Femina.cz » Magazín » Móda » Natalie Portman

Natalie Portman

Natalie Portman

Magazín: Móda | autor: Kamila | vydáno 06. 12. 2006

O Natalii Portman lze s jistotou říci, že se vymyká všem potřeštěným hollywoodským pravidlům. Vyznává odlišný životní styl než její ostatní slavné kolegyně a ani v její neobvyklé kráse se jí žádná nevyrovná.

Narodila se 9. června 1981 v Jeruzalémě přesně v den matčiných narozenin. Otec zde pracoval jako doktor a matka byla v domácnosti. Natalie je jejich jediné a poslední dítě.

Když byly Natalii tři roky, celá rodina se přemístila do Spojených států, kde dostal otec novou práci. Všichni se poté ještě několikrát stěhovali až nakonec společně zakotvili v New Yorku. Natalie však tím věčným přemísťováním z místa na místo přišla o řadu přátel. A v pozdějších letech ty pravé jen těžko potkávala, proto se rodiče stali jejími nejbližšími důvěrníky.

Trávila s nimi veškerý čas, dovolenou společně prožili například v Austrálii či v Japonsku, které malou Natalii zaujalo natolik, že si japonštinu vybrala jako jeden z předmětů ve škole.

Poznala díky nim život dospělých dříve než její vrstevníci. Otec ji například často brával na různá lékařská sympozia. Na jednom z nich byla Natalie svědkem scény, kdy se na kuřatech demonstrovala operace laserem. Byla z toho tak šokovaná, že se v pouhých osmi letech rozhodla stát se vegetariánkou. Rodiče si mysleli, že její rozhodnutí nebude jistě nijak dlouhodobé, ale to netušili, jak moc se mýlili. Natalie postupně přestala jíst ryby i sýry. Vždy se totiž řídí pouze svým vlastním rozumem a bojuje za své ideály.

Již od raných let se věnovala různým uměleckým koníčkům. Ráda zpívala a ještě raději tancovala. Jednou, když se právě vracela z taneční hodiny, zastavila se spolu s kamarádkou cestou domů v jedné pizzerii. Náhodou zde obědval i pracovník známé kosmetické firmy Revlon. Jakmile spatřil Natalii, bylo mu ihned jasné, že vedle něj právě stanula hvězda.

Představoval si pro ni práci modelky, ale ta malá roztomilá dívka prohlásila, že chce jedině hrát. Začali pro ni tedy shánět dobrého filmového agenta. A velká role na sebe nenechala dlouho čekat. Poprvé se objevila po boku takové hvězdy jako je Jean Reno ve filmu Leon pod režisérskou taktovkou Luca Bessona.

A přicházely další filmové příležitosti. Ovšem ani kvůli obrovské zaneprázdněnosti Natalie nikdy neopomíjela školní povinnosti. Nejdříve navštěvovala židovské gymnázium, kde prospívala na výbornou. Děti se jí však začali kvůli rodící se slávě posmívat. Natalie tím velmi trpěla. Rozhodla se tedy střední školu dokončit jinde.

Její kariéra opravdu vzrůstala. Připomeňme například filmy Všichni říkají: Miluji tě, Mars útočí, Star Wars a další.

Natalie však chtěla něco víc. Rozhodla se studovat na univerzitě psychologii, kterou také v roce 2003 úspěšně dokončila. Kromě studia si však našla čas i na své koníčky mezi něž patří například cestování po exotických zemích, hudba nebo tanec. O Natalii si ví, že je velkou fanynkou Mobyho a Björk.

O jejích láskách toho však příliš mnoho známo není. Jejím posledním přítelem byl prý mexický herec Gael García Bernal, se kterým ji spojoval podobný pohled na svět a společné zájmy, to však pro dlouhotrvající poměr nestačilo. 

Natalie se tedy opět vrhla do práce. Zahrála si ve filmu V jako Vendeta a nedávno dokončila film Goyovy přízraky, který režíroval slavný český rodák Miloš Forman. 

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
07. 02. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
04. 11. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Goldwell Lak na vlasy pro objem Stylesign Volume

Maximální fixace a dlouhotrvající objem!

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 09. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

09. 12. 2016 Horoskop Rak

Slevy tě budou dnes lákat jako můru světlo. Nech se klidně zlákat, bude se ti totiž dařit. Narazíš na samé opravdu vý... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist