Femina.cz » Magazín » Móda » Popraskané paty

Popraskané paty

Popraskané paty

Magazín: Móda | autor: Renata Petříčková | vydáno 09. 07. 2008

Krásné horoucí léto, na tramvajové zastávce stojí žena v krásných letních šatech a je na ní vidět, že o sebe ráda dbá. Upravené vlasy, nalíčená a v ruce drží nejmódnější kabelku. Má i super boty… a jejej…


Krásné drahé botky zdobí bílé, popraskané paty, které připomínají asi tak stoletou nohu…

Někdy je všechna krása pryč s letními botkami, protože ty odhalí i nedostatky, které můžeme úspěšně celý rok skrývat. Péče o nohy se vyplatí, máloco bolí víc, než prasklina na patě. Taková hluboká prasklina ve skalisku tvrdé kůže je už posledním varováním. Pomůže nám pedikúra, nebo se o to můžeme pokusit i doma.

Pemza

Nohy důkladně namočíme, nejlépe v horké vodě a koupelové soli tak, aby ztvrdlá pokožka zbělela. Pak použijeme pemzu a lehkým krouživým pohybem nohy doslova obrousíme.

Kvalitní krém

Ať už použijete nějaký klasický krém na nohy, nebo speciální z lékárny, či bambucké máslo, je důležité jej nanést na ještě trochu vlhké paty. Jen tak se dokonale vstřebá.

Pro větší účinek lze udělat i z tohoto krému jakousi masku. Nohy namažeme silnější vrstvou, navlékneme si na nohy igelitové sáčky a nakonec ještě ponožky. Málokdo s touto ozdobou dokáže spát, ale je to prý nejúčinnější. Ale pokud takto vydržíte sedě třeba hodinu u televize, také vám za to vaše nohy poděkují.

Pravidelná péče

Jakmile jsou na tom paty dobře, není to znamení, že jim už nemusíme věnovat pražádnou péči. V pravidelném lehkém obrušování a mazání tkví trvalý úspěch. Vysušená namáhaná pokožka má tendence k praskání, takže pravidelná péče se vyplatí.

Pozor na plíseň!

Někdy se stane, že paty praskají, i když je obrušujete a mažete. V tomto případě může být na vině plíseň nebo bakterie, která není vidět, jen působí tyto problémy. Paty navíc mohou nepříjemně svědit a svírat. Úlevu přinese antimykotická mast nebo ještě lépe návštěva kožního lékaře.

 

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
01. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Gliss Kur Šampón Ultimate Color

Pro zářivý lesk vlasů...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 05. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

05. 12. 2016 Horoskop Býk

Pokud se vydáváš na cesty, rozhodně si dobře nastuduj mapu nebo použij navigaci, jinak hrozí, že zabloudíš i na místě... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist