Femina.cz » Magazín » Móda » Recyklované šperky

Recyklované šperky

Recyklované šperky

Magazín: Móda | autor: Libuše Burger | vydáno 03. 08. 2010

Libujete si v extravagantní bižuterii a máte šikovné ruce? Zajímavé náramky a náhrdelníky si můžete vyrobit sama a nemusíte kvůli tomu nakupovat drahé materiály. Stačí prohrabat manželovu dílnu nebo vyklepat z kabelky nepotřebné zbytečnosti, které by jinak skončily v koši.

 

Trendy šperky - velká inspirativní fotogalerie

šperky inspirace fotogalerie

Nápadu zužitkovat odpadky k výrobě netradičních šperků se ujala řada návrhářů, kteří na ekologickém podtextu postavili celou firemní strategii. Podívejme se, s čím vším se dá v návrhářství pracovat.


http://www.femina.cz/files/Bfj_nazvu.jpg

 


Americká umělkyně Holly Anne Mitchell pracuje převážně se starým papírem. Její náhrdelníky, náramky, náušnice a brože vznikají z novinových ústřižků, starých komiksů, burzovních lístků nebo loterijních kupónů (na obrázku). Výrobky jsou potřené voděvzdorným nátěrem, což zvyšuje jejich odolnost a trvanlivost.
http://www.femina.cz/files/taska.jpg


Tahle úžasná kabelka vznikla z obalů od ovocných šťáv ve filipínské společnosti Half the Sky Designs, která recykluje obaly posbírané ve školách, nemocnicích a podobných institucích, aby přispěla k ekologickému prostředí. Materiál je prachobyčejný, a výsledek je cool!


http://www.femina.cz/files/karty.jpg


Telefonní kartu obvykle použijeme a zahodíme. Koho by také napadlo, že se z ní dá vyrobit přitažlivý barevný náhrdelník, s jakým přišla na módní trh mladá designérka z Ria de Janeira Mana Bernardes... Její kolekce je důkazem, že úlomky nepotřebného plastu mohou posloužit jako úchvatný módní doplněk.


http://www.femina.cz/files/prsten.jpg


Studio dustDesignCo našlo nové uplatnění pro strojky z nefunkčních hodinek. Jeho kolekce zahrnuje 55 unikátních kousků – dva stejné nenajdete.



http://www.femina.cz/files/nausnice.jpg

Vysloužilé skateboardy nemusejí nutně skončit na skládce, pochopili manželé stojící za projektem 2ReVert. Z ošoupaných a nepojízdných prkýnek vyrábějí okouzlující náušnice, přívěsky či spony na pásky.


http://www.femina.cz/files/nau.jpg


Když struny na kytaře doslouží, koupíme si nové. Co s těmi starými? Můžeme je vyhodit do koše... nebo je použít k výrobě jedinečných náramků, prstýnků a náhrdelníků. Američanka Xavier Symown shromažďuje struny z kytar, klavírů a houslí, aby z nich vytvořila podobně kouzelné kreace, jako je náhrdelník na obrázku.

 

Podívejte se na článek: Co říkají vaše šperky?

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
23. 04. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
06. 09. 2011 helenadon šperky (reakcí: 0)
26. 07. 2011 erikav recykl... (reakcí: 0)
24. 07. 2011 evik56 výrobky (reakcí: 1)
05. 07. 2011 Verca27 Super (reakcí: 0)
26. 06. 2011 Lafik :) (reakcí: 1)
19. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
03. 03. 2011 puntik bižuterie (reakcí: 0)
02. 03. 2011 Aine kabelka (reakcí: 0)
26. 02. 2011 Lucka258 kabelky (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

04. 12. 2016 Horoskop Býk

Dnes budeš mít chuť utrácet. Raději si dobře rozmysli, než koupíš nějakou zbytečnost, protože bys zbytečně zatížila r... Celý horoskop

Karta dne

Dva poháry
Máš před sebou nádherný den naplněný radostí a láskou. Přestože jsi sama, budeš velmi intenzivně řešit vztahy kolem sebe a také své srdíčko. Jestli toužíš po lásce, má...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist