Femina.cz » Magazín » Móda » Okouzlující Goldie Hawn

Okouzlující 
Goldie Hawn

Okouzlující Goldie Hawn

Magazín: Móda | autor: Kamila | vydáno 18. 08. 2006

Goldie Hawn má vlastnosti, které by někteří muži u blondýnek jen těžko hledali. Je velmi krásná, inteligentní a vtipná. A každý film se díky jejímu kouzlu osobnosti stane nesmrtelným.

Goldiiny prarodiče byli maďarští židé, kteří přišli do Ameriky nalézt štěstí jako spousta jejich krajanů. Goldie byla odmalička tedy vychovávaná v židovské víře. Narodila se 21.listopadu 1945 ve Washingtonu jako třetí dítě Edwarda Rutledge Hawna a Laury Steinhoff. Její bratr Edward bohužel zemřel ještě než se malá Goldie Jeane Hawn narodila.

Její otec byl členem kapely, která hrála při důležitých státních příležitostech a matka Laura byla s dětmi doma. Goldie byla odmalička velmi živé dítě, proto již od svých tří let navštěvovala taneční kroužek, kde se mohla do sytosti vydovádět. Byla však i dostatečně nadaná, proto hned po střední škole zamířila do divadelního světa tance. Účinkovala v různých představeních a přivydělávala si jako go-go tanečnice v klubech v New York City.

V televizi se poprvé objevila v roce 1967 jako „hloupá blondýnka“ v situační komedii s názvem Good Morning World (Dobré ráno světe). Pak přišly další roličky v seriálech, až se konečně objevila role šitá jí přímo na míru. Již v roce 1969 hrála hlavní roli v oscarové komedii Cactus Flower (Kaktusový květ), ve kterém si zahrála s takovými hvězdami jako je Walter Mathau či Ingrid Bergman. Tato role ji vynesla cenu Akademie a Donatelova Davida.

Poté přišel už jen úspěch a s ním sláva, bohatství a množství dalších úspěšných rolí. Jmenujme například film Sugarlandský Expres, Vojín Benjaminová, Klub odložených žen či Burani ve městě.

Goldie byla, jako většina hollywoodských hereček, vdaná více než jednou. Se svým druhým manželem Billem Hudsonem se jí narodil syn Oliver a dcera Kate, která je také velmi známá herečka. V roce 1980 se rodina bohužel rozpadla a následoval rozvod. Goldie byla tak zničená, že se zařekla, že se již nikdy nevdá. A své slovo opravdu dodržela.

To ovšem ještě netušila, že dva roky na to potká herce Kurta Russella. Seznámili se spolu při práci na snímku Odpolední směna, stali se z nich milenci a svou velkou lásku si dokazují dodnes.

Dcera Kate v jednom rozhovoru řekla, že opravdovým otcem pro ni byl vždy Kurt a tak to prý i zůstane. Vždy se o ni staral a byl nablízku, když ho nejvíc potřebovala.

Goldie a Kurt spolu měli ještě syna Wyatta, kterému je dnes dvacet a žije v Kanadě, kde se připravuje na dráhu profesionálního hokejisty.

I když je této herečce již šedesát let, neztrácí nic ze svého půvabu a optimistického pohledu na svět. Ostatně i ve svých čtyřiceti letech ještě pózovala pro pánský časopis Playboy.

Ovšem jako každý se musí i Goldie vypořádávat s problémy, které přináší dnešní doba. Ona si našla útěchu v buddhismu, o který se začala zajímat již v sedmdesátých letech.

I když Goldie svůj poslední film The Banger sisters (Rockery) dokončila již v roce 2002, doma se rozhodně nenudí. Pokud netráví volné chvíle se svým partnerem například ve vile v Aspenu, tak medituje v Indii či pomáhá své dceři s jejím synem Ryderem.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
09. 05. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
22. 01. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 10. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

28. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Blíží se k tobě změna. Život, který se ti v posledních dnech zdál trošku v chaosu, se uklidní a ty s ním. Dopřej si č... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist