Femina.cz » Magazín » Móda » Nákupy v second handu se ti vyplatí. Můžeš tam najít kousek za miliony

Nákupy v second handu se ti vyplatí. Můžeš tam najít kousek za miliony

Nákupy v second handu se ti vyplatí. Můžeš tam najít kousek za miliony

Magazín: Móda | autor: Redakce | vydáno 17. 01. 2017

Taky miluješ nakupování v sekáčích, protože tam vždycky vyhrabeš parádní kousky, které jen tak někdo nemá a navíc za pár kaček? Že spíš patříš mezi ty, které se second handům vyhýbají? Děláš velkou chybu, můžeš tam totiž najít kousek jako osmatřicetiletá Petra. Vydražila ho na Ebay za téměř sto tisíc eur!

Ve správnou chvíli na správném místě

Moje láska k Humphreymu tak nějak roste s mým věkem,'' říká se smíchem a zapaluje si cigaretu. Seznam se s Petrou. Je jí 38, je inženýrkou ekonomiky, módní závislačkou a ještě větší instagramovou závislačkou. Petra nakupuje a prodává oblečení přes internet. Na tom by ještě nebylo nic tak moc divného, takových žen je. Jenže Petře se povedl fakt parádní kousek. 

'"Bogartův trenčkot jsem koupila na Unimodě. To je takový malý second hand online, s majitelem se znám osobně. Čas od času tam něco koupím a když jsem tam viděla trenčkot, chtěla jsem ho okamžitě mít. Koupila jsem a když si to pak doma prozkoumala, nevěřila jsem vlastním očím. Na štítku stálo: ''Ušito firmou Aquascutum pro Humphreyho Bogarta.''

Pro neznalé doplníme, že Aquascutum Kingsway je britský trenčkot, který můžeš na internetu sehnat okolo tisíce eur. Pokud miluješ film Casablanca, pak jsi ho mohla vidět právě na Bogartovi. Ve svém reálném životě byl Bogart věrným zákazníkem této značky - a možná tím nejvíce ikonickým nositelem těchto kabátů. A tenhle trenčkot, který právě od Bogarta známe, nějakým záhadným způsobem skončil v second handu. 

Pak už to šlo hezky ráz na ráz. Petra prodala trenčkot na Ebayi za 98 000 Eur, tedy v přepočtu za více než 2 600 000 korun! Tomu říkáme šťastná ruka. A není sama, komu se povedl takový super obchod. V nejdražších aukcích světa se vydělávají miliardy.

Nejdražší aukce světa

Je jasné, že největší cenu mají šaty, které na sebe oblékly hvězdy a je jedno, jestli jde o herečky, zpěvačky, sportovce nebo členy královských rodin. O takové šaty je v aukcích největší zájem. Jaké byly ty nejdražší? 

 • Jedny z nejdražších byly šaty ''Happy Birthday Mr. President'', které patřily Marilyn Monroe a které měla na sobě, když zpívala přání k narozeninám J.F. Kennedymu v roce 1962. Prodaly se za neuvěřitelných 4,8 milionu dolarů v Julien's Auctions v Los Angeles. Šaty, které můžeš znát z filmu Slaměný vdovec, a které se staly symbolem téhle sex bomby, se prodaly za 4,6 milionu dolarů.
 • Za 7,2 milionu korun pořídil neznámý Brit tmavě modré sametové šaty od Victora Edelsteina, které vynesla Lady Diana. 

 • Šaty z kultovního filmu Snídaně u Tiffanyho z roku 1961, které pocházejí z tvůrčí dílny Givenchy a vynesla je Audrey Hepburn, se vydražily za téměř 23 milionů korun (900 tisíc dolarů).

 • Pamatuješ na svůdnou Kate Winslet v Titaniku v červených šifonových šatech, které měla na na sobě při setkání s Leonardem DiCapriem? Tak ty se před třemi lety vydražily za něco málo přes osm milionů korun.

Pravda, na ty asi v second handu ani na netu nenarazíš, ale za zkoušku to stojí, co říkáš? Najdeš tam třeba i kousky vonící dálkami. Mrkni do galerie a nech se inspirovat třeba italskou módou.

Foto: Profimedia.cz, Shutterstock.com, pinterest.com, archiv Petra

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
22. 01. 2017 nairi sekáče (reakcí: 0)
19. 01. 2017 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
18. 01. 2017 goldie ... (reakcí: 0)
17. 01. 2017 Bobina1 - (reakcí: 0)
17. 01. 2017 lucik21 ... (reakcí: 0)
17. 01. 2017 pepina . (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

25. 03. 2017 Horoskop Střelec

Pokud tě trápí neshody s maminkou, tchýní, dcerou nebo kamarádkou, máš velkou příležitost urovnat veškeré spory se že... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist