Femina.cz » Magazín » Móda » BODY-HOME JANY ROLLOVÉ

BODY-HOME JANY ROLLOVÉ

BODY-HOME JANY ROLLOVÉ

Magazín: Móda | vydáno 29. 10. 2007

Galerie oděvního designu Studio LR představí v listopadu kolekci BODY-HOME Jany Rollové. Nejlépe ji charakterizují slova: interiér/exteriér, skořápka, kokon, druhá kůže, vrstvení, průsvitnost a hra světel.

 

BODY-HOME

 

 „Ve své práci konstantně hledám slučovaní protikladů, na jedné straně nacházím inspiraci v živém světě přírody, na druhé straně mě fascinuje svět technologie, designu a architektury,“ říká Jana Rollová. Název kolekce vyjadřuje záměr cítit se útulně a pohodlně, jako bychom byli doma. Proto se Jana Rollová inspirovala domem, architekturou, pracovala se vztahem vnitřku a vnějšku, jako by to byl vnitřek a vnějšek domu nebo ulity.

 

To se odráží v použitých vrstvených materiálech: první vrstva nejblíže tělu ‚druhá kůže‘ je z elastického úpletu, druhá, průhledná vrstva vyjadřuje ženskost a křehkost, charakterizuje ji lehkost a hra světla. Třetí, vnější vrstva, je ochranná slupka reprezentovaná nepromokavými materiály.

 

Tyto tři vrstvy mezi sebou autorka kolekce propojuje různými způsoby tak, aby vrchní část měla objem, ale spodní se volně přizpůsobovala tělu. Přestože si kolekce půjčuje hodně prvků ze světa funkčních sportovních oděvů, jako např. parašutistické hedvábí pro ochrannou vrstvu (sponzorský dar od firmy Silk&Progress), nejedná se o sportswear. „V čistotě zpracování se snažím zkombinovat módní a designérský přístup. Místo šití často využívám techniku lepení, kterou jsem rozšířila o tzv. contrecollage stretch, kdy vzniká vrásčitý řasený efekt,“ dodává Jana Rollová.

 

Výstavu modelů a fotografií  Jana Záveského zahájí vernisáž ve čtvrtek 1. listopadu, expozice bude  přístupná veřejnosti do 25. 11., vždy od pátku do neděle, 10–18 hodin.  Vstup do galerie je zdarma.

 

Studio LR
Malostranské nábřeží 1, 1. patro
Praha 1

 

Foto: Jan Záveskýwww.studio-lr.com 
www.janarollo.net

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
19. 12. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Prodlužuje, tvaruje, zhušťuje!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 07. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

08. 12. 2016 Horoskop Rak

Dnes budeš potkávat lidi, kteří budou potřebovat tvou pomoc. Neotáčej se od nich zády. Přijde doba, kdy zase budeš po... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Vše, co jsi až doposud vykonala, je v destrukci, situace, kterou jsi dlouho nemohla dořešit, bouchne jako sopka a její žhavá láva rozmetá všechno kolem tebe. Zničí vše...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist