Femina.cz » Magazín » Móda » Obůvník Manolo Blahnik

Obůvník Manolo Blahnik

Obůvník Manolo Blahnik

Magazín: Móda | autor: Zuzka | vydáno 22. 08. 2006

Vzpomínáte si na seriál „Sex ve městě“ A na botičky vždy bezchybné novinářky Carrie Bradshawové Dámy, seznamte se - toto je Manolo Blahnik, v němž putují české geny!


Náhodou jsem se dostala na stránky britského Muzea designu a narazila na jméno mi tak blízké a zároveň neuvěřitelně vzdálené. Každá z nás po něčem touží, každá z nás o něčem sní. Já si občas zahřeším myšlenkou na ladný krok ve střevících od tohoto mága.

Právě Sarah Jessica Parkerová měla takové štěstí, že se v nich prošla celým slavným seriálem. „Můžete mi vzít mé prsteny, moje hodinky. Vlastně cokoli, jen ne boty od Blahnika,“ tvrdila na filmovém plátně specialistka na mezilidské vztahy.    

Tvrdila jsem, že je mi jméno Manola Blahnika blízké – to pro mé sny – a zároveň vzdálené – to pro ceny jeho bot. Pohybují se totiž od 300 amerických dolarů výše. Není tak divu, že jméno tohoto návrháře z Londýna stalo synonymem exkluzivity a precizní práce.

Blahnik, rodák z Kanárských ostrovů ze Santa Cruz de la Palma, začal se svými obchodními aktivitami v britské metropoli v 70. letech minulého století a je znám tím, že pracuje sám, bez asistentů. A to od začátku až do konce – tedy od samotného návrhu až po vyhotovení! Manolo nevystudoval žádnou speciální školu, která by ho jeho umění naučila. Jak prohlásil, nepotřebuje to. Má prý ten nejlepší vkus na celém světě. Skromný muž, že

Jako dítě vyrůstal na banánové farmě, kterou vlastnil jeho český otec a španělská matka. Do školy nechodil ani on, ani jeho mladší sestra Evangelia. „Naše bohatství se skrývalo v tom, že kolem našeho domova nebyli žádní sousedé. Byly tam jen banány, moře a my – zkrátka kus ráje,“ vzpomíná Blahnik na dětství.

Rodina často jezdila do Paříže a Madridu, kde rodiče nakupovali oblečení od mistrů jako Cristobál Balenciaga. Občas se také dostal k módním magazínům jako US Vogue nebo Glamour, které se na ostrov dostávaly z Kuby či Argentiny spolu s dětskými časopisy. I to se později podepsalo na osudu Manola, z něhož se stal jeden z nejuznávanějších módních tvůrců světa.


Informace k články byly čerpány ze stránek Metropolitního muzea Designu.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
09. 05. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
23. 01. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
25. 10. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

28. 02. 2017 Horoskop Panna

Jsi rozhádaná s celým světem a běda, kdyby se k tobě chtěl někdo jen přiblížit. Okamžitě jej umlátíš argumenty a nebu... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Módní policie

TOPlist