Femina.cz » Magazín » Móda » Popraskané paty

Popraskané paty

Popraskané paty

Magazín: Móda | autor: Renata Petříčková | vydáno 09. 07. 2008

Krásné horoucí léto, na tramvajové zastávce stojí žena v krásných letních šatech a je na ní vidět, že o sebe ráda dbá. Upravené vlasy, nalíčená a v ruce drží nejmódnější kabelku. Má i super boty… a jejej…


Krásné drahé botky zdobí bílé, popraskané paty, které připomínají asi tak stoletou nohu…

Někdy je všechna krása pryč s letními botkami, protože ty odhalí i nedostatky, které můžeme úspěšně celý rok skrývat. Péče o nohy se vyplatí, máloco bolí víc, než prasklina na patě. Taková hluboká prasklina ve skalisku tvrdé kůže je už posledním varováním. Pomůže nám pedikúra, nebo se o to můžeme pokusit i doma.

Pemza

Nohy důkladně namočíme, nejlépe v horké vodě a koupelové soli tak, aby ztvrdlá pokožka zbělela. Pak použijeme pemzu a lehkým krouživým pohybem nohy doslova obrousíme.

Kvalitní krém

Ať už použijete nějaký klasický krém na nohy, nebo speciální z lékárny, či bambucké máslo, je důležité jej nanést na ještě trochu vlhké paty. Jen tak se dokonale vstřebá.

Pro větší účinek lze udělat i z tohoto krému jakousi masku. Nohy namažeme silnější vrstvou, navlékneme si na nohy igelitové sáčky a nakonec ještě ponožky. Málokdo s touto ozdobou dokáže spát, ale je to prý nejúčinnější. Ale pokud takto vydržíte sedě třeba hodinu u televize, také vám za to vaše nohy poděkují.

Pravidelná péče

Jakmile jsou na tom paty dobře, není to znamení, že jim už nemusíme věnovat pražádnou péči. V pravidelném lehkém obrušování a mazání tkví trvalý úspěch. Vysušená namáhaná pokožka má tendence k praskání, takže pravidelná péče se vyplatí.

Pozor na plíseň!

Někdy se stane, že paty praskají, i když je obrušujete a mažete. V tomto případě může být na vině plíseň nebo bakterie, která není vidět, jen působí tyto problémy. Paty navíc mohou nepříjemně svědit a svírat. Úlevu přinese antimykotická mast nebo ještě lépe návštěva kožního lékaře.

 

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
01. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Zpevňuje a posiluje strukturu řas...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 01. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

01. 03. 2017 Horoskop Panna

Radost ze setkání se starým dobrým přítelem bude kalit jen fakt, že den bude příliš krátký. Ale nezoufej, nevidíte se... Celý horoskop

Karta dne

Královna poharu
Neboj se přijmout pomocnou ruku od muže, který ti je nablízku, nemusí to být partner, ale také dobrý kamarád nebo dávno zapomenutý přítel, který ti nečekaně vstoupí do...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist