Femina.cz » Magazín » Móda » Pihatý nosík je sexy!

Pihatý nosík je sexy!

Pihatý nosík je sexy!

Magazín: Móda | autor: Renata Petříčková | vydáno 18. 06. 2009

Nebo snad ne a za své pihy se stydíte? Není proč, většina mužů vám odpoví, že takový kropenatý nosík je přímo k zulíbání. Melanin, tedy pigmentové barvivo v kůži se aktivuje právě po styku se sluníčkem a vznikají pigmentové skvrny zvané pihy

 

Tvorba pih má genetický základ, přesto se častěji tvoří, pokud se častěji vystavujeme slunečnímu záření a někteří dokonce tvrdí, že tvorbu pih podporuje zvýšená konzumace sladkostí a nesprávná životospráva. A samozřejmé je, že s přibývajícím věkem se počet pih na našem těle také zvyšuje.

 
Pihatá pleť je citlivější
 
Dívky, které zdobí kropenatá pleť, zpravidla vědí, že jejich pleť je mnohem citlivější na vnější vlivy než pleť, kterou pihy nezdobí. Je třeba o ni pečovat speciálními přípravky určenými pro citlivou pleť. V létě se nevystavujte sluníčku, případně používejte ochranné krémy se silným faktorem, tím se minimalizuje vznik dalších skvrnek. Pomáhá také konzumace betakarotenu, který dokáže vznik pih zbrzdit.
 
Odstranit?
 
Proč vlastně, vždyť jsou roztomilé! Dobrá, pokud s tímto tvrzením ze zásady nesouhlasíte, zde je několik tipů, jak se pih zbavit. Naše babičky potíraly pleť šťávou z citrónu, efekt býval někdy viditelný, vše funguje na principu zbělení pokožky.
 
Ostatně i bělící krémy nabízejí kosmetické firmy a jejich použití je jednoduché, i když finančně mnohem náročnější než zmiňovaný citrón. Dbejte však na svoji bezpečnost a vybírejte takové přípravky, které jsou u nás řádně zaregistrované a schválené. Odstranění pih bělícími krémy je však pouze dočasné, nikoliv trvalé.
 
Pozor na špatné rady!
 
A už vůbec se vyhněte různým neověřeným babským radám, například té, která doporučuje vlaštovičníkovou šťávu na odstranění pih. Protože tato šťáva je vlastně přírodní žíravinou, která odstraňuje tak maximálně bradavice, je zřejmé, že pokud byste si ji aplikovali na pihy, nadrobíte si více škody než užitku.
 
Laser a chemický peeling
 
Laser a chemický peeling jsou již dvě metody, které vás dosavadních pih dozajista zbaví, i když nezabrání vzniku nových pih. Finančně je to již investice, která jde do tisíců a bude vyžadovat trpělivost a kázeň z vaší strany. Minimálně se odstraňování pih a bělení nedoporučuje v létě, kdy se nevyhneme stykem se slunečním zářením, které je na ošetřenou pokožku nežádoucí.
 
Stačí make-up
 
A pokud se vám nechce podstupovat žádné složité operace a chemické reakce na svém obličeji, stačí úplně jednoduchá rada. Dobře krycí a kvalitní make-up. Ten dokáže častokrát pihy skrýt téměř dokonale.
 
Nakonec, proč si kvůli pihovatému nosíku dělat násilí, co říkáte?

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
12. 02. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
24. 03. 2011 Reesie Pihatý nosík :-D (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

11. 12. 2016 Horoskop Vodnář

Dávný přítel, kterého dnes náhodou potkáš, tě nenechává chladnou a ty začneš koketovat s myšlenkou na nevěru. Nedělej... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Přehnané starosti ti mohou pořádně zamotat hlavu, na chvíli si budeš připadat, že jsi na všechny problémy sama. Nepropadej beznaději, je to pouze ve tvé mysli, když se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist