Femina.cz » Magazín » Móda » Chtěla bych lepší vlasy, ale...

Chtěla bych lepší
vlasy, ale...

Chtěla bych lepší vlasy, ale...

Magazín: Móda | autor: Lucie | vydáno 13. 09. 2005

S tímto požadavkem přichází do kadeřnictví mnoho žen, které nejsou spokojeny s kvalitou svých vlasů. Často je však za tímto požadavkem právě ono slovíčko "ale".

Ženy tak nerady dělají kompromisy, zvláště jedná-li se o jejich vlasy, a přitom se často jedná o změnu jedině v jejich prospěch.

Samy jste si už asi všimly, že se ve svých článcích nijak nerozplývám nad zázraky kosmetického průmyslu. Jsem totiž zastánce názoru, že důležité je se k vlasům chovat poctivě od počátku, nepracovat ukvapeně a myslet především na to, že své vlasy budete ještě potřebovat.

Aby jste lépe pochopily, co vám chci dnes sdělit, uvedu příklad.

Nedávno za mnou do salónu přišla velmi hezká, šmrncovní dáma s tím, že by ráda dala své vlasy do pořádku a opravdu bylo co vylepšovat. Ta žena má ve skutečnosti velmi kvalitní, poddajné, ale prošedivělé vlasy, které byly dlouho předtím barvené na platinovou blond, nejspíše velmi silným preparátem, jelikož vlasy byly hodně narušené a působily neživotně. Jejím přáním bylo zůstat platinová blond, což se ovšem vylučuje s kvalitou vlasů.

Nabídla jsem tedy této paní šetrnější řešení v podobě o dva odstíny tmavšího barvení, aby její vlasy opět dostaly barvu, s tím, že zhruba za 3-4 měsíce barvu zesvětlíme tenkými světlými proužky, čímž účes získá na plasticitě a vlasům se začne vracet lesk a barva. Tmavší odstín jsem zvolila proto, aby poškozené vlasy novou barvu udržely, jelikož i sebekvalitnější barva se na narušených vlasech zpočátku dlouho neudrží a rychle se vymývá, obzvlášť v létě. Nakonec byla paní velmi spokojená a její vlasy si konečně po delší době ulevily a mohly tak načerpat nových sil.

Snad každá žena touží po lepších a kvalitnějších vlasech, ale dost často k tomu není ochotná podstoupit jakoukoliv změnu, i za cenu dočasného kompromisu. Mohu-li vám ale i dnes milé čtenářky něco doporučit, pak je to především trpělivost. Čím dříve začnete s obnovou, tím dříve se dočkáte. Máte-li pocit, že to, co vám kadeřník říká, zní logicky a rozumně, poskytněte mu nějaký čas na to, aby vás přesvědčil o správnosti svého konání. My kadeřníci jsme totiž ve velké nevýhodě, neboť vlasy se dají zničit hned, ale jejich obnova trvá mnohem déle.

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
05. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
22. 07. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
30. 04. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
25. 09. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
25. 09. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
15. 09. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

25. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes ti štětí přeje především v oblasti práce a kariéry. Pokud jsi dlouho nemohla žádnou práci najít, dnes dostatneš ... Celý horoskop

Karta dne

Osm pohárů
Dnes máš skvělou příležitost odpoutat se od všeho starého, co ti již neslouží a pouze tě omezuje. Čeho se to může týkat? Vztahy, které dávno přetrvávají spíš jen ze zv...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist