Femina.cz » Magazín » Móda » Popraskané paty

Popraskané paty

Popraskané paty

Magazín: Móda | autor: Renata Petříčková | vydáno 09. 07. 2008

Krásné horoucí léto, na tramvajové zastávce stojí žena v krásných letních šatech a je na ní vidět, že o sebe ráda dbá. Upravené vlasy, nalíčená a v ruce drží nejmódnější kabelku. Má i super boty… a jejej…


Krásné drahé botky zdobí bílé, popraskané paty, které připomínají asi tak stoletou nohu…

Někdy je všechna krása pryč s letními botkami, protože ty odhalí i nedostatky, které můžeme úspěšně celý rok skrývat. Péče o nohy se vyplatí, máloco bolí víc, než prasklina na patě. Taková hluboká prasklina ve skalisku tvrdé kůže je už posledním varováním. Pomůže nám pedikúra, nebo se o to můžeme pokusit i doma.

Pemza

Nohy důkladně namočíme, nejlépe v horké vodě a koupelové soli tak, aby ztvrdlá pokožka zbělela. Pak použijeme pemzu a lehkým krouživým pohybem nohy doslova obrousíme.

Kvalitní krém

Ať už použijete nějaký klasický krém na nohy, nebo speciální z lékárny, či bambucké máslo, je důležité jej nanést na ještě trochu vlhké paty. Jen tak se dokonale vstřebá.

Pro větší účinek lze udělat i z tohoto krému jakousi masku. Nohy namažeme silnější vrstvou, navlékneme si na nohy igelitové sáčky a nakonec ještě ponožky. Málokdo s touto ozdobou dokáže spát, ale je to prý nejúčinnější. Ale pokud takto vydržíte sedě třeba hodinu u televize, také vám za to vaše nohy poděkují.

Pravidelná péče

Jakmile jsou na tom paty dobře, není to znamení, že jim už nemusíme věnovat pražádnou péči. V pravidelném lehkém obrušování a mazání tkví trvalý úspěch. Vysušená namáhaná pokožka má tendence k praskání, takže pravidelná péče se vyplatí.

Pozor na plíseň!

Někdy se stane, že paty praskají, i když je obrušujete a mažete. V tomto případě může být na vině plíseň nebo bakterie, která není vidět, jen působí tyto problémy. Paty navíc mohou nepříjemně svědit a svírat. Úlevu přinese antimykotická mast nebo ještě lépe návštěva kožního lékaře.

 

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
01. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Luxusní vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 18. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

18. 01. 2017 Horoskop Beran

Nalaď se hned od rána na pozitivní vlnu, nasaď úsměv a vyraž vstříc všem nástrahám a průšvihům. Nebude jich zrovna má... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist