Femina.cz » Magazín » Móda » Jak zakrýt jizvičky, pigmentové skvrny a jiné nesrovnalosti na pleti

Jak zakrýt jizvičky, pigmentové skvrny 
a jiné nesrovnalosti na pleti

Jak zakrýt jizvičky, pigmentové skvrny a jiné nesrovnalosti na pleti

Magazín: Móda | autor: Marcela | vydáno 05. 01. 2006

Tak za prvé – jizvičky, které jsou do hloubky kůže lze zakrýt pouze vyplněním make-upem, ale nejste-li zrovna modelka, která jde právě na molo nebo se chystá na focení, je takovýto postup zbytečný.

Pro běžné denní líčení je zakrývání hloubkových jizviček velmi náročné (nezapomínejte, že hloubkové nesrovnalosti na pleti budou vždy vidět), a zároveň také dosti nepraktické, protože se vám může stát, že si přílišným nánosem make-upu na dané místo ušpiníte oděv.  

Máte-li na obličeji jizvičky, které jdou do hloubky, jediný způsob jak se jich zbavíte je, nechat si je kosmeticky odstranit, ať už zbroušením, laserem nebo jiným kosmetickým zákrokem. 

U pigmentových skvrn a jiných nesrovnalostí pleti je jejich zamaskování o poznání jednodušší. V dnešní době je už k dostání řada výborných korektorů, od těch nejjemnějších až po ty nejtužší, záleží na rozsáhlosti problému. Čím více potřebujete daný problém na obličeji zamaskovat, tím tužší by korektor měl být. 

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit korektory značky Max Factor, odstíny číslo 12, 13 a 14, které lze i míchat dohromady. 

Vhodný korektor 

Při výběru vhodného korektoru je nejdůležitější jeho barva. Nejde tak ani o peníze. Pochopitelně, čím dražší výrobek, tím větší záruka kvality, ale víte-li, že vaší pleti vyhovuje i levnější produkt, pak nehleďte na značku.

Bohužel, ve většině prodejnách s kosmetickým zbožím je umělé osvětlení, na kterém těžko poznáte, zda-li vámi vybraný korektor je pro vás ten pravý. Nejlépe si korektor vyberete, když si na dolní část vašich tváří nanesete tři vzorky vedle sebe a vyjde se podívat před obchod na denní světlo. Jedině tak lze poznat, který z korektorů je k vaší pleti ten nejvíce podobný. Pozor – nikdy si vzorky korektorů a make-upů nenanášejte na ruku, protože ruce jsou většinou tmavšího odstínu než váš obličej! 

Pakliže vám nebude vyhovovat ani jedna barva z nabízených korektorů, můžete zkusit namíchat vám nejvíce podobnou barvu z dvou odlišných odstínů, například u korektorů značky Max Factor můžete namíchat č. 12 a 13, nebo 12 a 14, záleží na odstínu vaší pleti.

Rozhodnete-li se pro koupi dvou odlišných korektorů, ze kterých si budete vytvářet odstín nejbližší vaší pleti, rozhodně se nebojte, že jde o zbytečnou investici. Během roku se barva naší pleti mění (v zimě jsme většinou světlejší, v létě jsme naopak zase více opálení), a proto užijete oba dva odstíny, každý podle ročního období více. 

Nanášení 

Nanášení korektoru na obličej lze vícero způsoby, záleží jaký je vám nejpříjemnější a nejpohodlnější. Nejvíce citu máme v prstech, pomocí kterých si také korektor nejlépe rozetřete. Máte-li však korektor v tyčince, můžete jej nanášet rovnou poťupáním na postižené místo.

V případě, že se rozhodnete pro míchání dvou korektorů dohromady, je vhodné použít pro nanášení houbičku. Já osobně doporučuji houbičku trojúhelníkového tvaru, se kterou se díky jejím ostrým hranám dostanete do všech rohů a spár, např. u nosu. 

Nanesete-li si na obličej první krycí korektor na postižené místo a pak make-up na zbytek obličeje nebo tento postup provedete obráceně je jen na vás. V obou případech však mezi jednotlivým nanášením počkejte alespoň chvilku, aby korektor s make-up  stačily trochu zaschnout. 

Budete-li mít make-up založený na tekuté bázi, pak je vhodnější skombinovat ho s korektorem, který je o něco tužší, jelikož tekuté báze pleť příliš nezakryjí, spíše ji jen tak přikryjí. A naopak, používáte-li make-up více tužší báze, pak vám bude stačit na zakrytí daných míst už jen korektor jemnější konzistence. 

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
17. 10. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
21. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

26. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Máš chuť pustit se do něčeho nového? Není nic jednoduššího, než se přihlásit do nějakého kurzu nebo semináře. Nejen, ... Celý horoskop

Karta dne

Poslední soud
Velmi brzy již začne nová fáze tvého života, nyní stojíš na pomyslné křižovatce a musíš se rozhodnout, kterým směrem půjdeš. Neváhej, protože uvnitř svého nitra jsi ji...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist