Femina.cz » Magazín » Móda » Recyklované šperky

Recyklované šperky

Recyklované šperky

Magazín: Móda | autor: Libuše Burger | vydáno 03. 08. 2010

Libujete si v extravagantní bižuterii a máte šikovné ruce? Zajímavé náramky a náhrdelníky si můžete vyrobit sama a nemusíte kvůli tomu nakupovat drahé materiály. Stačí prohrabat manželovu dílnu nebo vyklepat z kabelky nepotřebné zbytečnosti, které by jinak skončily v koši.

 

Trendy šperky - velká inspirativní fotogalerie

šperky inspirace fotogalerie

Nápadu zužitkovat odpadky k výrobě netradičních šperků se ujala řada návrhářů, kteří na ekologickém podtextu postavili celou firemní strategii. Podívejme se, s čím vším se dá v návrhářství pracovat.


http://www.femina.cz/files/Bfj_nazvu.jpg

 


Americká umělkyně Holly Anne Mitchell pracuje převážně se starým papírem. Její náhrdelníky, náramky, náušnice a brože vznikají z novinových ústřižků, starých komiksů, burzovních lístků nebo loterijních kupónů (na obrázku). Výrobky jsou potřené voděvzdorným nátěrem, což zvyšuje jejich odolnost a trvanlivost.
http://www.femina.cz/files/taska.jpg


Tahle úžasná kabelka vznikla z obalů od ovocných šťáv ve filipínské společnosti Half the Sky Designs, která recykluje obaly posbírané ve školách, nemocnicích a podobných institucích, aby přispěla k ekologickému prostředí. Materiál je prachobyčejný, a výsledek je cool!


http://www.femina.cz/files/karty.jpg


Telefonní kartu obvykle použijeme a zahodíme. Koho by také napadlo, že se z ní dá vyrobit přitažlivý barevný náhrdelník, s jakým přišla na módní trh mladá designérka z Ria de Janeira Mana Bernardes... Její kolekce je důkazem, že úlomky nepotřebného plastu mohou posloužit jako úchvatný módní doplněk.


http://www.femina.cz/files/prsten.jpg


Studio dustDesignCo našlo nové uplatnění pro strojky z nefunkčních hodinek. Jeho kolekce zahrnuje 55 unikátních kousků – dva stejné nenajdete.http://www.femina.cz/files/nausnice.jpg

Vysloužilé skateboardy nemusejí nutně skončit na skládce, pochopili manželé stojící za projektem 2ReVert. Z ošoupaných a nepojízdných prkýnek vyrábějí okouzlující náušnice, přívěsky či spony na pásky.


http://www.femina.cz/files/nau.jpg


Když struny na kytaře doslouží, koupíme si nové. Co s těmi starými? Můžeme je vyhodit do koše... nebo je použít k výrobě jedinečných náramků, prstýnků a náhrdelníků. Američanka Xavier Symown shromažďuje struny z kytar, klavírů a houslí, aby z nich vytvořila podobně kouzelné kreace, jako je náhrdelník na obrázku.

 

Podívejte se na článek: Co říkají vaše šperky?

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
23. 04. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
06. 09. 2011 helenadon šperky (reakcí: 0)
26. 07. 2011 erikav recykl... (reakcí: 0)
24. 07. 2011 evik56 výrobky (reakcí: 1)
05. 07. 2011 Verca27 Super (reakcí: 0)
26. 06. 2011 Lafik :) (reakcí: 1)
19. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)
03. 03. 2011 puntik bižuterie (reakcí: 0)
02. 03. 2011 Aine kabelka (reakcí: 0)
26. 02. 2011 Lucka258 kabelky (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist