Femina.cz » Magazín » Móda » Jak na problémové vlasy?

Jak na problémové vlasy?

Jak na problémové vlasy?

Magazín: Móda | autor: Redakce | vydáno 03. 06. 2009

Každá žena ví, že vlasy jsou korunou krásy. Jak si ale poradit s vlasy, které mají nějaký ten nedostatek? Tak to vám dnes poradí vedoucí umělecké sekce a kadeřnictví ze salónu Mio Faccia Jarmila Gyongyosi.


1. Vlasy jemné

Pokud máte jemné vlasy, základem je dobrý sestřih, který dodá jemným vlasům objem. Důležitá je i péče. Jemné vlasy jsou velice citlivé a nesnesou přípravky, které vlasy zatěžují. Vhodné jsou přípravky na objem a vždy používejte jen lehká tužidla. S fénováním začněte, až když jsou vlasy téměř suché, špatně snášejí horko, zvolte vzduch s nižší teplotou.

 

2. Vlasy poškozené

Poškozené vlasy mají několik příčin, nesprávné barvení, špatná trvalá, silný mráz, vysoké teploty, nedostatek vitamínů atd. Důležitá je dlouhodobá kvalitní péče. Doporučuji konzultaci s kadeřníkem, který diagnostikuje kvalitu vlasů a vybere vhodné přípravky pro domácí péči, které obsahují aktivní látky, které obnovují strukturu vlasových vláken, hydratují do hloubky a obnovují přirozenou hebkost vlasů. Nutné je hlavně pravidelné zastřihování!

 

3. Vlasy bez objemu

Na vlasy, které nemají objem, doporučuji střih, který dodá objemu (sestříhané vlasy) a přípravky pro objem vlasů. Při fénování prosušte vlasy hlavou dolů, a když jsou téměř suché, dotvarujte je od kořínků kulatým kartáčem, kartáč vytočte z vlasů, až vystydne. Objemový účes pak lépe drží. Zafixujte kvalitním lakem, který účes nezalepí, a vlasy zůstanou vzdušné.

 

4. Kudrnaté vlasy

Kudrnaté vlasy bývají většinou suché, lámavé a špatně rozčesatelné.  Velmi důležitá je péče. Výživný šampón, kvalitní maska, po opláchnutí může být i hydratační sprej nebo sérum, které uvolňuje vlasové uzlíky, dodá hebkost a lesk. Na oživení barvy doporučuji spíše jemné přelivy, než složité barvení. Na rozčesávání používejte hřeben se širokými zuby a vlasy. Pomalu a postupně rozčesávejte. Vetřete přípravek pro vlnité vlasy a prosušte v předklonu difuzérem, přes prsty, nebo nechte volně proschnout. V žádném případě už vlasy nečešte. Na závěr kudrny osvěžte sérem nebo leskem ve spreji. Lak není potřeba.

 

5. Lámavé vlasy

Lámavé vlasy mají nedostatečnou výživu. Je potřeba dodat vitamíny, používat kvalitní přípravky vhodné pro suché a lámavé vlasy. Většinou tyto vlasy nemají lesk. Doporučuji na oživení barvy použít jemnou barvu (přeliv) s obsahem vitamínu E, který má omlazující účinky. Pro výběr vhodných přípravků doporučuji konzultaci s kadeřníkem.
 

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
12. 02. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
12. 02. 2012 goldie ... (reakcí: 0)
24. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Bruno Banani No Limits Woman - EDT

Květinově-ovocná rozkoš

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

22. 10. 2016 Horoskop Rak

Nepříjemnosti pracovního týdne jou za tebou a ty se konečně můžeš volně nadechnout a užít si volný den. Zapomeň však ... Celý horoskop

Karta dne

Deset pohárů
Pokud toužíš po lásce, přátelství nebo bys ráda poznala nové lidi, kteří sdílejí stejné zájmy jako ty, tak věř, že máš skvělou příležitost. Nejen, že se díky skvělým k...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Svatební tradice, rozvody i soutěž aneb N...

Svatba - není snad ženy, která by se na ten jedinečný den v životě netěšila. Nevím, jak jsi to měla ty, ale my s kama...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist