Femina.cz » Magazín » Móda » Janet Reger

Janet Reger

Janet Reger

Magazín: Móda | autor: Kamila Čepková | vydáno 01. 04. 2005

Janet Reger byla géniem ve vytváření elegantního a rafinovaného spodního prádla. Nyní se však už bohužel nebudeme moci těšit z jejího nadání a práce. Janet Reger nedávno podlehla vážné nemoci. Zemřela na rakovinu ve věku šedesáti devíti let.

Narodila se v roce 1935 do židovské rodiny v Londýně jako nejstarší ze čtyř sester. Její otec měl oděvní manufakturu, kde zkoušel vyrábět podprsenky a tak bylo zcela přirozené, že Janet začala studovat design spodního prádla a korsetů. Po studiích odjela pracovat na nějakou dobu do Izraele, do kibutzu.

Zde potkala svého budoucího manžela a velkou lásku Petera Rogera. Přestěhovali se společně do Zurichu, kde se jim narodila dcera Aliza. Janet začala celkem úspěšně pracovat na volné noze jako návrhářka. Po nějaké době odjela celá tato tříčlenná rodina do Londýna a zde si v roce 1967 zřídili svůj první obchod. Začali vyrábět jemné a přitažlivé spodní prádlo, které představovalo revoluci v tomto oděvním odvětví. Za nějaký čas se z jejich obchodu stalo impérium.

Mezi věrné zákaznice patřily například ženy z královské rodiny nebo zde byli viděny hvězdy jako Mick Jagger a Rod Stewart, jak nakupují dárky pro své drahé polovičky či milenky.

Ovšem život má i své stinné stránky. V osmdesátých letech se vyskytly finanční potíže a firma musela do likvidace. Problémům však ještě nebyl konec. Skončilo i manželství Janet a Petera, ona už nemohla déle snášet milostné aférky svého muže. Její muž to však psychicky neunesl a spáchal sebevraždu.

V roce 1991 byla u Janet objevena rakovinu prsu zrovna ve chvíli, kdy měla její dcera šest týdnů do svatby. Janet si možná díky nemoci uvědomila pár věcí a zkusila žít nový život až na dalekém Mauriciu. Pustila se zde opět do navrhování a za čas se celý podnik začal znovu rozbíhat s pomocí celé rodiny.

Zákeřná nemoc se ovšem vrátila. Janet chtěla být v posledních chvílích se svou rodinou, odjela tedy zpátky do Londýna.

Jednou řekla: „Já měla to, čemu se říká zajímavý život. Bylo v něm spousta výzev a těžkostí, ale nesmíte se stále obírat jen minulostí, protože ji stejně nezměníte. Já se snažím vždy myslet pozitivně. Můj život nesestával jen z tragédií a neštěstí, bylo v něm také spousta legrace a her.“

www.janetreger.co.uk

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
11. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
10. 09. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 02. 2017 Horoskop Lev

Jako můra za světlem se budeš táhnout tam, kde je zábava a společnost lidí. Doma na tebe bude padat splín z toho, že ... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist