Femina.cz » Magazín » Móda » Jarní detox šatníku. Zařiď si šatnu snů!

Jarní detox šatníku. Zařiď si šatnu snů!

Jarní detox šatníku. Zařiď si šatnu snů!

Magazín: Móda | autor: Lenka Zelnitiusová | vydáno 21. 04. 2016

Jaro je ideální období nejenom na detox organismu, ale i na revizi v šatníku. Co takhle to spojit a udělat si razantní detox šatníku? A když už budeš přitom, co kdyby sis udělala doma takovou malou šatnu snů? Poradíme ti, jak na to.

Neustále přikupuješ nové a nové věci, aniž bys je opravdu potřebovala? Dřív, než se vydáš na jarní štaci po obchodech, mrkni, co tvé skříně ukrývají. Třeba objevíš tu mechově zelenou košili, kterou marně hledáš za výlohami, nebo pastelový pulovr, co je letos in.  

I detox šatníku potřebuje čas 

Jestli si myslíš, že to zvládneš za půl hodiny a můžeš mastit na nákupy, jsi na omylu. Je totiž potřeba nejenom oblečení ze skříně vyskládat, ale také ho důkladně protřídit a promyslet, jakým způsobem celou organizaci pojmeš. Pokud se nerada zbavuješ jednotlivých kousků svého šatníku, dej echo kamarádkám. Ty ti rády řeknou svůj názor na to, zda si máš ty slimky ponechat, nebo je prostě poslat dál.

Taky tě čeká hromada zkoušení. I když ti při koupi každý model seděl jako ulitý, to už dávno nemusí platit. Nejenomže oblečení po několika vypráních může změnit tvar a ztratit svůj dokonalý střih, ale navíc i naše postava se mění. A co si budeme namlouvat, někdy prostě máme období, že v rámci lásky z nás kila padají dolů, zato jindy nás honí tak všemocné chutě, že je prostě uhasíme nějakou tou dobrůtkou. A když to tak děláme častěji, nemůžeme se divit, že jsme o kousek povyrostli. Ne do výšky, nýbrž do šířky. 

Pošli to dál

Je víc než jisté, že ti pár (možná i víc) kousků z tvého šatníku nebude sedět. Rozhodně buď při třídění důsledná. Pokud se v oblečení necítíš dobře, máš tendenci se ošívat, protože tu se ti rolák vyhrnuje, kalhoty nedrží tam, kde mají a v tom upnutém tričku se ti roluje špíček, dej těmto kouskům nekompromisně sbohem.

Oblečení, které je tak trochu jeté, obnošené a do práce nebo školy se tím pádem nehodí, si můžeš nechat na domácí nošení nebo na chalupu. To však neplatí pro rozdrbané a zaprané kousky. I doma chceš přeci vypadat skvěle. 

Vyhazovat? Tak to rozhodně ne!

V případě, že jsi natrefila na oblečení, které vypadá skvěle, ale ve tvé skříni leží bez povšimnutí více jak rok, vyvěs fotky na internet a prodej ho za pár korun. Jsi-li dobrá duše a pro druhé by ses nejraději rozkrájela, ponechej vyřazené věci charitě, kde určitě najdou uplatnění a někdo druhý bude radostí skákat do výšky, že může nosit něco tak trendy a šik. Můžeš taky uspořádat s kamarádkami bazar oblečení, na který každá z vás přinese to, co jí z nějakého důvodu jenom visí ve skříni. Uvidíš, že se při takové akcičce nejenom pobavíš, ale ještě každá z vás získá něco nového, v čem se blýskne. 

Dej skříni řád

Přemýšlíš, jak přetříděné oblečení uskladnit ve skříni tak, aby nejenom působilo uklizeně, ale také abys měla přehled, co kde máš? Máš-li dvě menší skříně, do jedné z nich seřaď oblečení, které nosíš mezi lidi a do té druhé to, ve kterém se ráda natáhneš na gauč, nebo vyběhneš to fitka. Už se ti nestane, že natrefíš na malé černé mezi domácím úborem. 

Navíc šaty, blůzy, halenky, šifonové topy, kalhoty a sáčka si v zásadě vždy vyskládej na ramínka a zavěs do skříně. Nejenomže předejdeš pokrčení, ale navíc si pokaždé lehce vybereš pohledem a v duchu si sestavíš outfit pro následující den.

Jak si zařídit šatnu snů? 

Máš v bytě menší místnost, kterou můžeš postrádat? Skvělé, můžeme ti jedině závidět. V šatnu můžeš přestavět také komoru, nebo spíž. V případě, že si ale můžeš dopředu vybrat, kde šatnu v novém domě chceš mít, rozhodně mysli na to, že by nejvíce slušela prostoru mezi koupelnou a ložnicí. A nejideálnější ze všech je její průchozí varianta, ze které vejdeš do výše zmíněných místností. A co by v ní rozhodně nemělo scházet? Rozhodně must have kouskem jsou vestavěné skříně s nespočtem zásuvek a s dalšími úložnými prostory.

Pokud chceš, aby se v nich vyskládané kabelky nebo lodičky staly ozdobou, pojmi některé z nich jako poličky bez dvířek. Je-li šatna bez oken, promyslet bys měla také světla. Ale to ještě není všechno, k tvému komfortu přispěje polstrovaný taburet, který nejenom slouží jako odkládací plocha, ale i místo k nazutí lodiček s proklatě vysokým podpatkem. Nutností je samozřejmě zrcadlo, kde by ses měla vidět od hlavy až k patě. A v případě, že máš k dispozici opravdu větší místnost, můžeš do ní zasadit také toaletní stolek s židlí, kde budeš mít prostor k vytvoření make-upu, uložení líčidel, kosmetiky a zároveň i pro šperkovnici. 

Jak taková šatna snů může vypadat, se podívej do naší fotogalerie. My bychom si teda rozhodně vybrali. Co ty?

Foto: shutterstock.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
27. 04. 2016 glady ... (reakcí: 0)
21. 04. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)
21. 04. 2016 stana1 - (reakcí: 1)
21. 04. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

25. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes ti štětí přeje především v oblasti práce a kariéry. Pokud jsi dlouho nemohla žádnou práci najít, dnes dostatneš ... Celý horoskop

Karta dne

Osm pohárů
Dnes máš skvělou příležitost odpoutat se od všeho starého, co ti již neslouží a pouze tě omezuje. Čeho se to může týkat? Vztahy, které dávno přetrvávají spíš jen ze zv...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist