Femina.cz » Magazín » Móda » Jak na problémové vlasy?

Jak na problémové vlasy?

Jak na problémové vlasy?

Magazín: Móda | autor: Redakce | vydáno 03. 06. 2009

Každá žena ví, že vlasy jsou korunou krásy. Jak si ale poradit s vlasy, které mají nějaký ten nedostatek? Tak to vám dnes poradí vedoucí umělecké sekce a kadeřnictví ze salónu Mio Faccia Jarmila Gyongyosi.


1. Vlasy jemné

Pokud máte jemné vlasy, základem je dobrý sestřih, který dodá jemným vlasům objem. Důležitá je i péče. Jemné vlasy jsou velice citlivé a nesnesou přípravky, které vlasy zatěžují. Vhodné jsou přípravky na objem a vždy používejte jen lehká tužidla. S fénováním začněte, až když jsou vlasy téměř suché, špatně snášejí horko, zvolte vzduch s nižší teplotou.

 

2. Vlasy poškozené

Poškozené vlasy mají několik příčin, nesprávné barvení, špatná trvalá, silný mráz, vysoké teploty, nedostatek vitamínů atd. Důležitá je dlouhodobá kvalitní péče. Doporučuji konzultaci s kadeřníkem, který diagnostikuje kvalitu vlasů a vybere vhodné přípravky pro domácí péči, které obsahují aktivní látky, které obnovují strukturu vlasových vláken, hydratují do hloubky a obnovují přirozenou hebkost vlasů. Nutné je hlavně pravidelné zastřihování!

 

3. Vlasy bez objemu

Na vlasy, které nemají objem, doporučuji střih, který dodá objemu (sestříhané vlasy) a přípravky pro objem vlasů. Při fénování prosušte vlasy hlavou dolů, a když jsou téměř suché, dotvarujte je od kořínků kulatým kartáčem, kartáč vytočte z vlasů, až vystydne. Objemový účes pak lépe drží. Zafixujte kvalitním lakem, který účes nezalepí, a vlasy zůstanou vzdušné.

 

4. Kudrnaté vlasy

Kudrnaté vlasy bývají většinou suché, lámavé a špatně rozčesatelné.  Velmi důležitá je péče. Výživný šampón, kvalitní maska, po opláchnutí může být i hydratační sprej nebo sérum, které uvolňuje vlasové uzlíky, dodá hebkost a lesk. Na oživení barvy doporučuji spíše jemné přelivy, než složité barvení. Na rozčesávání používejte hřeben se širokými zuby a vlasy. Pomalu a postupně rozčesávejte. Vetřete přípravek pro vlnité vlasy a prosušte v předklonu difuzérem, přes prsty, nebo nechte volně proschnout. V žádném případě už vlasy nečešte. Na závěr kudrny osvěžte sérem nebo leskem ve spreji. Lak není potřeba.

 

5. Lámavé vlasy

Lámavé vlasy mají nedostatečnou výživu. Je potřeba dodat vitamíny, používat kvalitní přípravky vhodné pro suché a lámavé vlasy. Většinou tyto vlasy nemají lesk. Doporučuji na oživení barvy použít jemnou barvu (přeliv) s obsahem vitamínu E, který má omlazující účinky. Pro výběr vhodných přípravků doporučuji konzultaci s kadeřníkem.
 

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
12. 02. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
12. 02. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
24. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

27. 03. 2017 Horoskop Beran

Potkala jsi prima chlapa a máš pocit, že by to mohl být ten pravý? Ještě než se budeš vrhat do společného bydlení neb... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist