Femina.cz » Magazín » Móda » Pomóc citlivá pleť!

Pomóc citlivá pleť!

Pomóc citlivá pleť!

Magazín: Móda | autor: Renata Petříčková | vydáno 20. 05. 2009

Zarudlá, většinou suchá, někdy i s dráždivými pupínky a sklonem k předčasné tvorbě vrásek – to je neduh zvaný citlivá pleť. Zajímavé je, že se s ní nemusíme ani narodit, ale vypěstovat si ji nesprávnou péčí, zejména neustálými experimenty s nejrůznější kosmetikou.

 

 

Vypusťte agresivní kosmetiku!

 
Prvotním základem při péči je vyloučení jakýchkoliv agresivních kosmetických prostředků. Zcela tabu by měl být alkohol v kosmetických přípravcích a vyhnout se musíme také přílišnému množství konzervačních látek, aromat a barviv. Naopak nemusí být pravidlem, že čistě přírodní kosmetika nemusí dráždit - bohužel může, protože naše pleť může přehnaně reagovat na přírodní složky (bylinky, výtažky, například nejčastěji na heřmánek)
 
Méně je více
 
Zde platí, že méně je více. Logicky méně zatěžovaná pleť na tom bude lépe, než pleť, která snáší denně 2x proceduru s celou kosmetickou apatykou. Takže důležité je samozřejmě čištění. Na odstranění make-upu volme opravdu kvalitní a vámi ověřený přípravek. Používat dále třeba pleťová tonika už je zbytečným zatěžováním. Krémy vybírejme hypoalergenní nebo určené pro citlivou pleť. Počítejme však s tím, že nemusí vyhovovat každý, po kterém sáhneme, takže se trošce experimentů bohužel nevyhneme.
 
Pozor na ručníky a nenechavé ruce
 
Opravdu velmi citlivá pleť reaguje podrážděním i na pouhé otření froté ručníkem či jiný zdánlivě zanedbatelný mechanický otěr či tlak. Je-li to zrovna váš případ, pak zkuste s velkým sebezapřením zabojovat se zlozvyky typu opírání si tváří do dlaní, mnutí obličeje a někomu může dokonce vadit i sahání neumytýma rukama na obličej. Anebo trochu razantnější vtírání krému do pleti. Tak tohle je opravdu náročná pleť, co říkáte? Ručníky na jemné osušení, spíš jen oklepávání, samozřejmě často měňte, nebo používejte jednorázové kuchyňské utěrky.
 
 
Prostředek z přírodní lékárny
 
Černý bez je pohlazením pro citlivou pleť, 1 polévkovou lžíci bezových květů spaříme vodou, necháme asi 10 minut vylouhovat a vzniklý čaj pak používáme na jemné potření pleti jako pleťové tonikum či jím obličej rovnou jemně omýváme. Stejně uklidňujícím účinkem působí také měsíček lékařský, používáme ho stejně jako bez černý.
 
Sušená syrovátka jako pleťová maska
 
Smícháme-li dvě lžíce sušené syrovátky s malým množstvím teplé vody či mlékem, vznikne báječná pleťová maska, která uklidňuje citlivou pleť. Risknout můžete i přidání trošky medu, zde je ale malé nebezpečí alergie, takže opatrně.
 
Životní styl se odráží i na pleti
 
Jako všude jinde, i tady se odráží hříchy našeho uspěchaného života, takže trochu klidu a hlavně dostatek tekutin sníží riziko podráždění pleti.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
12. 02. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
02. 03. 2011 Karunka ano (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

25. 03. 2017 Horoskop Beran

Trucuješ a odmítáš vyrazit s partnerem k jeho rodině? Děláš velkou chybu, protože bys na rodinném setkání potkala zaj... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist