Femina.cz » Magazín » Móda » Podzimní trendy přímo pro vás

Podzimní trendy přímo pro vás

Podzimní trendy přímo pro vás

Magazín: Móda | autor: Simona Maxová | vydáno 07. 09. 2009

Bižuterie se těší stále větší oblibě. Díky své snadné dostupnosti umožňuje pořídit si tolik kousků, kolik jen budete chtít. Barevná, nápadná, extravagantní i elegantní. Jakými trendy se bude řídit bižuterie pro nadcházející období podzim a zima 2009/10?


Bižu vám musí slušet, zároveň ale podléhá módě


Přestože je pro nošení a výběr vhodné bižuterie vždy určující styl oblékání, jaký právě zvolíte, také bižuterie je ovlivněna novými trendy, které se v každé sezóně obměňují. Sezóna podzim a zima 2009/10 kombinuje modernost s jednoduchostí a rozdílností. Móda ukazuje svou klidnější, vyzrálejší stránku, která je utvářena městským životním stylem - ležérním a chic v jasných liniích.

Po barvě se bude móda věnovat tvarem a objemy

Obecně jsou v módě patrné architektonické konstrukce a perfektní krejčovské provedení. Do popředí se dostávají barvy a materiály, které svým objemem, hustotou a trojrozměrností podtrhují téměř skulpturální přístup. Vévodit bude harmonie šedé v mnoha odstínech, která se prolíná s emocionální mnohobarevností tón v tónu. Nově se objevují akcenty neonových pastelů a intenzivní barvy drahých kamenů. Malířské zacházení s designem letní sezóny bude vystřídáno studiemi tvaru a objemu.

Trendy bižuterie pro další sezónu

Objevovat se budou náhrdelníky všech délek. Dlouhé řetězy doplňující topy a halenky, ale i krátké jemné řady nebo přívěskové typy náhrdelníků. Pro náramky budou platit obdobné trendy jako v letní sezóně, zůstávají v módě širší náramky – elastické i kovové. U broží se používají větší komponenty jako jsou kameny, perle, lisované díly, a to v provedení čistém i antik.

Hledejte módní bižuterii v mnoha kombinacích


V duchu módních trendů pro podzimní a zimní sezónu připravil své kolekce také například český Jablonex, vytvářející módní a trendy bižuterii z kvalitních materiálů. Styl Imperial je inspirován světelnými efekty hedvábí a sametu, pohrává si s jemnými barevnými přechody a kopíruje efekt stoupajícího a klesajícího barevného tónování. Vůdčími motivy jsou florální a kašmírové dekory.

Primární barvou je zde intenzivní odstín portského vína, který je doplněn o pestrou škálu nachově červené a oranžové. Nostalgická retro kolekce je charakterizována jemnými filigrány, motivy bourbonské lilie a kameny v barvě krve. Zlatavé a bronzové odlesky dodávají tomuto stylu bohatost a monarchistický vzhled.

Přísnost a linie jsou symboly pro uspořádanou a elegantní atmosféru stylu Eminent v duchu Art Deco. Teplé a chladné tóny na sebe vzájemně působí a evokují představy luxusních kožešin. Toto téma vyzařuje nekompromisní přesnost a luxusní materiály propracované do důmyslných proporcí, vytvářející kombinaci moderní a elegantní ženskosti. Hlavní prvky jsou uzly, lano, splétání a proplétání. Důraz je zde kladen na luxus a elegantní linii. Rafinované propojení zlaté a šedé se v jemných odstínech prolíná v mixu broušených a voskových perlí, které jsou doplněné o kovové a štrasové dílky.

Inspirováno stylem Art Deco

Inspirace pro styl Texture vychází ze soudobé architektury, krystalických struktur a matematických principů. Geometrie je alfou a omegou. Plasticita, sklady, prošívání, prostorové dekory a vzory ve stylu op-art jsou nyní v módním hledáčku mnoha oděvních designérů. Vůdčí barvou je intenzivní ultrafialová v kombinaci s černou a hematitem, podtržená provokativním odstínem nazvaným „toxic violet“. Použity byly pro kolekci perle kubických tvarů se vzájemně navazujícími geometrickými plochami, připomínající moderní stavby a ametystové krystaly v černém a ve fialovém provedení. Architektonicky propracované díly s antracitovou galvanizací jsou doplněny o velké kameny.

Surrealistické kompozice


Surrealismus, snová fantazie a hravost jsou hlavními prvky stylu Dreamland. Inspirativní propojení syntetických high-tech materiálů, lesklých povrchů spolu s rafinovanou úpravou laserem, rastrovanými potisky a grafikou vytváří obraz krajiny z říše Fantazie. Použité materiály a střihy jsou velmi pohodlné a respektují potřeby moderní ženy. Nejdůležitější barvou je indigo v kombinaci s černou. Neónově zářící odstíny modré a stříbrné odlesky kovu dokreslují důmyslnost tohoto jednoduchého spojení chladných odstínů noci. Děrování a tečkování je proto hlavním motivem. Najdete zde originální perle i jednoduché díly, které dají vyniknout magické modré barvě a kráse kamenů.

Šedá opět z popelky královnou

Rocks – to jsou uvolněné rovné linie, objemnost a kontrast materiálů. Jsou kombinovány materiály technické a přírodní, mat s leskem a jemné struktury s hrubými. Šedá má v tomto stylu mnoho tváří a její tóny se mění až do tmavého odstupňování. Od slonové, břidlicové, naftové až k ledově šedé.
Přírodní vzhled je v této kolekci navozen perlemi ve tvaru kamenů, jejichž úprava připomíná lámaný kámen a leštěné oblázky. Tato kombinace působí ležérně a osloví ženu nespoutanou a odvážnou.

Přirozená barevnost inspirovaná podzimní přírodou

Pro podzimní sezónu jsou kombinace tmavě olivové, neónově mátové, jalovcové, mechové a žluté v odstínu kandované citrónové slupky příjemným osvěžením v podobě stylu Petite. Barvy v těchto kombinacích působí velmi přirozeně. Siluety tíhnou k uvolněnosti a nenucené lehkosti. Motiv drobných lístků je ústředním prvkem tohoto tématu a objevuje se ve tvarech perlí i v kovových dílků. Novým prvkem je malba s použitím reflexní vrstvy skleněných kuliček. Drobné detaily, odlehčenost a celkově decentní vzhled jsou nejdůležitějšími atributy kolekce Petite.

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
16. 02. 2012 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Luxusní vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 18. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

18. 01. 2017 Horoskop Vodnář

Muži se dnes kolem tebe budou točit a jedno pozvání na kávu bude stíhat druhé. Neodmítej je hned všechny jen proto, ž... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist