Femina.cz » Magazín » Móda » Oscarová promenáda

Oscarová 
promenáda

Oscarová promenáda

Magazín: Móda | autor: Magdalena Rejhonová | vydáno 02. 03. 2005

V noci z neděle na pondělí se v losangelském divadle Kodak Theatre konal již sedmdesátý sedmý ročník udílení prestižních cen americké filmové akademie, dobře známé jako udílení Oskarů. Jako každoročně se zde sešla řada známých osobností, oblečených do luxusních modelů.

Velmi důležitou součástí celého večera je promenáda po červeném koberci, kde si diváci a přítomní fotografové mohou prohlédnout modely pozvaných celebrit. Tento rituál se stal již velmi důležitým. Pravidelně se u této příležitosti totiž scházejí nejen reportéři a fotografové z celého světa, ale i módní kritici, kteří pak společně vyhlašují nejlépe a nejhůře oblečenou celebritu. Většinou tyto kritiky padají do řad něžného pohlaví, které přeci jen má větší variabilitu v oblékání.

Letos módní porotu nejvíce oslnila loňská vítězka v kategorii nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli, devětadvacetiletá Charlize Theron. Její blankytně modré šaty s bohatou vlečkou, hojně obohacené volány, nenechaly nikoho na pochybách, že nejlépe oblečenou ženou večera je právě ona. Kromě Charlize však módní kritiky oslnila i australská herečka Cate Blantchett, která pro slavnostní večer zvolila žlutou róbu od italského návrháře Valentina. Tato volba se jí vyplatila. Cate získala cenu za nejlepší herečku ve vedlejší roli a její žluté šaty tak skvěle ladily se zlatou soškou Oscara.

Třetí vítězkou v kategorii nejlépe oblečená žena večera se stala modelka a přítelkyně Leonarda DiCapria, Gisele Bundchen. Její bílé, nadýchané šaty nadchly většinu stylistů a zároveň vyvolaly vlnu spekulací o tom, zda tento slavný pár nečeká brzy potomka.

Za nejhůře oblečenou celebritu byla označena herečka Melanie Griffith. Módní kritici Melanii zkritizovali její tetování na ruce (srdce se jménem svého muže herce Anatonia Banderase), vykukující zpod modrozelených šatů navržených Donatellou Versace. Dále i za nevhodně zvolený výstřih, neúměrně odpovídající jejímu věku.

Z promenádě po červeném koberci bylo jasné, že letošnímu udílení vévodil střih tzv. mořské panny, tedy korzetové šaty bez ramínek, těsně vypasované, s dlouhou vlečkou.

Barevně se nejvíce objevovaly šaty buď tmavé nebo v jemných, přírodních barvách. Tmavě modrou zvolila letošní vítězka v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli, Hillary Swank a mexická rodačka, Salma Hayek. Černá zase zvítězila u blondýnek. Na červený koberec v ní přišly Scarlett Johansson, Drew Barrymore, Gwen Stefani, Vanessa Paradise a Kirsten Dunst. Ve světle béžovém modelu zazářila Gwenyth Paltrow, jehož autorkou je Gwenythina dobrá kamarádka, návrhářka Stella McCartney, která tři dny před udílením porodila své první dítě.

Celkový vzhled letošních Oscarů byl jednoznačně v přirozeném duchu. Jestliže v minulých letech převládalo spíše výraznější líčení, letos se tento trend vyvážil přirozeným vzhledem. Make-up zvolila většina hereček velmi nenápadný a vlasy si buď nechaly volně rozpuštěné nebo stažené do jednoduchého uzlu.

www.oscar.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
31. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
10. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
07. 09. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
04. 03. 2011 betha a (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 03. 2017 Horoskop Lev

Doteď jsi všechno řešila v poklidu a bez valného zájmu, nyní přichází čas si pořádně dupnout a prosadit také své zájm... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Teď jsi právě ve stádiu, kdy si velmi dobře uvědomuješ, že je zapotřebí udělat nutné životní změny. Pochopila jsi, že vzorce navyklého chování byly jen staré minulostn...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist