Femina.cz » Magazín » Móda » Gia

Gia

Gia

Magazín: Móda | autor: Kamila | vydáno 16. 12. 2005

Dne 29. ledna roku 1960 se narodila ve Filadelfii holčička jménem Gia Marie Carangi. Do vínku dostala od sudiček neskutečnou krásu a štěstí, které pro ni však bylo příliš velkým břemenem.

V životě ji čekala hvězdná kariéra modelky, která ji však neochránila před pocitem osamění z nedostatku lásky, jíž hledala většinou na těch nesprávných místech.

Již v jejích jedenácti letech se rodiče rozvedli, což Gia nesla psychicky velmi špatně. Rok nato se její matka podruhé provdala a zcela tak rozbila malé holčičce naději na normální rodinný život. Se svými dvěma bratry často střídala život u matky se životem u otce.

Ani její puberta neproběhla zcela bez komplikací. Gia se vrhala do všeho přímo po hlavě. Její image byla hodně inspirovaná umělcem Davidem Bowiem, jehož přímo zbožňovala. Ztotožňovala se s jeho bisexualitou a ani drogám se příliš nevyhýbala. Snažila se žít život naplno a za každou cenu chtěla někam patřit, někam se zařadit.

Její matka si však začala stále více uvědomovat, že z její dcerušky se stává žena, a to navíc velice přitažlivá a krásná. Když ji přivedly k majitelce modelingové agentury Wilhemině Cooper, byla z ní natolik unešená, že jí na konci schůzky úplně zapomněla dát své telefonní číslo.

Tak začala hvězdná kariéra malé Gii. Své první profesionální fotky, které ji rovnou vynesly mezi elitu, dělala již ve svých osmnácti letech. Přestěhovala se do New Yorku a začala fotit jen pro prestižní návrháře a účastnila se jen těch nejlepších přehlídek. Ovšem s velkoměstem přicházejí i daleko větší večírky a hojnost drog. Zkusila to s kokainem, ale jak se říká, kdo jednou okusí heroin, ten už prostě nemůže jinak. Bohužel i Gia spadla do tvrdých drog přímo po hlavě.

Nezachránil ji ani vztah s vizážistkou Sindy Linter, která se jí již několikrát snažila od drog odradit. Gie bylo však již všechno naprosto jedno. Utíkala z focení, jen aby si mohla někde na ulici píchnout, čímž začala přicházet o lukrativní nabídky.

Došlo to tak daleko, že ji museli viditelné vpichy silně maskovat. Bylo stále těžší z ní udělat objekt mužské touhy, protože její pleť a postava se hodně změnily. Několikrát ji to donutilo nastoupit protidrogovou léčbu, ale vždy neúspěšně. Jednou už se zdálo, že by mohla začít nový život někde v ústraní, docházela na sezení s ostatními narkomany a začala pracovat jako prodavačka. Ovšem ani to ji nevydrželo a její návrat do lůna drog byl ještě horší. Na svou denní dávku si vydělávala prodejem svého vlastního těla. Několikrát byla znásilněna.

Objevili se i značné zdravotní problémy a diagnóza byla hrozivá, AIDS. Od té chvíle se o Giu starala matka, kterou jakoby celou dobu ve svých excesech volala a hledala. Na její pohřeb v listopadu 1986 byla pozvaná jen hrstka jejích nejbližších přátel. Ostatní neměli ponětí o jejím smutném konci života, který měl tak dynamický začátek. 

www.gia-carangi.com

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
23. 04. 2012 lyricalka :-/ (reakcí: 0)
09. 03. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
13. 10. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
20. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
24. 04. 2011 Viky17 Gia (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

28. 10. 2016 Horoskop Panna

Hádka s partnerem je na spadnutí. Pokud jí chceš zabránit, pak zkus spolknout všechna ošklivá slova, která se ti dero... Celý horoskop

Karta dne

Pět mečů
Situace, kterou jsi právě řešila, nedopadne přesně podle tvých představ. Ve skrytu duše jsi věřila, že se problém vyřeší a ty ho jednou provždy zameteš pod koberec. Ne...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist