Femina.cz » Magazín » Móda » Matthew Williamson: nejlepší přítel všech dívek

Matthew Williamson:  
nejlepší přítel všech dívek

Matthew Williamson: nejlepší přítel všech dívek

Magazín: Móda | autor: Kamila Čepková | vydáno 27. 10. 2004

Kate, Helena, Naomi, Jade, Kelis a Gwyneth ho zbožňují. Matthew Williamson je nejlepší přítel všech dívek.

Tento Londýňan se stal oblíbeným, jak mezi fanoušky módy, tak mezi novináři. Vystudoval prestižní univerzitu St.Martins, kde byla jeho spolužačkou nynější hvězda módního světa a dcera ještě slavnějšího brouka, Stella McCartney.

Matthew založil svou vlastní firmu v roce 1996. Jak sám říká je to spíše menší rodinný podnik, kde můžete například potkat jeho matku nebo Velosu, jeho životního partnera, jak se všichni dohromady snaží prorazit si cestu na vrchol toho pomyslného módního nebe. Práce se jim daří. Rok po založení své firmy slavil Williamson svůj první úspěch na přehlídkách London Fashion Week, kde upoutal pozornost svými neobvykle kolorovanými modely. Přišel s novým pohledem na šaty. Oblečení jím vytvořené je velice ženské a nevinné. Připomíná nám slunné pláže, moře a bohémský život. Jakoby Matthew v takovém světě opravdu žil. Fanynkami jeho umění jsou ženy, které znají nejnovější módní trendy, mají však svůj osobitý styl a svěží rafinovanost. Sám Williamson si svých obdivovatelek váží a při vytváření nové kolekce myslí jen a jen na ně.

V únoru 2002 představil své umění v New Yorku a tamější diváci byli nadšení. Od té doby zde předvádí na Mercedes Benz Fashion Week každý rok a vždy s obrovským aplausem na konci přehlídky.

Matthew dokázal snad vše, co si předsevzal. Úspěch v módním průmyslu mu umožnil rozšířit své pole působnosti ještě dál. Williamson se rozhodl vytvořit linii produktů zahrnující například parfém, svíčky nebo koupelovou sůl.

Minulý rok oslavil Williamson v Londýně již pětileté výročí svého působení ve světě módy. Při té příležitosti uspořádal výstavu fotografií nazvanou „Five Years in Fashion: A Celebration.“ Fotografie pro něj vytvořil známý fotograf Rankin, velký oblíbenec všech celebrit. Udělal jedenáct snímků žen, které jsou pro návrháře inspirací. Mezi modelkami se objevila Gwyneth Paltrow, Kirsten Dunst, Heather Graham, Jade Jagger nebo Sophie Dahl.

Matthew i přes to, že by si jistě zasloužil nějaký čas odpočinku, nelení. Nedávno představil v New Yorku svou módní kolekci na jaro 2005. Barvy šatů jsou zde jako vždy velice jasné a veselé. Do této přehlídky vtělil chvilky strávené při západu slunce, které prožíval v Indii, kam jezdí každý rok sbírat inspiraci.

V těchto sychravých dnech nás však budou spíše zajímat modely, které byly vytvořeny na přehlídku zima 2004, kde Williamson nezapřel svůj pověstný hippie rukopis. Objevují se tu džíny, barevné dlouhé svetry, které jsou netradičně ovázané páskem, obdivovat zde můžeme krásná pletená paleta.

Jak se zdá Matthew Williamsovi se vše daří, možná je to také trochu proto, že jeho cílem je snad jen, přiblížit nás zas o trochu blíž k té naší nezbytné a stále hledané dokonalosti.

www.matthewwilliamson.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
18. 01. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
01. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
31. 08. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

21. 01. 2017 Horoskop Vodnář

Pokud dlouho marně vyhlížíš svého prince na bílém koni, zbystři. Někde kolem tebe se právě pohybuje a byla by škoda h... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Do tvého života vstoupí zcela nový prožitek v podobě lásky, citů a radosti. Přináší ti ho mladší žena, dcera nebo nová kamarádka, která ti velmi příjemně obohatí tvůj ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist