Femina.cz » Magazín » Móda » Jak vybírat podprsenku

Jak vybírat podprsenku

Jak vybírat podprsenku

Magazín: Móda | autor: Katka | vydáno 30. 05. 2008

Nejdůležitější je střih. Větším ňadrům sluší úplně jiný, než malým. Výběr si usnadníte, pokud se budete držet několika zásad.


Kvalita

Spodní prádlo není úplně levná záležitost a když je, tak je to na něm obvykle i vidět. Aby podprsenka zůstala pevná ve švech a stejně barevná i po častém praní, musí být kvalitní. Vyhněte se proto výrobkům označeným pouze velikostmi S,M,L. Dobrý výrobce dodržuje široký systém velikostí (až 80 variant!) od 75A po 115D, kdy číslo představuje obvod hrudníku pod ňadry v cm a písmeno udává velikost košíčku.

Střih

Je velmi důležitý, zejména u větších ňader. Pro větší prsa jsou nejlepší košíčky ušité z více dílů, které dokážou vymodelovat optimální tvar. Košíček z vícero dílů svědčí o propracovanosti střihu. Z pevných bezešvých podprsenek taková prsa tzv. "tečou", protože košíčky jsou příliš pevné a nepovolí. Velká prsa ale potřebují oporu, kterou poskytují kostice, pevné přední sedlo a může být i vyztužení košíčků, ale jen mírné. Zadní díl podprsenky by měl být širší na dvě nebo tři zapínání nad sebou. Ramínka by měla být také širší, příliš úzká se pod tíhou ňader zařezávají do trapézových svalů, co je nepříjemné samo o sobě, navíc tím můžou způsobit bolesti hlavy.

Pro opravdu velká prsa jsou skvělé a pohodlné podprsenky se zmenšovacím efektem. Velká prsa "usadí" a zpevní.

Menším a pevným prsům sluší téměř každý střih, i tady ale platí zásada, že podprsenka musí dokonale padnout. Jestliže máte prsa více od sebe, zvolte podprsenku s košíčky spojenými vpředu raději sedlem, a ne pouze tenkým páskem. Malým prsům pomůže podprsenka typu push-up, která má silnější vyztužení a pozvedne prsa do dekoltu.

Vybírejte, zkoušejte

Podprsenku si vždy v klidu vyzkoušejte. Primárně ji zapínejte na prostřední háček, ty krajní jsou pak určeny pro váhové či objemové výkyvy. Pokud se zadní díl příliš vytahuje nahoru, zvolila jste buď příliš velký obvod, nebo máte příliš zkrácená ramínka. Podprsenka vám padne tehdy, když nikde netlačí, netáhne, nezařezává se a nepůlí vám dekolt.

Jednoduše řečeno: ideální prádlo je takové, o kterém ani nevíte, že ho máte na sobě.

Femina tip:

Krásné spodní prádlo všemožných velikostí a tvarů koupíte v H&M nebo v Marks&Spencer. Máte nějaké další osvědčené tipy a značky? Napište nám je pod článek.


Na závěr ještě doporučení proti povislým ňadrům:

Mladé dívky, kterým se prsa teprve vyvíjejí by neměly nosit příliš těsné podprsenky. Ty totiž brání přirozenému pohybu a rozvoji elastické tkáně pod kůží, která hmotu prsu dokáže udržet pevně mířící dopředu. Pokud je nutné mít těsnou podprsenku, např. při sportu, neměla by být nošena celý den.

Naopak, ženy s příliš velkými ňadry by podprsenku měly nosit častěji, neboť velký objem tkáně je stahován k zemi gravitací a poškozuje elastickou tkáň také.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
21. 01. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
10. 06. 2011 Celgil nevím (reakcí: 0)
07. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

25. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes máš šanci potkat velmi zajímavého a výjimečného člověka, se kterým ti bude dobře nejen po pracovní stránce, ale ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist