Femina.cz » Magazín » Móda » BODY-HOME JANY ROLLOVÉ

BODY-HOME JANY ROLLOVÉ

BODY-HOME JANY ROLLOVÉ

Magazín: Móda | vydáno 29. 10. 2007

Galerie oděvního designu Studio LR představí v listopadu kolekci BODY-HOME Jany Rollové. Nejlépe ji charakterizují slova: interiér/exteriér, skořápka, kokon, druhá kůže, vrstvení, průsvitnost a hra světel.

 

BODY-HOME

 

 „Ve své práci konstantně hledám slučovaní protikladů, na jedné straně nacházím inspiraci v živém světě přírody, na druhé straně mě fascinuje svět technologie, designu a architektury,“ říká Jana Rollová. Název kolekce vyjadřuje záměr cítit se útulně a pohodlně, jako bychom byli doma. Proto se Jana Rollová inspirovala domem, architekturou, pracovala se vztahem vnitřku a vnějšku, jako by to byl vnitřek a vnějšek domu nebo ulity.

 

To se odráží v použitých vrstvených materiálech: první vrstva nejblíže tělu ‚druhá kůže‘ je z elastického úpletu, druhá, průhledná vrstva vyjadřuje ženskost a křehkost, charakterizuje ji lehkost a hra světla. Třetí, vnější vrstva, je ochranná slupka reprezentovaná nepromokavými materiály.

 

Tyto tři vrstvy mezi sebou autorka kolekce propojuje různými způsoby tak, aby vrchní část měla objem, ale spodní se volně přizpůsobovala tělu. Přestože si kolekce půjčuje hodně prvků ze světa funkčních sportovních oděvů, jako např. parašutistické hedvábí pro ochrannou vrstvu (sponzorský dar od firmy Silk&Progress), nejedná se o sportswear. „V čistotě zpracování se snažím zkombinovat módní a designérský přístup. Místo šití často využívám techniku lepení, kterou jsem rozšířila o tzv. contrecollage stretch, kdy vzniká vrásčitý řasený efekt,“ dodává Jana Rollová.

 

Výstavu modelů a fotografií  Jana Záveského zahájí vernisáž ve čtvrtek 1. listopadu, expozice bude  přístupná veřejnosti do 25. 11., vždy od pátku do neděle, 10–18 hodin.  Vstup do galerie je zdarma.

 

Studio LR
Malostranské nábřeží 1, 1. patro
Praha 1

 

Foto: Jan Záveskýwww.studio-lr.com 
www.janarollo.net

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
19. 12. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

16. 01. 2017 Horoskop Beran

Vytáčí tě, že v práci nikdo nemluví o ničem jiném než o zimní dovolené a ráda bys také vyrazila, ale nemáš dostatek p... Celý horoskop

Karta dne

Tři pentakly
Tvá práce vzkvétá díky pevným základům a úsilí, které do všeho vkládáš s nadšením a radostí. Pokud se chystáš předvést své dovednosti, můžeš se těšit na úspěch, obdiv ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist