Femina.cz » Magazín » Móda » Čokoládové události roku 2005

Čokoládové události
roku 2005

Čokoládové události roku 2005

Magazín: Móda | autor: Magdalena | vydáno 31. 12. 2005

Čokoláda nás inspiruje od nepaměti a ne jinak tomu bylo i letos, kdy se věhlasní cukráři a umělci z celého světa předháněli o to, kdo vytvoří nejkrásnější čokoládové dílo.

Tak například, hned začátkem roku, kdy se konal prestižní Salon au chocolate v Tokyu, měli jeho návštěvníci možnost vidět ty nejkrásnější výtvory, které lze z čokolády vyrobit. Na závěr veletrhu bylo připraveno malé překvapení pro děti. Automobilová značka Volkswagen věnovala svého nového brouka, aby jej děti ozdobily podle vlastních představ. Cukráři polili auto 150 litry jahodové čokolády a děti pak auto zdobily různými sladkostmi. 

V polovině března se v muzeu Ludwig v Kolíně nad Rýnem otevřela výstava Umění z čokolády (Art in Chocolate). Většina umělců, kteří se zde představili, pracovala s čokoládou vůbec poprvé, což ovšem nijak neubralo na kvalitě vystavovaných exponátů. 

Kdo by si však myslel, že čokoláda slouží pouze k jídlu a k dekoraci, je na omylu. Čokolády se využívá i v kosmetickém průmyslu. K dostání jsou například čokoládová mýdla a pěny do koupele. Na jaře letošního roku vyvinuli kosmetičtí výrobci další specialitu, a to čokoládovou pleťovou masku. Její aplikace je stejná jako u jiných pleťových masek, jen u této se výrobci dušují, že během jejího působením se vám dostane sladkého opojení!

Příchod Velikonoc se letos v Belgii rozhodli oslavit opravdu netradičně. Obří velikonoční vejce vyrobené z tisíce malých čokoládových čtverečků překonalo světový rekord. Se svými skoro 9 metry na výšku a 8 metry na šířku bude asi ještě hodně dlouho hledat svého přemožitele.

Velikonoce ale letos neoslavili netradičně jen Belgičané, ale i občané Barcelony. Její radní se totiž rozhodli oslavit letos i událost, kdy se  k nám do Evropy dostaly z jižní Ameriky kakaové boby. Na počest tohoto výročí umístili balón ve tvaru čokoládového vejce na sochu objevitele Kryštofa Colomba.

Asi většina z nás už někdy slyšela o známém londýnském muzeu voskových figurín, nebo-li muzeu Madame Tussad. Jaké však ale bylo letos překvapení, když se anglická čokoládovna Cadbury rozhodla ke svému stému výročí vytvořit sochu z čokolády a vystavit ji právě v muzeu Madame Tussad. Protože se ale vedení čokoládovny nemohlo dohodnout, kterou známou anglickou osobnost z čokolády vytvoří, nechali rozhodnutí na svých zákaznicích. Ti rozhodli o zpěváku Eltonu Johnovi.

Nejznámější výstavy a veletrhy čokolády probíhají v Paříži, Tokyu a New Yorku. Letos se však poprvé  uskutečnila čokoládová výstava i v indické Jakartě, jejíž sladké exponáty přilákaly na 25 tisíc návštěvníků.

Na podzim se uskutečnily dva dosud nejznámější veletrhy čokolády, Salon au chocolate v Paříži a pár dní po něm Chocholate show v New Yorku. Ani na jednom z nich nesměla pochopitelně chybět tradiční přehlídka čokoládových oděvů.

Letos ovšem nepadl rekord jen v největším velikonočním vajíčku. U příležitosti vánočního charitativního večírku byl v bangkokském hotelu Bangkok Hotel vytvořen obří čokoládový vánoční stromek o výšce 7,3 m, na nějž se spotřebovalo 200 kg čokolády.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
16. 10. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
20. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

29. 03. 2017 Horoskop Ryby

Zdravý životní styl máš v malíčku, ale jen teoreticky, praxe poněkud pokulhává a začíná to být znát na tvé postavě. M... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist