Femina.cz » Magazín » Móda » Módní guru Sarah Jessica Parker

Módní guru Sarah Jessica Parker

Módní guru Sarah Jessica Parker

Magazín: Móda | autor: Kamila | vydáno 01. 09. 2008

Kdo by neznal jméno herečky a módní ikony celého světa Sarah Jessicy Parker. Ale jaký byl její život před její slavnou rolí v seriálu Sex ve městě

Sarah Jessica pochází z desetičlenné rodiny. Narodila se 25. března 1965 v Ohiu Barbře Forste a Stephenovi Parkerovi. Manželství rodičů však nebylo příliš šťastné a přestože matka měla s Parkerem čtyři děti, po čase se rozvedla a vzala si svého prvního manžela Paula Forsteho, s nímž měla další čtyři.

A i když Sarah nosila oblečení po svých starších sourozencích a boty pouze dvoje, jedny na zimu a druhé na léto, protože rodina na tom s osmi dětmi nebyla finančně nejlépe, nemůže si na nic ve svém dětství stěžovat. Matka vždy dbala na jejich výchovu a vzdělání. Každé dítě bylo nějakým způsobem nadané a podporované svou rodinou ve svém dalším rozvoji. Jessica si vybrala balet a zpěv.

Módní doplňky - inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

Již jako malá vystupovala v různých divadelních hrách, někdy společně se svými sourozenci. Dokonce se kvůli ní celá rodina přestěhovala do New Jersey, když dostala nabídku účinkování na Broadwayi.

Nezůstalo však jen u divadla, netrvalo dlouho a objevil ji i film. I když bychom mohli říct, že SJP, jak ji někteří nazývají, neoplývá dokonalou krásou, přesto člověka upoutá svou přirozeností, ladnými pohyby a nevysvětlitelným kouzlem.

V devatenácti opustila školu a věnovala se jen a jen herectví. O rok později přišla velká role v teenagerovském filmu Girls Just Want to Have Fun (Holky se chtějí jen bavit). A po ní přicházely další, které se příliš do paměti diváků nezapsaly.

Její komediální talent se ukázal až ve filmu Stevena Martina s názvem L.A.Story (Příběh z Los Angeles) a plně se pak rozvinul ve snímku s Nicolasem Cagem Honeymoon in Vegas (Líbánky v Las Vegas).

Jak je vidět z výčtu jejích filmů, byly to pěkné, vtipné příběhy, ale žádný z nich neměl ambice získat nějaké ocenění. Jessicu však znal celý svět především díky jejím milostným romancím, které byly vždy několikaleté a s muži, o kterých snila většina amerických žen.

Milostné dopisy jí psal například John Kennedy Junior, se kterým ji pojilo více než jen přátelství. Několik let prožila například s hercem Robertem Downeyem a milostný song s názvem Jessie pro ni složil zpěvák Joshua Kadison těsně po jejich rozchodu. Až její bratr Timothy ji seznámil s pohledným hercem Matthew Broderickem a byla z toho ta opravdová láska. Po několika letech vztahu následovala svatba a v roce 2002, když bylo Jessice již 37 let, se narodil malý James Wilkie Broderick, který dostal první jméno po otci Matthewa a druhé po oblíbeném spisovateli obou rodičů Wilkie Collinsovi.

Ještě však před narozením vytouženého dítěte si Jessica zažila i mezinárodní veleúspěch na poli pracovním, když se na čas ztotožnila s postavou Carrie v seriálu Sex And the City (Sex ve městě). Stala se pro ženy inspirací a módní rádkyní, všechny chtěly vypadat přesně jako ona. Za svou roli dostala Zlatý Globus a jiná mnohá neoficiální ocenění. Na seriálu se však podílela také jako producentka a zaměstnala zde i svého bratra Aarona.

Po skončení seriálu se Jessica vrhla na propagování svého parfému s názvem Lovely, natočila reklamu pro firmu Gap a věnuje se péči o syna.

Jessica stejně jako její postava ze seriálu Carrie je vášnivá sběratelka krásných bot a neváhá do nich vložit nemalé peníze. Manolo Blahnik dokonce vytvořil na její počest pár kouzelných střevíčků s názvem SJP.

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
12. 06. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
24. 01. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
26. 10. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Helena Rubinstein Korektor očního okolí

Vaše oči budou rozzářené!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 17. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

18. 01. 2017 Horoskop Váhy

Rozhodnutí vymalovat byt a přestavit nábytek tvá rodina neocení. Ale to tě nezsataví, vyšleš je na nákupy a sama se v... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist