Femina.cz » Magazín » Móda » Christy Turlington

Christy 
Turlington

Christy Turlington

Magazín: Móda | autor: Kamila | vydáno 30. 10. 2006

Modelku Christy Turlington vám jistě nemusím představovat. Její krása musí zůstat v paměti všech, kteří se s ní seznámí na obálkách prestižních módních časopisů.

Prací modelky se úspěšně zabývá již celých dvacet tři let. Byla objevena modelingovým scoutem v pouhých čtrnácti letech a o dva roky později již pracovala na sérii fotografií pro světoznámý časopis Vogue.

A její úspěch se začal pomaličku rodit. Její oduševnělá krása zaujala ty pravé lidi a netrvalo dlouho a nesměla chybět na žádné významné přehlídce. Patřila mezi modelky jako byla Linda Evangelista nebo Naomi Campbell, které za 10 000 dolarů ani nevstaly ráno z postele.

Ovšem Christy Turlington byla trochu jiná než všechny její dokonalé kolegyně. V ní bylo něco víc. Uměla se ladně pohybovat a vyznačovala se distingovaným projevem. Její obličej má zvláštní oduševnělý výraz. Když se jí podíváte do jejích hlubokých očí, musíte jen potvrdit staré známé rčení, že oko je do duše okno.

Její dokonalost jí také dopomohla k tříletému kontraktu s firmou Calvin Klein. Ovšem mělo to tak trochu háček. Christy se ve smlouvě musela zavázat, že bez vědomí firmy neopustí NewYork, nebude nosit jiné šaty než ty se značkou Calvin Klein a nebude spolupracovat s jiným fotografem než je Bruce Weber. Christy však pod takovým vojenským drilem trpěla a smlouvu po čase zrušila. Scházela jí legrace, kterou zažívala s tehdejšími topmodelkami na přehlídkách.

V roce 1999 však ohlásila, že odchází do částečného modelingového důchodu, protože se chce v životě také něco naučit a tak se rozhodla jít studovat filozofii, literaturu a dějiny umění na univerzitu. Zde se prohloubila její láska k východním filozofiím, obzvláště k budhismu.

V budhistickém duchu se také konala svatba Christy s jejím přítelem scénáristou a hercem Rogerem Wilsonem. Manželství však bohužel nemělo dlouhé trvání.

Christy však není jen budhistkou, ale také velkou fanynkou jógy. Dokonce uvedla na trh oblečení pro cvičení jógy s názvem Nuala.

Velkou ránou pro Christy byla smrt jejího otce, který zemřel na rakovinu plic. Christy se poté rozhodla mediálně podporovat protikuřácké kampaně. Ona sama kouřila od třinácti let, až ji v jejích jedna třiceti letech diagnostikovali rozedmu plic v raném stadiu.

Po rozvodu chodila Christy například s hercem Christianem Slaterem nebo Jasonem Patricem. Žádný vztah však nevydržel dlouho. Až se na jedné party seznámila s hercem Edem Burnsem známým z filmu Zachraňte Vojína Ryana. Byla z toho vášnivá romance, která po pěti měsících vyústila v zasnoubení. Pár si koupil dům v New Yorku a uvažoval o svatbě. Ta se však nekonala. Po dvou letech následoval rozchod.

Ovšem po nějaké době poznali, že se i přes různé neshody stále milují. Smíření vyústilo ve svatbu a zanedlouho se jim narodila holčička jménem Grace. V tomto roce se jejich rodina rozrostla ještě o syna Finna.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
01. 02. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
02. 11. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

19. 02. 2017 Horoskop Ryby

Snaž se kolem sebe šířit lásku a pohodu a tak se ti potom bude vracet zpět. Než bys vypustila jedovaté slovo vůči dru... Celý horoskop

Karta dne

Devět pohárů
Život k tobě začíná být velmi láskyplný, sny se ti pomalu ale jistě začínají plnit a tvé srdce bije radostí s touhou sdílet šťastné chvíle s ostatními. Tvé vztahy s ro...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Týden ve znamení lásky na Femině!

Ať už se ti to líbí nebo ne, už v úterý nás čeká Valentýn. Jedni tento svátek milují a nedají na něj dopustit, druzí ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist