Femina.cz » Magazín » Móda » Elegance v zaměstnání I.

Elegance v zaměstnání I.

Elegance v zaměstnání I.

Magazín: Móda | autor: Simona Maxová | vydáno 24. 11. 2009

Ačkoliv na výběr je mnoho variant, ne vždy volí ženy jako oblečení do zaměstnání to pravé. Někdy vídáme kombinace nevkusné, jindy zase zbytečně příliš upjaté a fádní. Kde je onen zlatý střed správného oblékání v kanceláři?

 

Variant je mnoho, přesto děláme chyby

Chtějí-li se ženy vkusně a zároveň přitažlivě oblékat do zaměstnání, mají na výběr opravdu velké množství variant. Konkrétní výběr se pak bude lišit především v souvislosti s pozicí, jakou žena v rámci profesního žebříčku zastává, požadavky podniku či organizace, ve které pracuje, jejích osobních preferencí, ale i finančních možností. Přečtěte si článek Využijte letní oblečení a noste tak všechno ze svého šatníku po celý rok.

Kvalita, elegance i pohodlí

Zapomínat bychom neměli ani na kvalitu, nadčasovost a pohodlí. To všechno jsou veličiny, které bude třeba vzít v úvahu, budeme-li vybírat to správné oblečení do zaměstnání, ve kterém budeme nejen působit profesionálně a seriozně, ale také atraktivně. Není hned důvod volit pouze oblečení nudné a fádní. Pravidla dresscode nemusí nutně znamenat, že se váš šatník náhle stane nejen seriozním, ale také velmi nezáživným. Proto je třeba hledat jistý kompromis, abyste zároveň dostála všem požadavkům, jaké na oblékání v zaměstnání jsou kladeny, ale také se cítila především jako žena.

Jde o vaši osobní vizitku

Ovšem ani tehdy, jestliže máte dojem, že nepracujete na nijak exponovaném místě, není vhodné na pravidla správného oblékání v zaměstnání, zcela zapomínat. Vaše oblečení je vždy součást vaší image a osobní vizitkou. Důležité je i to, jak působíte na své kolegy a nadřízené, nejednáte-li například s klienty a není-li vaší pracovní náplní příliš častá komunikace s veřejností. Pravidla již zmíněného dresscode souvisí velmi úzce také s pravidly bontonu a slušností jako takovou. Tím, že si dáváme záležet na vkusném a příjemném zevnějšku, dáváme najevo druhým, že si vážíme sami sebe a svého okolí.

Žádné výstřelky, nuda to však být nemusí


Zřejmě nebude třeba ženám připomínat, že do zaměstnání nepatří žádné velké módní výstřelky.
Ani velké výstřihy, průhledné halenky nebo příliš krátké či těsné sukně vám body nepřidají. Také barvy je lepší volit decentní, zvolíme-li některou výraznou, můžeme si to dovolit v kombinaci s některou základovou barvou jako je černá, hnědá, šedá či tmavomodrá. Jistě není třeba podléhat aktuálním módním trendům, můžete se jimi však částečně inspirovat a přizpůsobit je svým preferencím. Tipy, jak nejlépe vytvořit trendy šatník, najdete v článku Buďte trendy i v zaměstnání!

Zvolte si jednotnou koncepci

Konkrétní výběr šatníku do zaměstnání by měl být natolik různorodý a zároveň jednoduše kombinovatelný, aby nebyl problém obléci se pro jakoukoliv příležitost. Jakýkoliv kousek šatníku by se měl držet jednotné koncepce, jakou zvolíme, abychom se příliš často nedostávali do situace, kdy naše skříň sice praská ve švech, ale my máme potíže najít vhodnou kombinaci. Proto zkusme hned na počátku stanovit jednotnou základovou barvu pro kostýmky, sukně, kalhoty, obuv či kabelku.

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
09. 03. 2012 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dlouhodobé krytí a intenzivní barvy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 20. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

20. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Touha být opět nezávislá v tobě probudí velkou sílu a ty začneš s velkou rychlostí měnit vše, co ti již neslouží nebo... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist