Femina.cz » Magazín » Móda » Móda: Jak vybírat kabelku

Móda: Jak vybírat kabelku

Móda: Jak vybírat kabelku

Magazín: Móda | autor: redakce | vydáno 25. 04. 2008

Jak ukazují průzkumy, více než 61 % z nás má doma více než dvě kabelky, ale nosí stále tu samou. Milé dámy, není to škoda?


Ano, víme, že je těžké vybrat si tu správnou kabelku a sladit ji s celkovým vzhledem. Proto jsme o radu požádali odbornici, módní návrhářku a poradkyni Petru Balvínovou. Poradí vám užitečné tipy, jak být vždy elegantní a trendy. Nezapomene také prozradit, na co myslet při výběru kabelky a co by v ní nemělo chybět.

Kabelka – klenotnice vašeho života

Dámská kabelka je natolik osobitá věc, že ji Freud vnímal jako spodobnění ženských genitálií, stejně lákavé a v náznacích pod oblečením tajemné.

Je to váš příruční život, bez kterého se málokterá žena obejde a její výběr byste neměla podcenit.

Trendy kabelky - velká fotogalerie

kabelky inspirace fotogalerie

Stejně tak, jako jsou pro muže v diplomacii odívání důležité dobré hodinky, tak pro ženu je tímto nejcennějším kouskem jejího „outfitu“ kabelka.

Módní doplňky - inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie


Kabelka by proto měla být první investicí do profesionálního šatníku každé ženy a zde platí dvojnásob pravidlo, že nejsem tak bohatá abych si mohla kupovat levné věci.

KULTOVNÍ KABELKA

Právě Češky symbol dobré kabelky podceňují a berou jí jako druhotnou věc. Přestože je právě kabelka každodenním doplňkem i pro pracovní schůzky.

Když není každou sezónu na vyhazování za módní a kvalitní kabelku, je dobré sáhnout po kultovní klasice, která sice svojí prvotní investicí převyšuje "baťovy" ceny, ale je celoživotní záležitostí. A navíc, kultovní kabelky se dědí a dostávají svojí rodinnou patinu. Každá vteřina, kterou si odžije, se nesmazatelně vryje do jejího vzhledu. A mnohokrát kabelka pak na ceně nic netratí, ale naopak získává.

Kultovní klasické kabelky jsou například:

 

HERMES - Birkin a Kelly

 

 

Gucci- kabelky s bambusovýma ušima

 

 

Luis Vuitton – model Speedy

 

 

Mezi další oblíbené patří kabelky Dior, které měla v oblibě i princezna Diana – Lady Dior. Nesmíme zapomenout také na kultovní kabelky Chanel. Kdo by neznal luxusní prošívané kabelky na řetízku, kterými se pyšní nejedna celebrita.

 Na rozdíl od českých žen, francouzské ženy klasiku v odívání chápou jinak a jejich první vydělané penízky většinou skončí u nějaké klasiky od Louise Vuittona, protože ta se opravdu vyplatí. Louise Vuitton nemá slevy, klasiku zde koupíte i za dvacet let ve stejném provedení a její nadčasovost je lety prověřená a můžete si být jistá, že v žádné společnosti spojení Luis Vuitton a vaší osobnosti nebude „fopá“.

KABELKA – SPRÁVNÝ VÝBĚR

Samozřejmě netvrdím, že jedině kabelky těchto nejprejstižnějších značek jsou správnou volbou. Důležitá je však kvalita a styl. Před tím, než se rozhodnete pro nákup kabelky, je důležité ji probrat ze všech stran a uvědomit si několik věcí:

1.kam má být kabelka určená
2.co se mi do ní má vejít
3.k čemu ji budu nosit (styl)
4.k jakému barevnému oblečení ji budu kombinovat - co je můj základní barevný profil
5.bude celoroční, nebo jen sezónní

Kabelka je především doplněk k oblečení a proto je důležité si před výběrem uvědomit, jakou roli by měla v celkovém vzhledu hrát.

- má být elegantní, ale nevtíravá, spíše s oblečením tón v tónu (k černému kostýmu černá kabelka)
- má být elegantní, ale vkusně převedena do jiného základu než je základ šatníku (k černému kostýmu hnědo-béžová kabelka louis vuittton)
- má mít šmrnc a rozjasnit outfit (k černému kostýmu fialová kabelka)
- má být extravagantní (k černému kostýmu platinová kabelka)

IDEÁLNÍ SPRÁVNÁ TROJKA


1.v základním provedení (černá, hnědá, běžová, smetanová, šedá)
2.neutrální (džínová, kovové odstíny- stříbrná, bronzová, zlatá atd.)
3.doplňková (červená, zelená, žlutá, meruňková atd.)

Ideální je mít od každého bodu jednu variantu a vždy začínat zase od základu z druhého protipólu. Například si pořídíte krásný kvalitní černý kostým. K němu si vyberete černou kabelku. Když ale máte spíše ležérnější outfit, tak se vám bude hodit kabelka neutrální barvy. U obou byste měla investovat do kvality, aby vám kabelka vydržela i další sezóny. A v létě se můžete zdobit barevnými kabelkami, které koupíte třeba za pár stovek, budete z nich mít radost jednu sezónu a to je naprosto v pořádku, příští léto, až budou frčet jiné barvy, si pořídíte taky jinou kabelku. Ale na podzim a v zimě se můžete vrátit opět k černé a přidat k tomu zase hnědý kostým a hnědou kabelku a sázet opět na kvalitu. Na jaře můžete doplnit zase béžovou. Tak se vám šatník bude postupně rozrůstat a vy budete schopna všechno krásně zkombinovat.

A co by v ní nemělo chybět?


Kromě samozřejmé dámské peněženky a telefonu, jsou nezbytnostmi také balíček kapesníčků, kosmetická taštička se základními zkrášlovadly a zrcátkem, pohotovostní tampon (a případně i pohotovostní kondom), diář, tužka, příp. vizitky a hodí se i vlhčené ubrousky pro čistotu, kdykoli je třeba a kabelkové balení vaší oblíbené vůně. A žvýkačky bez cukru. Podle průzkumu považuje žvýkačky 95 % žen za nezbytnou součást kabelky.

 

Femina tip: Nová žvýkačka Orbit Complete je nejen doplňkem dentální hygieny, ale také praktickým doplňkem přímo stvořeným pro nošení v kabelce. Žvýkačky jsou totiž balené v praktické pevné uzavíratelné obálce, která se pohodlně vejde do každé kabelky. Každý plátek žvýkačky je navíc samostatně zabalen.

 

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
24. 08. 2016 Marki Kožené kabelky (reakcí: 0)
25. 02. 2016 Miny Odtud mam já (reakcí: 0)
03. 05. 2014 Míša Dopouručuji (reakcí: 0)
05. 03. 2014 JohankaDl Pěkná béžová kabelka (reakcí: 0)
25. 01. 2014 lady trochu vedle (reakcí: 0)
10. 12. 2012 Dokec Levnejší varianty (reakcí: 1)
21. 01. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
28. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
28. 02. 2011 Verka kabelky (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist