Femina.cz » Magazín » Móda » Jste mladá a chcete se stát modelkou

Jste mladá a chcete
se stát modelkou

Jste mladá a chcete se stát modelkou

Magazín: Móda | autor: redakce | vydáno 20. 01. 2006

Letošní ročník prestižní modelingové soutěže Kenvelo Elite Model Look pro ČR a SR se právě rozjíždí.

V deseti velkých městech po celé České republice se v průběhu roku uskuteční modelingové castingy, na kterých budou podle zadaných kritérií (věk 14 – 21 let, výška nad 170 cm) posuzovány dívky, jež se na castingy dostaví. Ze všech dívek pak bude vybráno přibližně 100 semifinalistek, ze kterých se poté vyhodnotí ty nejlepší finalistky, kterých většinou bývá 10-12.

Finalistky se poté tři měsíce připravují na velké finále: naučí se správné chůzi, dále jak pečovat o své tělo, dozvědí se obecné informace o modelingu, zdokonalují se v angličtině a nafotí „booky“ a „setkarty“.

V národním finále pak porota - složená z profesionálů pohybujících se v modelingovém průmyslu (české top modelky agentury Elite Model Management, vítězky minulých ročníků soutěže, zástupci agentur, fotografové, šéfredaktorky módních časopisů ad.) – vybere vítězky, které se zúčastní celosvětového finále.  

Všechny tři pražské castingy budou probíhat v nově otevřeném obchodním Centru Chodov. První začíná v neděli 19. února od 15:00 hodin v prodejně Kenvelo. Další dva se uskuteční přímo v pasáži Centra Chodov, a to opět v neděli, 26. března a 28. května. 

O soutěži Elite Model Look

Každý rok objeví soutěž Elite Model Look organizovaná modelingovou agenturou Elite Model Management budoucí superstar modelingového průmyslu. Od svého vzniku roku 1983 vyhledává Elite Model Look nové talenty po celém světě. Objemem, kvalitou a profesionálním přístupem je dnes tato soutěž největší a nejprestižnější svého druhu na světě. Koná se v 66 zemích světa a každoročně se do ní přihlásí více než 350 000 začínajících modelek.

Soutěž světu objevila mnohé tváře známé z titulních stránek světových módních časopisů. O jedné z největších modelingových hvězd současnosti, Gisele Bündchen, nebo krásné Češce Lindě Vojtové, která patří mezi současné světové topmodelky, by možná nebýt soutěže dnes nikdo nevěděl. Finalistkami soutěže byly v osmdesátých letech – tehdy se ovšem jednalo o soutěž The Look Of The Year – i takové supermodelky jako Cindy Crawford, Karen Mulder, Tatjana Patitz, Linda Evangelista nebo Stephanie Seymour.

České republice a na Slovensku se soutěž Elite Model Look organizuje od roku 1991. Mnohým českým a slovenským modelkám pomohla tato soutěž odstartovat jejich kariéru. Byly to hlavně Linda Nývltová (vítězka EML SR 1998), Veronika Ušiaková (EML SR 1999), Katarína Matiašovičová (EML SR 1999), Linda Vojtová (EML ČR 2000 a vítězka mezinárodního finále v Ženevě 2000), Alena Martanovičová (EML SR 2000 a 2. místo na mezinárodním finále v Ženevě 2000), Ester Geislerová (EML ČR 2002), Eva Cvopová (EML SR 2002), Denisa Dvončová (EML SR 2003 a vítězka mezinárodního finále v Singapuru 2003), Michaela Hlaváčková (EML SR 2004), Natália Zavillová (tvář pánského parfému značky Lolita Lemplicka) a Tereza Srbová. 

O Elite Model Management

Modelingová agentura založená v Paříži v roce 1971 Johnem Casablancasem se za léta svého působení od tehdejších průkopnických let vypracovala na nejprestižnější agenturu na světě. Má 35 poboček po celém světě: přes New York, Los Angeles, Rio De Janeiro, Santiago de Chile, Paříž, Kodaň, Prahu a Bratislavu až po Jakartu, Hong Kong nebo Tokio. Zastupuje přes 750 modelek, z nichž některé patří mezi světovou elitu.

Pobočky v Čechách agentury Elite model jsou Elite Prague v Praze a a Elite Bratislava v Bratislavě, které byly založeny v roce 2002. 

Kenvelo Elite Model Look startuje už v únoru 2006 ČR. Pražské castingy v Centru Chodov budou probíhat 19. února, 26. března a 28. května. Finále projektu proběhne v září 2006 v Praze.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
09. 03. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
19. 10. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
22. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

23. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Vyraž do společnosti, kde máš šanci potkat svého pana Božského. Zadaná si dá pozor na nevěru, protože bude mít chuť n... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist