Femina.cz » Magazín » Móda » Plesová sezóna 2008

Plesová sezóna 2008

Plesová sezóna 2008

Magazín: Móda | autor: Mirka Kolářová | vydáno 16. 01. 2008

Přestože od dob slovutných plesových sezon císařovny Sisi uplynulo už hodně času, nám Čechům to na tanečním apetitu neubralo.


Zatímco zbytek Evropy si potrpí především na okázalé a exkluzivní plesy, které jsou si obvykle jenom pro místní smetánku, my Češi jsme jiní. Zatančíme si tak rádi, že jsme ochotni tančit i bez zlatem zdobených sálů s křišťálovými lustry –  díky tomu jsme něco jako malé evropské Rio.

Made in Czech Republic

Abychom si mohli „skočit“, vymysleli jsme tzv. zájmové plesy – myslivecké, hasičské, romské, zahradnické… zkrátka jaké vás napadnou. Máte-li dostatečnou členskou základnu, můžete klidně uspořádat třeba ples odpůrců amerického radaru na českém území…(Na tento  ples ale připadá v úvahu jen jedna zpěvačka – paní ministryně obrany ČR).

Další českou specialitkou jsou široko daleko vyhlášené tomboly. Když svět obletěl Formanův slavný film Hoří, má panenko – svět užasl nejen nad specifickým pojetím zábavy, ale především nad vynálezem zvaným tombola. Vždyť co může být více sexy, než když si lepá žena šťastně přehodí přes rameno svou výhru – pytel obilí?

Naší poslední národní specialitou v oblasti pořádání plesů, jsou ucpané záchodky. Od tohoto fenoménu se ale v posledních letech naštěstí již upouští a pořadatelé se čím dál více přiklánějí k západoevropskému trendu čistých a vonících toalet.

Trendy 2008

Vrtkavá paní Móda velí: korzety zanechte době ledové!

Letos frčí pouze skutečně jednodílné večerní šaty ve dvou možných variantách.

Styl Glamour – vevysloveně hollywoodském stylu. Tedy zlaté, či stříbrné, vždy lesklé šaty jednoduchého střihu, které ale postavu obepínají téměř anatomickým způsobem.

Styl Antika – zde se prosadil empírový střih, který už nějakou dobu opanuje i módu denního nošení. Šaty věrně imitují antické řízy – horní část připomíná plavky a může být velmi zdobná. Tento vypasovaný díl končí těsně pod prsy a na něj navazuje rozevlátý, odlehčený díl šatů.

Materiály – letošní plesové óně vévodí hedvábí, šifon a satén.

Barvy – stříbrná, zlatá, kovově lesklá šedá až černá  barva, kobaltově modrá, rudá a fialová barva. Tyto barvy by měly mít navíc tzv. metalický efekt.

Doplňky -  s těmi se letos trošilinku šetří, ale není divu. Šaty jsou sice střihově jednoduché, ale přesto doslova nabité luxusem, takže přemíra doplňků by z nich udělala maškarní kostým. Bižuterie ustoupila korálkům, kamenům a peří, které jsou naaranžovány přímo na šatech. Postačí tedy náušnice, důkladně sladěné střevíčky a malá kabelka, možná ještě rukavičky, ale nic víc.

Tip na levnou trefu
Spokojíte-li se s využitím služeb půjčoven společenských šatů, připravte si cca 1000 – 3000Kč, v tomto rozmezí se pohybuje nejběžnější poplatek za vypůjčení šatů na dobu tří dnů.

Tip pro ty, co chtějí skutečně zazářit
Nejkrásnější, nejslavnostnější a nejluxusnější plesy v české republice hledejte na pražském Žofíně, na zámku Štiřín, nebo na loveckém zámku Ohrada v Hluboké nad Vltavou.

Od kdy do kdy
Plesové sezony dříve začínaly na konci postního období – tedy v únoru a končily před popeleční středou zábavou jménem Šibřinky. Dnes se tančí od prosince do března - tak to nezmeškejte !

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
20. 12. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

27. 02. 2017 Horoskop Rak

Kolegyně v práci ti přichystají krásné překvapení, které tě dojme až k slzám. Pochopíš, že i když mezi sebou občas má... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist