Femina.cz » Magazín » Móda » Popraskané paty

Popraskané paty

Popraskané paty

Magazín: Móda | autor: Renata Petříčková | vydáno 09. 07. 2008

Krásné horoucí léto, na tramvajové zastávce stojí žena v krásných letních šatech a je na ní vidět, že o sebe ráda dbá. Upravené vlasy, nalíčená a v ruce drží nejmódnější kabelku. Má i super boty… a jejej…


Krásné drahé botky zdobí bílé, popraskané paty, které připomínají asi tak stoletou nohu…

Někdy je všechna krása pryč s letními botkami, protože ty odhalí i nedostatky, které můžeme úspěšně celý rok skrývat. Péče o nohy se vyplatí, máloco bolí víc, než prasklina na patě. Taková hluboká prasklina ve skalisku tvrdé kůže je už posledním varováním. Pomůže nám pedikúra, nebo se o to můžeme pokusit i doma.

Pemza

Nohy důkladně namočíme, nejlépe v horké vodě a koupelové soli tak, aby ztvrdlá pokožka zbělela. Pak použijeme pemzu a lehkým krouživým pohybem nohy doslova obrousíme.

Kvalitní krém

Ať už použijete nějaký klasický krém na nohy, nebo speciální z lékárny, či bambucké máslo, je důležité jej nanést na ještě trochu vlhké paty. Jen tak se dokonale vstřebá.

Pro větší účinek lze udělat i z tohoto krému jakousi masku. Nohy namažeme silnější vrstvou, navlékneme si na nohy igelitové sáčky a nakonec ještě ponožky. Málokdo s touto ozdobou dokáže spát, ale je to prý nejúčinnější. Ale pokud takto vydržíte sedě třeba hodinu u televize, také vám za to vaše nohy poděkují.

Pravidelná péče

Jakmile jsou na tom paty dobře, není to znamení, že jim už nemusíme věnovat pražádnou péči. V pravidelném lehkém obrušování a mazání tkví trvalý úspěch. Vysušená namáhaná pokožka má tendence k praskání, takže pravidelná péče se vyplatí.

Pozor na plíseň!

Někdy se stane, že paty praskají, i když je obrušujete a mažete. V tomto případě může být na vině plíseň nebo bakterie, která není vidět, jen působí tyto problémy. Paty navíc mohou nepříjemně svědit a svírat. Úlevu přinese antimykotická mast nebo ještě lépe návštěva kožního lékaře.

 

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
01. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Pro dlouhotrvající ochranu barvy a zářivý lesk...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 25. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

25. 10. 2016 Horoskop Rak

Kamarádka ti sice slíbila drobnou pomoc, ale určitě ji nehodlá splnit, raději na ni nespoléhej a pusť se do řešení pr... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist