Femina.cz » Magazín » Móda » PFW už zná svého vítěze

PFW už zná svého vítěze

PFW už zná svého vítěze

Magazín: Móda | autor: Magdalena | vydáno 20. 11. 2006

Titul Výtvarník sezóny získala návrhářka Hana Havelková, za svou kolekci pro sezónu jaro/léto 2007 na slavnostním finálovém večeru 9. Prague Fashion Week. Titul Talent sezóny v tomto ročníku Akademie módy neudělila.

 „Vzhledem ke snaze zvýšit úroveň kategorie, jsou na soutěžící kladeny vyšší požadavky, žádná z kolekcí nevyčnívala natolik, aby byla oceněna,“ vysvětlila Eva Valová, ředitelka PFW. V kategorii JUNIOR SEZONY postoupilo do jarního finále 29 prací studentů z uměleckých a oděvních škol z celé ČR. Jana Poláková, nositelka titulu Talent sezony jaro 2006 obhajovala svůj titul autorskou přehlídkou na sezonu jaro/léto 2007. A slavnostní večer uzavřela autorskou přehlídkou pro nadcházející sezónu Denisa Nová, nositelka titulu Výtvarník sezony jaro 2006.

“Hana Havelková z mého pohledu předvedla ve své kolekci mimořádný cit pro práci s barvou a charakterem materiálu. Její kolekce  byla ´chick´, hrává a zároveň elegantní,“ řekla Helena Krbcová, vedoucí ateliéru Design oděvu a obuvi VŠUP v Praze. Kolekci Hany Havelkové doplnila velmi výrazně Radka Kubková svými originálními pásky a taškami.  

Čerstvá nositelka titulu Výtvarník sezóny PFW Hana Havelková získala tento titul poprvé na jaře 1995. Její modely byly v letošním roce prezentovány na přehlídce české módy v Haagu, na podzim byly k vidění v rámci Fashion Weeku v New Yorku (sekce Platform 2) a na týdnu módy v Paříži se dostaly i na výběrový trade salon. Její oceněnou kolekci inspiroval mimo jiné folklór z různých konců světa: „Měla jsem chuť si s tímhle tématem pohrát,“ říká Hana Havelková,“ nakoupila jsem v Paříži zajímavé materiály a látky schválně nechala pár týdnů pohozené po bytě, aby na mě působily a mohla jsem zachytit jejich podstatu.“ Výsledná „olivová řada“ je tak promyšlenou hrou s žakárem, strukturami, květy, pruhy, průhledy i kůží. Modely v olivové, hnědé a vínové vynikají harmonií barev i vzorů a působí velmi žensky.

V druhé části přehlídky použila textil připomínající tibetské vzory. Řadě vévodily rozmanitě pojaté topy a sukně. Jednoduché linie umocňovaly kožené korzetové pásky, evokující pro změnu Andalusi.

Zájem o festival módy Prague Fashion Week stále roste a to jak ze strany médií, odborné veřejnosti tak i široké veřejnosti. Podzimní ročník navštívilo přibližně 7000 lidí a akreditovalo se 150 novinářů z českých i zahraničních médií. Sál, kde probíhaly módní přehlídky doslova praskal ve švech a návrhářky sklízely aplaus publika. Letos poprvé byla v průběhu PFW zřízena v  Mánesu vzorkovna kolekcí zúčastněných návrhářů. Byly v ní umístěny obchodovatelné kolekce pro sezonu jaro/léto 2007. „Showroom sloužil k nerušeným jednáním s tuzemskými i zahraničními obchodními partnery. Navázali jsme zejména na získané kontakty z nedávných prezentací v New Yorku a Paříži,“ vysvětluje Jan Chudoba, ředitel pořádající firmy Fashion Point Praha. V show roomu si bylo možné prohlédnout kolekce Michaely Bakotové, Moniky Drápalové, E.daniely,Ivany Follové, Heleny Fejkové, Hany Havelkové, Tatiany Kovaříkové, Radky Kubkové, Denisy Nové, Jaroslavy Procházkové, Beaty Rajské a britského návrháře Louis de Gama. Oděvní kolekce doplila bižuterie Pearl Bohemica  z Jablonce nad Nisou.

V rámci vyhlášení proběhla také přehlídka Jany Polákové, která obhajovala titul Talent sezóny PFW jaro 2006. „Kolekce je rafinovaně jednoduchá a velmi ženská, pohodlná, ležérní se sportovními prvky…je nenuceně módní,“ říká Poláková.

Slavnostní večer vyvrcholil autorskou přehlídkou Denisy Nové pro nadcházející sezónu. Její kolekce, jak už je pro ní typické neodráží trendy, ale přichází s vlastními kreacemi. Ona sama ji označuje za snovou. „Tato kolekce je pro mě až zenová, chtěla jsem, aby zní byla cítit atmosféra nereality, meditace a klidu,“ charakterizuje ji Denisa Nová. Kolekce se nesla v černobílých barvách, která mimo jiné obsahuje večerní šaty, řadu couture, která obsahuje i džíny, velmi úzkých tvarů. Celou subtilní a snovou atmosféru dotváří vrstvení šatů, hedvábné materiály a gáza jako doplněk ve vlasech.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
04. 02. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
03. 11. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

26. 03. 2017 Horoskop Býk

Pokud máš dlouhodobý spokojený partnerský vztah, neriskuj nějakým úletem s kolegou nebo starým kamarádem. Za to ti to... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist