Femina.cz » Magazín » Móda » Festival módy PFW odstartoval

Festival módy PFW odstartoval

Festival módy PFW odstartoval

Magazín: Móda | autor: redakce | vydáno 27. 03. 2008

Velkolepá módní přehlídka odstartovala 8. prestižní mezinárodní festival módy Prague Fashion Week. Slavnostní zahájení se uskutečnilo v neděli 26. března od 20. hodin v rezidenci primátora Hlavního města Prahy.

Přehlídku nejnovějších originálních kolekcí představilo devět předních českých módních návrhářek. Nové modely na sezónu předvedly návrhářky Michaela Bakotová, Monika Drápalová, Iška Fišárková, Ivana Follová, Hana Havelková, Taťána Kovaříková, Radka Kubková, Martina Nevařilová a Jaroslava Procházková.

Ozdobou akce byly nejpopulárnější české modelky, mezi nimiž nechyběly ani Česká Miss 2006 Renata Lagmannová a první česká vícemiss Miroslava Košťanová. „Jsem ráda, že mohu účinkovat na tak uznávaném festivalu a také se seznámit s tím nejnovějším, co přináší módní scéna. Určitě tady najdu hodně inspirace,“ říká Renata Langmannová.

Módní doplňky - inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

Slavnostního zahájení Prague Fashion Week se zúčastnily řada elegantních dam i v nabitém hledišti (ministryně Dana Bérová, nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká). Mezi celebritami nechyběl se svou manželkou ani hostitel večera, primátor hlavního města Prahy Pavel Bém, který opět převzal nad festivalem záštitu.

„V porovnání s Evropskými metropolemi mám bohužel dojem, že u nás máme v oblékání ještě co zlepšovat,“ uvedl pražský primátor Pavel Bém. „Smysl Prague Fashion Week proto vidím i v tom, že módu neukazuje jako zbytečný luxus, ale jako přirozenou součást kvalitního životního stylu. Jsem proto rád, že se na jarním fashion weeku představí hlavně domácí návrhářky, které zdejší povědomí o originalitě a vkusu už celá léta nenápadně kultivují a formují. A s nadějí vnímám i to, že zájem publika i médií o fashion week rok od roku roste,“ dodal.

Festival bude pokračovat v Mánesu po celý týden, módní přehlídky jsou na programu od čtvrtka 30. března do neděle 2. dubna.

Prague Fashion Week je mezinárodní festival pořádáný dvakrát do roka, jarní akce proběhne od 27. března do 2. dubna v pražské galerii Mánes. Podrobný program přehlídek jarního fashion weeku najdete na www.praguefashionweek.com. Vstupenky na vybrané přehlídky prodává síť Ticketstream (www.ticketstreem.cz), před akcí budou rovněž v prodeji v galerii Mánes. Po skončení festivalu je plánován After Sale. Modely přímo z přehlídek se budou tentokrát prodávat v buticích návrhářek, které se festivalu zúčastní. Ty je nabídnou za zajímavé ceny.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
23. 07. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
28. 10. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
28. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

19. 02. 2017 Horoskop Panna

Pokud jsi už delší čas sama, máš velkou šanci dnes potkat muže svých snů. Bude nenápadný a přesto mezi ostatními vyni... Celý horoskop

Karta dne

Devět pohárů
Život k tobě začíná být velmi láskyplný, sny se ti pomalu ale jistě začínají plnit a tvé srdce bije radostí s touhou sdílet šťastné chvíle s ostatními. Tvé vztahy s ro...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Týden ve znamení lásky na Femině!

Ať už se ti to líbí nebo ne, už v úterý nás čeká Valentýn. Jedni tento svátek milují a nedají na něj dopustit, druzí ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist