Femina.cz » Magazín » Móda » Povolený doping

Povolený doping

Povolený doping

Magazín: Móda | autor: Shinemag.cz | vydáno 31. 03. 2010

Pocit vyčerpání na počátku jara vás možná svádí k tomu, abyste si uvařila silného turka, nadopovala se tabulkou čokolády a zapila to plechovkou energy drinku. Podobná kombinace vás možná na chvilku nabudí, ale zanechá vás ještě vyčerpanější. Raději vyzkoušejte naše tipy.

 

Babiččina zahrádka


Nedostatek vitamínů a minerálů po dlouhé zimě můžete zmírnit čerstvými jarními bylinkami. Lístky mladých kopřiv a pampelišek se hodí jak do salátů, tak třeba do velikonoční nádivky. Obě rostliny příznivě ovlivňují krvetvorbu a metabolismus. Dobrým bojovníkem proti stresu a únavě je rovněž bazalka, která zklidňuje nervy a tlumí zažívací potíže. Z bylinek si připravíte i příjemnou relaxační koupel – naplňte plátěný sáček dvěma hrstmi nasekané rostliny a vložte jej pod proud vody. Meduňka či levandule vás uklidní, rozmarýna a oregano naopak osvěží, heřmánek a šalvěj pak mají hojivé a protizánětlivé účinky. V článku Síla bylin najdete možnosti, jak nejlépe bylinky využít.

Kvalitní spánek


Někomu stačí naspat za noc 6 hodin, jiný potřebuje 8 a více. Co ale potřebuje každý, je pravidelný čas usínání a vstávání. Konzumace tučných jídel, alkoholických nápojů nebo kávy může způsobit nespavost a ohrozit pravidelný spánkový režim. Před spaním je dobré vyvětrat ložnici, udělat si malou procházku, případně vypít sklenici teplého mléka nebo šálek meduňkového čaje. Dbejte také na kvalitu matrace a místnost nepřetápějte.

Čaje bez kofeinu


Chcete-li se vyhnout nepříznivým účinkům kofeinu, nestačí vysadit kávu a coca-colu. Kofein je obsažen i v černých a zelených čajích, které by se proto neměly pít ve večerních hodinách. Není na škodu zvyknout si na jiné, exotičtější druhy teplých nápojů, jakými jsou například rooibos nebo lapacho. Nejenže neobsahují kofein a lahodně chutnají, navíc jsou proslulé antioxidačními účinky a blahodárným vlivem na psychiku i obranyschopnost. Lapacho se kromě toho doporučuje i ženám, které trápí kvasinková infekce.

Vitamínové bomby

K jarní očistě neodmyslitelně patří šťávy připravené z čerstvého ovoce a zeleniny, které díky vysokému obsahu vitamínů a dalších blahodárných látek zbaví organismus toxinů a posílí jeho imunitu. „Jako vitamínovou bombu jsme začali nabízet mix z čerstvě vymačkaných pomerančů, jablka, červené řepy a zázvoru, který nejenže zmírňuje projevy chřipky a rýmy, ale dodává drinku také patřičný říz a pikantnost,“ dává tip provozní ředitel kavárenské sítě Pause Café, která zdravé šťávy zařadila do své nabídky.


Přiměřený pohyb


Zahánět únavu pohybem může znít jako logický nesmysl, ale stojí to za zkoušku. Při sportovních aktivitách se totiž v těle uvolňují hormony štěstí, které navozují dobrou náladu a tlumí menší bolesti. Samozřejmě nemusíte lámat rekordy, jde jen o to, abyste rozproudila krev v žilách a celkově se uvolnila. Pomůže i půlhodinová procházka na čerstvém vzduchu. Máte-li čtyřnohého kamaráda, půjde to o to lépe. Mezi relaxační sporty patří dále například plavání, jóga nebo pilates. A pokud se k ničemu z toho skutečně nedokážete donutit, je tu ještě jedna možnost – hormony štěstí se přeci uvolňují i při sexu... Ale jestli se chcete přeci jenom zapojit do nějakého výrazného pohybu a nevíte, jak začít, podívejte se na článek Jak se donutit začít cvičit?

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
10. 03. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
09. 09. 2011 helenadon dopink (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

27. 03. 2017 Horoskop Beran

Potkala jsi prima chlapa a máš pocit, že by to mohl být ten pravý? Ještě než se budeš vrhat do společného bydlení neb... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist