Femina.cz » Magazín » Móda » Odstranění tetování!

Odstranění tetování!

Odstranění tetování!

Magazín: Móda | autor: Jaromír Pohan | vydáno 27. 03. 2009

Nechcete již své tetování? Není to až tak velký problém!

 

Tetování prožívá v posledních letech velký boom. Už totiž není ozdobou z kriminálu, ale naopak, jakýmsi znamením stylu a úrovně. A tak se čekárny tetovacích studií nijak nevyprazdňují. Především před létem. Jenže stejně tak začínají být přeplněné ordinace, kliniky a laserová centra nešťastnými lidmi, kteří se potřebují „kérky“ zbavit. A pokud možno co nejdříve, neboť nemají s tetováním na krku šanci v konkurzu právě na to skvělé pracovní místo v reklamce. Nebo se jim obrázek prostě přestal líbit. A co bývá vůbec nejhorším a nejčastějším důvodem, totiž že Katka poslala Karla k čertu s vytetovanou Olinou na zápěstí….

Jak se tedy tetování na svém těle zbavit? A jde to vůbec?

 

„Do nedávné doby jsme měli na klinice k dispozici pro odstranění tetování a permanentních make-upů tak zvané depigmentační lasery typu alexandrit,“ prozradila tajemství odstranění tetování MUDr. Simona Bedřichová, vedoucí lékařka laserového centra na Klinice Laser Esthetic v Praze, která se zabývá lasery již od roku 1997. „Dnes jsme ale tuto starší technologii nahradili novým typem přístroje. Přístroj Q-switched (čili “kvé spínaný“) laser, jehož obchodní název je Q-Plus, je zatím jediným takovým v České republice,“ hrdě podotýká doktorka Bedřichová.

 

Rozdíl mezi starší a novou technologií je v délce laserového pulsu. Zjednodušeně řečeno, v podstatě se tento rozdíl dá přirovnat k tónu, který vydá piano při úderu na klávesu. Starší technologie, tedy alexandritový laser, je možné přirovnat ke klavírnímu tónu se sešlápnutým pedálem nástroje. Tento tón slyšíme dlouho, protože pomalu odeznívá. V takovém případě je tu malé, ale přesto ale existující nebezpečí. Laserový paprsek má totiž možnost působit na okolní tkáně a může je měnit nežádoucím způsobem.

 

Q-switched laser přirovnáme k tónu bez pedálu. Je úderný, krátký, okamžitě odezní. Proto je v případě laseru paprsek rychlý, krátký a nemůže působit na okolní tkáně. Tedy nemůže způsobit nežádoucí účinky, jakými jsou především změny barvy kůže, jizvení a podobně.

 

Principem systému Q Plus laser je bezpečné odstranění všech typů tetování i jejich široké barevné škály. Absorpce vysokovýkonných nanosekundových laserových pulsů v kůži totiž rozbíjí tetovací pigment na velmi malé částice. A ty jsou pak lépe a rychleji vstřebávány a odplaveny imunitním systémem.

 

Hluboký průnik laserového paprsku do kůže zabezpečuje, že i intenzivní profesionální tetování může z našeho těla zmizet. Přitom jeho nízká absorpce v okolních tkáních podstatně se tím snižuje riziko nežádoucích vedlejších účinků. „Jsou to především hypopigmentace ,to znamená vybělení kůže v místě ošetření laserem a trvalé změny na kůži v podobě jizev, se kterými jsme se, bohužel, setkávali při použití alexandritových depigmentačních laserů,“ upřesňuje doktorka Bedřichová

Tento nový typ laseru může zlikvidovat tetování modré, černé a hnědé, stejně tak jako barvu červenou, žlutohnědou, purpurovou a oranžovou.

 

„Odstranění tetováže je ovšem časově i finančně náročnější záležitost, nejde to hned na počkání,“ varuje MUDr. Simona Bedřichová, která má za sebou již tisíce ošetřených pacientů. To by si měli uvědomit zejména všichni ti, kteří se o pořízení tetování rozhodují. Cena odstranění totiž několikanásobně překračuje cenu pořizovací. A pak, na laserové zákroky je nutné docházet v rozmezí šesti týdnů i 6 až 10 krát. Tady záleží na typu tetování.

 

A ceny? Nedají se předem přesně určit, ale malá tetováž o rozměru například tři krát dva centimetry se může pohybovat za celou léčbu (tedy úplné odstranění) kolem deseti až patnácti tisíci korun.

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
28. 01. 2015 Karca21 Odstranění tetování (reakcí: 0)
20. 08. 2013 Karel S zkusil jsem a jsem spokojený (reakcí: 0)
30. 01. 2013 Renis Odstranění tetování (reakcí: 0)
25. 01. 2012 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

28. 02. 2017 Horoskop Střelec

Návštěva, která se nečekaně objeví u tvých dveří, v tobě vyvolá mnoho rozporuplných pocitů. Nakonec strávíte velmi př... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist