Femina.cz » Magazín » Móda » Buďte trendy i v zaměstnání!

Buďte trendy i v zaměstnání!

Buďte trendy i v zaměstnání!

Magazín: Móda | autor: Simona Maxová | vydáno 14. 07. 2009

Formální oděv vhodný do zaměstnání ještě neznamená, že musíte působit fádně a nezajímavě. Jak tedy oživit oblečení do kanceláře? Letní měsíce vybízejí k větší kreativitě…

 

Oblečení do práce by mělo být také pohodlné a atraktivní

Zatímco muži mívají svůj výběr oblečení do zaměstnání jednoznačný, ženy často stojí ráno před dilematem, co si na sebe obléci. V práci trávíme většinu svého dne, proto by oblečení mělo být pohodlné, je třeba ale také dostát určitým formálním pravidlům oblékání v zaměstnání a navíc se chceme také cítit přitažlivě. Je tedy jasné, že jen skloubit všechny požadavky dohromady bude náročné.

Tak jaká je móda do práce?


I z toho důvodu mnoho žen, které musí být v práci oblečené spíše ve formálním stylu, dává přednost klasickému jednoduchému oblečení, které ale bohužel často působí velmi fádně a neoriginálně. Přitom formální zdaleka nemusí znamenat také nudné a neatraktivní. Řešením je i zde zlatá střední cesta, to znamená zachovat formální ráz svého oblečení, který si můžeme dovolit oživit vhodnými barvami a vhodně zvolenými doplňky.

I přísný dress code umožňuje oživení


Samozřejmě více možností oblékat se spíše podle svého vkusu budou mít ženy, které pracují v zaměstnání, kde nejsou kladeny takové požadavky na způsob oblékání. Kreativní ale mohou být i ženy pracující v bankovnictví, právní či auditorské oblasti nebo v managementu firem, kde bývá stanoven přísný dress code (tzv. strict dress code), tedy ve většině případů konzervativní kostým, halenka, lodičky, či elegantní šaty. I v této oblasti můžeme sledovat určité oživení čistě formálního stylu.

Decentní vzorek

Pokud nedáváte přednost spíše kalhotám, a ráda nosíte do zaměstnání sukně, jistě víte, že holé nohy jsou v profesionálním světě tabu. Punčocháče mohou být leckdy nepříjemné, přesto nabízí i možnosti oživení celkového vzhledu. Vzorované punčochy jsou velkým hitem, samozřejmě zdaleka ne všechny jsou vhodné do zaměstnání, ovšem například jemný vzorek může být vítanou změnou šatníku. Pokud jich má několik, ty další mohou být s jemným proužkem nebo kostkou.

Ne vždy musí být formální variantou kostýmek

Současná pracovní móda nevyžaduje vždy za každých okolností dámský kostým, často jej můžete nahradit elegantním svetříkem, kabátkem či vestičkou. V celé řadě případů je pak vhodná kombinace kalhot a halenky či tuniky, zvláště v létě půjde o nejpraktičtější variantu. Zcela rovnocennou náhradou kostýmku pak budou vhodné šaty, ty můžete využít téměř kdykoliv. S lehkým sakem či bolerkem poslouží i jako čistě formální oděv.

Barevné oživení

Vyžaduje-li vaše zaměstnání nošení kostýmků či oblékání v konzervativních barvách, využijte základních barev jako je černá, hnědá či béžová ke kombinování s barvami, které máte ráda. Ke klasickému tmavému sáčku si můžete dovolit i výrazné barvy jako je červená, jasně modrá, zelená či žlutá. Právě naopak zde je oživení neutrálních tónů barevnou halenkou, topem či trikem zcela žádoucí. Pastelové barvy jsou přitom formálnější, výrazné jsou uvolněné.

Brož a šperky z vás učiní osobnost

Máloco dokáže oživit čistě formální linie pracovního dress code tak jako vhodně zvolené doplňky. Ty přitom mohou ledacos vypovídat také o vás. Přestože zvolit adekvátní doplňky je velmi náročné tak, aby se jednalo o šperky, brože, spony do vlasů či kabelky, které se vám osobně líbí, a zároveň jsou vhodné k oblečení do zaměstnání, námaha vám za to určitě stojí. Například pečlivě vybraná brož na klopě saka či perfektně zvolená kabelka ve vašem stylu vytváří výborný celkový dojem.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
20. 08. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
16. 02. 2012 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

24. 03. 2017 Horoskop Býk

Příliš často na tebe dotírají myšlenky, že jsi k ničemu, že tě nic nebaví. Než se propadneš do úplné deprese, zkus lé... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist