Femina.cz » Magazín » Móda » Omahyra Mota

Omahyra Mota

Omahyra Mota

Magazín: Móda | autor: Kamila | vydáno 16. 10. 2005

Osobitá krása, která ovládla světová mola.

Můžeme ji vidět na každé významné přehlídce po celém světě. Zaujme nás její chlapecký vzhled, temné oči, olivová pleť. Budeme uchváceni jejím stylem a osobností. Ona je novým typem topmodelky. Nemůžeme říct, že je krásná, my o tom ani nepřemýšlíme, jen chceme být jako ona.

Její život je stejně tak neuvěřitelný jako její vzhled. Narodila se v Dominikánské republice, ale již v deseti letech se se svou matkou a  několika dalšími sourozenci přestěhovala do USA. Začátky nového života však nebyly jednoduché. Rodina musela bydlet v těch nejhorších čtvrtích Queensu, v New Yorku, kde nebylo radno vycházet ven. Matka však, i když to měla až neuvěřitelně obtížné, dokázala celou svou rodinu uživit. Možná Omahyra získala svou sílu a kuráž právě po ní. Její matka byla také první člověk, který si všiml dceřiny zvláštní krásy. Věřila, že z ní bude jednou slavná topmodelka. Často ji nabádala k tomu, aby poslala některou ze svých fotografií do modelingové agentury. Omahyra se tomu prý jen smála, ale nakonec svou matku přece jen poslechla. Z té spousty agentur se ozvala jen jedna, Boss model, která však způsobila v Omahyřině životě osudový zlom. Udělala z ní opravdovou hvězdu.

V počátcích kariéry bylo pro tuto dívku nejdůležitější získat určité sebevědomí. Připadala si mezi všemi těmi krásnými dívkami jiná, když ji fotili, měla pocit, že ji každý sleduje a hodnotí. Netrvalo však dlouho a poznala, že tomu tak není. Každý pouze dělá svou práci a modelka jako osoba je naprosto nezajímá. Sledují vás pouze jen jako objekt, který je třeba předělat. Připouští, že život v módním světě není jednoduchý. Ale na druhou stranu umožňuje dívkám určitou finanční svobodu, například Omahyra již ve svých dvaceti letech dokázala vydělat tolik, aby mohla koupit dům, kam se vejde ne malý počet všech příslušníků její rodiny.

Existují samozřejmě i stinné stránky modelingu, to tato ostřílená topmodelka připouští, ale takové věci jsou dnes běžné ve všech profesích. Je třeba být stále ve střehu, protože není radno věřit každému, kdo vám tvrdí, že to s vámi myslí dobře. Vše si nejprve řádně promyslete, než na cokoliv kývnete, nikdy si bohužel nikým nemůžete být jisti na 100%. Tyto rady si samozřejmě můžeme vzít k srdci i my ne-modelky.

I přesto, že Omahyra neodpovídá žádné z těch běžných škatulek pro krásu, stává se z ní star. Dělá kampaň pro Jean Paul Gaultiera, fotila s Helmutem Newtonem, Ellen von Unwerth. Vidět jsme ji mohli i na obálkách časopisu Vogue. Prý ale ze všeho nejraději vystupuje na přehlídkách. Má ráda jejich hektickou atmosféru a ještě raději má tu chvíli před vystoupením na molo, tu nervozitu , ty neuvěřitelné šaty, ten moment a pak už se každý dívá jen na ni.

I když se Omahyra ráda nechává oblékat od těch nejlepších návrhářů, v soukromí ji nejspíše potkáte jen v džínách a vytahaném tričku. Vlasy má většinou krátce střižené, ovšem podle nejnovějšího trendu. Kouří prý jako komín a pije jako duha, to vám potvrdí každý, kdo s ní měl tu čest posedět v zákulisí. K její image také neodmyslitelně patří tetování, které zdobí celé její křehké tělo.

V současnosti se Omahyra věnuje nejen modelingu, ale zkouší to i na poli hudebním se svou punkovou kapelou O.M.I., kterou založila spolu s dalšími dvěma modelkami. Po prvních koncertech zaznamenaly holky četné kladné ohlasy pocházející převážně od mužského publika, které obdivuje a chválí jejich „nesmírné muzikální nadání“.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
30. 09. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
16. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

23. 03. 2017 Horoskop Štír

Hned několik mužů se dnes kolem tebe začne motat a ty nebudeš vědět, kterého si vybrat. Neunáhluj se a nech je, ať se... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist