Femina.cz » Magazín » Móda » Grace Kelly

Grace Kelly

Grace Kelly

Magazín: Móda | autor: Kamila | vydáno 02. 01. 2007

Grace Kelly okouzluje svou křehkou krásou milovníky filmů, ona však pomíjivý lesk Hollywoodu vyměnila za klidný život v překrásném Monaku.

Grace Kelly se narodila do rodiny bohatých obchodníků 12.listopadu 1929 ve Philadelphii. Její otec byl synem irského imigranta a její matka měla německý původ. Rodiče pocházeli z rodiny zedníků, kteří dosáhli v Americe zakrátko úspěchu v byznysu. Její otec a bratr byli úspěšní i ve sportu, každý obdržel olympijskou medaili ve veslování.

Grace již od dětství snila o herecké dráze, proto hned po ukončení střední školy se vydala do New Yorku, aby zde zkusila své štěstí. Nastoupila na Akademii dramatických umění a snažila se uspět v divadle. Kromě toho si přivydělávala jako modelka.

Již v jejích dvaceti letech na ni čekal debut přímo na Broadwayi, ale to Grace nestačilo. Opravdový svět filmu byl v Hollywoodu a tak neváhala a zakrátko se tam vydala na zkušenou. Po letech však na tuto mekku všech filmových hvězd nevzpomínala zrovna v nejlepším. Jednou řekla: „Nenávidím Hollywood. Je to město bez soucitu. Nikdy jsem neviděla na jednom místě takové množství alkoholiků, neurotiků a tolik neštěstí.“

Její krása ji ihned přinesla epizodní roličky, ale opravdový úspěch přišel až s filmem Mogambo, ve kterém si zahrála po boku Clarka Gablea a Avy Garder.

Zde si ji vyhlédl génius mezi režiséry a ihned ji obsadil do svého filmu Vražda na objednávku. Ano tím režisérem nebyl nikdo jiný než slavný Alfred Hitchcock. Nebyla to jejich poslední spolupráce. Dalšími jejich společnými filmy byl například Okno do dvora nebo Chyťte zloděje. Tento snímek se natáčel v Monacu. To však ještě Grace naprosto netušila, že s tímto městem spojí celý svůj další život. Grace prý obdivně obhlížela okolí a ptala se, komu že patří tak krásné zahrady. Dozvěděla se, že knížeti Rainierovi.

Všechny tyto filmy byly více než úspěšné, ale vysněného Oscara obdržela za zcela jiný snímek s názvem Country girl, ve kterém si zahrála spolu s Bingem Crosbym.

Tento film pro ni byl osudový i z jiného důvodu. Díky němu byla pozvaná v roce 1955 na filmový festival v Cannes. Zde se konečně setkala s monackým knížetem Rainierem, vlastníkem překrásného panství. Ten byl ještě ve svých 32 letech stále svobodný a bezdětný a Grace se zdála být vhodnou ženou pro pravého šlechtice.

Grace po setkání s knížetem ihned zrušila zasnoubení s návrhářem Olegem Cassinim a rok nato se konala pohádková svatba. Šaty pro budoucí kněžnu navrhla Helen Rose. Byla to ta nejkrásnější nevěsta, kterou kdy monačtí občané viděli. A svou novou panovnici více než milovali. Ona sem přinesla lesk a příval turistů.

Již v roce 1957 se Grace a Rainierovi III. narodila dcera Caroline, rok poté syn Albert a jako poslední přibyla v roce 1965 dcera Stéphanie.

Grace se zcela vzdala herecké kariéry a věnovala se jen a jen rodině. A nikdy snad nelitovala.

Její život byl však v roce 1982 předčasně zkrácen automobilovou nehodou.

 

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
10. 02. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
10. 11. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

30. 03. 2017 Horoskop Panna

Nezadaná má šanci potkat novou lásku. Vyraž na večírek nebo kamkoliv jinam do společnosti, pokud budeš sedět doma, se... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist