Femina.cz » Magazín » Móda » Jarní móda: Vyrazte v barvách do ulic

Jarní móda: Vyrazte v barvách do ulic

Jarní móda: Vyrazte v barvách do ulic

Magazín: Móda | autor: Simona Maxová | vydáno 17. 04. 2009

Jaro je v plném proudu a vysoké teploty spolu s prvními slunečními paprsky lákají k optimističtějšímu přístupu ke svému šatníku. Vybarvěte si jej! Jak? To napoví článek o módních barvách pro sezónu jaro/léto 2009…

Barvy z říše fantazie
Módní přehlídky světových návrhářů daly ženám jasný signál, zářivé barvy budou letos dominantním znakem jarního a letního oblečení. Návrháři inspirují ke kombinování jasných a sytých barev s neutrálními. Objevují se křiklavé tóny barvy růžového a třešňového květu, citrónů, azurového mořem, fialek či pomerančů.
Křiklavé jásavé odstíny kombinujeme s klasickými neutrálními odstíny
Barvy nejlépe vyniknou, zkombinujeme-li je s neutrálním odstínem. Jako základové barvy, které by měly vytvořit barevný podklad pro hravé a optimistické odstíny, jsou pro sezónu jaro/léto 2009 v módě především béžová či šedá v mnoha barevných valérech. Nechybí ale samozřejmě klasika v podobě černé a bílé, velmi efektní jsou pak přímo černobílé kombinace, kterých můžeme využít nejen na šatech, ale i obuvi.

Módní doplňky - inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

Magická fialová
Je považována za největší módní barvu loňské sezóny a kraluje barvám i letos. Fialovou si oblíbí ve svém šatníku především ti, kteří hledají zajímavou a nevšední eleganci. Odstíny fialové dodávají stylu temperamentní, originální charakter, ale zároveň působí elegantně a smyslně. Fialová je barva, která z vás může učinit záhadnou femme fatale. Nepochybně v ní vzbudíte pozornost a zájem.
Vášnivá červená a ostrá růžová
Jako hlavní symbol lásky a vášně je zahrnuta v první desítce barev pro rok 2009. Je v módě v celé řadě odstínů. Ovšem právě jen ta charakteristická jasně červená z vás udělá dynamickou, originální ženu, která působí dojmem, že přesně ví, kam patří. Výrazné signály vysílají o křiklavé odstíny růžové, které vám zaručí okamžitou pozornost. Obě teplé barvy jsou silné a dynamické. Barevný dojem je možné zjemnit bílou nebo šedou, kombinace s černou vám pak dodá autoritu.
Zlato a stříbro
Jako zářivá módní hvězda zcela vyčnívající z davu se budete cítit, doplníte-li svůj outfit o zlaté nebo stříbrné prvky. Odstíny zlaté jsou zvláště vhodná pro zvláštní večer, kdy si přejete být elegantní, ale také nádherná a svůdná. Prvky zlata a stříbra dodávají i běžnému oblečení mimořádný charakter, i proto se často objevují v podobě kamínků, lemů či zdobení na módním ale i sportovním oblečení nebo obuvi.
Tyrkysová
Vyloženě letní barva, která připomíná jasné barvy moře či oblohy a je hodnocena jako vysoce atraktivní. Sluší blondýnkám i černovláskám, po radostném a osvěžujícím odstínu tyrkysové zatouží každá žena a pořídí si alespoň jeden kousek v barvě, která omlazuje. Jde o silnou barvu, která evokuje léto, hluboké mořské dno a Maríny houpající se v přístavišti. Zároveň je ztělesněním čisté krásy, která zvlášť vynikne v kombinaci s bílou.
Smaragdová zelená
Jde o zjevení letošního léta, smaragdová je inovativní a neotřelá a hodí se výborně k ženám všech věkových kategorií. Jde o barvu plnou vitality, nadšení, která energetizuje a doplňuje skryté rezervoáry naší energie. Zamilují si ji ženy, které mají rády módní trendy a novinky. Zvláště pak sluší extravagantním černovláskám a jejich opálené bronzové pleti.
Sluncem prozářená v žluté
Velkým jarním hitem mezi barvami je jasně žlutá, která září jako sluníčko. Skvěle se hodí pro blondýnky i brunetky, stejně jako pro všechny věkové kategorie. Starší ženy v ní oslova omládnou. Stačí si vybrat, zda zvolíte jen jeden kousek, či zda se zahalíte do optimistických odstínů od hlavy k patě. Žlutá představuje slunce, teplo a jas. Řadí se mezi teplé barvy, ovšem stejně jako například červená reprezentuje radost, veselí a štěstí. Přestože žlutá vypadá dobře i samostatně, ještě lépe vynikne v kombinaci s ostatními barvami, se kterými si výborně rozumí. Sáhněte po žluté, pokud se vám oranžová či jasně červená zdají příliš silné. Žlutá totiž působí jemněji a energičtěji.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
25. 01. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
02. 04. 2011 stepanecka U sebe... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Pro dlouhotrvající ochranu barvy a zářivý lesk...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 25. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

26. 10. 2016 Horoskop Blíženec

Začni se trošku více starat o své tělo. Zapomínáš nejen na pitný režim, ale také na pohyb a začíná to být znát. Zkus ... Celý horoskop

Karta dne

Pět pentaklu
Pocity, že se ti v životě nedaří, nebo že jsi nic nedokázala, v tobě probudí smutek a beznaděj. Sama velmi dobře víš, že takové myšlenky nejsou k ničemu, pouze tě odvá...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist