Femina.cz » Magazín » Móda » Odstranění tetování!

Odstranění tetování!

Odstranění tetování!

Magazín: Móda | autor: Jaromír Pohan | vydáno 27. 03. 2009

Nechcete již své tetování? Není to až tak velký problém!

 

Tetování prožívá v posledních letech velký boom. Už totiž není ozdobou z kriminálu, ale naopak, jakýmsi znamením stylu a úrovně. A tak se čekárny tetovacích studií nijak nevyprazdňují. Především před létem. Jenže stejně tak začínají být přeplněné ordinace, kliniky a laserová centra nešťastnými lidmi, kteří se potřebují „kérky“ zbavit. A pokud možno co nejdříve, neboť nemají s tetováním na krku šanci v konkurzu právě na to skvělé pracovní místo v reklamce. Nebo se jim obrázek prostě přestal líbit. A co bývá vůbec nejhorším a nejčastějším důvodem, totiž že Katka poslala Karla k čertu s vytetovanou Olinou na zápěstí….

Jak se tedy tetování na svém těle zbavit? A jde to vůbec?

 

„Do nedávné doby jsme měli na klinice k dispozici pro odstranění tetování a permanentních make-upů tak zvané depigmentační lasery typu alexandrit,“ prozradila tajemství odstranění tetování MUDr. Simona Bedřichová, vedoucí lékařka laserového centra na Klinice Laser Esthetic v Praze, která se zabývá lasery již od roku 1997. „Dnes jsme ale tuto starší technologii nahradili novým typem přístroje. Přístroj Q-switched (čili “kvé spínaný“) laser, jehož obchodní název je Q-Plus, je zatím jediným takovým v České republice,“ hrdě podotýká doktorka Bedřichová.

 

Rozdíl mezi starší a novou technologií je v délce laserového pulsu. Zjednodušeně řečeno, v podstatě se tento rozdíl dá přirovnat k tónu, který vydá piano při úderu na klávesu. Starší technologie, tedy alexandritový laser, je možné přirovnat ke klavírnímu tónu se sešlápnutým pedálem nástroje. Tento tón slyšíme dlouho, protože pomalu odeznívá. V takovém případě je tu malé, ale přesto ale existující nebezpečí. Laserový paprsek má totiž možnost působit na okolní tkáně a může je měnit nežádoucím způsobem.

 

Q-switched laser přirovnáme k tónu bez pedálu. Je úderný, krátký, okamžitě odezní. Proto je v případě laseru paprsek rychlý, krátký a nemůže působit na okolní tkáně. Tedy nemůže způsobit nežádoucí účinky, jakými jsou především změny barvy kůže, jizvení a podobně.

 

Principem systému Q Plus laser je bezpečné odstranění všech typů tetování i jejich široké barevné škály. Absorpce vysokovýkonných nanosekundových laserových pulsů v kůži totiž rozbíjí tetovací pigment na velmi malé částice. A ty jsou pak lépe a rychleji vstřebávány a odplaveny imunitním systémem.

 

Hluboký průnik laserového paprsku do kůže zabezpečuje, že i intenzivní profesionální tetování může z našeho těla zmizet. Přitom jeho nízká absorpce v okolních tkáních podstatně se tím snižuje riziko nežádoucích vedlejších účinků. „Jsou to především hypopigmentace ,to znamená vybělení kůže v místě ošetření laserem a trvalé změny na kůži v podobě jizev, se kterými jsme se, bohužel, setkávali při použití alexandritových depigmentačních laserů,“ upřesňuje doktorka Bedřichová

Tento nový typ laseru může zlikvidovat tetování modré, černé a hnědé, stejně tak jako barvu červenou, žlutohnědou, purpurovou a oranžovou.

 

„Odstranění tetováže je ovšem časově i finančně náročnější záležitost, nejde to hned na počkání,“ varuje MUDr. Simona Bedřichová, která má za sebou již tisíce ošetřených pacientů. To by si měli uvědomit zejména všichni ti, kteří se o pořízení tetování rozhodují. Cena odstranění totiž několikanásobně překračuje cenu pořizovací. A pak, na laserové zákroky je nutné docházet v rozmezí šesti týdnů i 6 až 10 krát. Tady záleží na typu tetování.

 

A ceny? Nedají se předem přesně určit, ale malá tetováž o rozměru například tři krát dva centimetry se může pohybovat za celou léčbu (tedy úplné odstranění) kolem deseti až patnácti tisíci korun.

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
28. 01. 2015 Karca21 Odstranění tetování (reakcí: 0)
20. 08. 2013 Karel S zkusil jsem a jsem spokojený (reakcí: 0)
30. 01. 2013 Renis Odstranění tetování (reakcí: 0)
25. 01. 2012 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Prodlužuje, tvaruje, zhušťuje!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 07. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

08. 12. 2016 Horoskop Rak

Dnes budeš potkávat lidi, kteří budou potřebovat tvou pomoc. Neotáčej se od nich zády. Přijde doba, kdy zase budeš po... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Vše, co jsi až doposud vykonala, je v destrukci, situace, kterou jsi dlouho nemohla dořešit, bouchne jako sopka a její žhavá láva rozmetá všechno kolem tebe. Zničí vše...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist