapomněla umýt ruce a máte je jako Číňanka, pak vězte, že jakýkoliv tukový přípravek vás může nehezkého zbarvení zbavit. Dětský olej, tělové mléko, peeling či citronová šťáva. To vše je v tuto chvíli dobrým pomocníkem.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
28. 02. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 11. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

24. 03. 2017 Horoskop Býk

Příliš často na tebe dotírají myšlenky, že jsi k ničemu, že tě nic nebaví. Než se propadneš do úplné deprese, zkus lé... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist