Femina.cz » Magazín » Móda » Módní guru Sarah Jessica Parker

Módní guru Sarah Jessica Parker

Módní guru Sarah Jessica Parker

Magazín: Móda | autor: Kamila | vydáno 01. 09. 2008

Kdo by neznal jméno herečky a módní ikony celého světa Sarah Jessicy Parker. Ale jaký byl její život před její slavnou rolí v seriálu Sex ve městě

Sarah Jessica pochází z desetičlenné rodiny. Narodila se 25. března 1965 v Ohiu Barbře Forste a Stephenovi Parkerovi. Manželství rodičů však nebylo příliš šťastné a přestože matka měla s Parkerem čtyři děti, po čase se rozvedla a vzala si svého prvního manžela Paula Forsteho, s nímž měla další čtyři.

A i když Sarah nosila oblečení po svých starších sourozencích a boty pouze dvoje, jedny na zimu a druhé na léto, protože rodina na tom s osmi dětmi nebyla finančně nejlépe, nemůže si na nic ve svém dětství stěžovat. Matka vždy dbala na jejich výchovu a vzdělání. Každé dítě bylo nějakým způsobem nadané a podporované svou rodinou ve svém dalším rozvoji. Jessica si vybrala balet a zpěv.

Módní doplňky - inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

Již jako malá vystupovala v různých divadelních hrách, někdy společně se svými sourozenci. Dokonce se kvůli ní celá rodina přestěhovala do New Jersey, když dostala nabídku účinkování na Broadwayi.

Nezůstalo však jen u divadla, netrvalo dlouho a objevil ji i film. I když bychom mohli říct, že SJP, jak ji někteří nazývají, neoplývá dokonalou krásou, přesto člověka upoutá svou přirozeností, ladnými pohyby a nevysvětlitelným kouzlem.

V devatenácti opustila školu a věnovala se jen a jen herectví. O rok později přišla velká role v teenagerovském filmu Girls Just Want to Have Fun (Holky se chtějí jen bavit). A po ní přicházely další, které se příliš do paměti diváků nezapsaly.

Její komediální talent se ukázal až ve filmu Stevena Martina s názvem L.A.Story (Příběh z Los Angeles) a plně se pak rozvinul ve snímku s Nicolasem Cagem Honeymoon in Vegas (Líbánky v Las Vegas).

Jak je vidět z výčtu jejích filmů, byly to pěkné, vtipné příběhy, ale žádný z nich neměl ambice získat nějaké ocenění. Jessicu však znal celý svět především díky jejím milostným romancím, které byly vždy několikaleté a s muži, o kterých snila většina amerických žen.

Milostné dopisy jí psal například John Kennedy Junior, se kterým ji pojilo více než jen přátelství. Několik let prožila například s hercem Robertem Downeyem a milostný song s názvem Jessie pro ni složil zpěvák Joshua Kadison těsně po jejich rozchodu. Až její bratr Timothy ji seznámil s pohledným hercem Matthew Broderickem a byla z toho ta opravdová láska. Po několika letech vztahu následovala svatba a v roce 2002, když bylo Jessice již 37 let, se narodil malý James Wilkie Broderick, který dostal první jméno po otci Matthewa a druhé po oblíbeném spisovateli obou rodičů Wilkie Collinsovi.

Ještě však před narozením vytouženého dítěte si Jessica zažila i mezinárodní veleúspěch na poli pracovním, když se na čas ztotožnila s postavou Carrie v seriálu Sex And the City (Sex ve městě). Stala se pro ženy inspirací a módní rádkyní, všechny chtěly vypadat přesně jako ona. Za svou roli dostala Zlatý Globus a jiná mnohá neoficiální ocenění. Na seriálu se však podílela také jako producentka a zaměstnala zde i svého bratra Aarona.

Po skončení seriálu se Jessica vrhla na propagování svého parfému s názvem Lovely, natočila reklamu pro firmu Gap a věnuje se péči o syna.

Jessica stejně jako její postava ze seriálu Carrie je vášnivá sběratelka krásných bot a neváhá do nich vložit nemalé peníze. Manolo Blahnik dokonce vytvořil na její počest pár kouzelných střevíčků s názvem SJP.

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
12. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 01. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
26. 10. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

28. 10. 2016 Horoskop Beran

Dostala jsi pozvání na party? Určitě neodmítej a vydej se do víru společenského dění. Potkáš tam totiž velmi zajímavo... Celý horoskop

Karta dne

Paže mečů
Informace, kterou obdržíš, v tobě probudí mnoho zmatku a nejistoty. Na zprávu jsi čekala velmi dlouho a počítala jsi se zcela jinou odpovědí. Sdělí ti ji muž, který bu...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist