Femina.cz » Magazín » Móda » BODY-HOME JANY ROLLOVÉ

BODY-HOME JANY ROLLOVÉ

BODY-HOME JANY ROLLOVÉ

Magazín: Móda | vydáno 29. 10. 2007

Galerie oděvního designu Studio LR představí v listopadu kolekci BODY-HOME Jany Rollové. Nejlépe ji charakterizují slova: interiér/exteriér, skořápka, kokon, druhá kůže, vrstvení, průsvitnost a hra světel.

 

BODY-HOME

 

 „Ve své práci konstantně hledám slučovaní protikladů, na jedné straně nacházím inspiraci v živém světě přírody, na druhé straně mě fascinuje svět technologie, designu a architektury,“ říká Jana Rollová. Název kolekce vyjadřuje záměr cítit se útulně a pohodlně, jako bychom byli doma. Proto se Jana Rollová inspirovala domem, architekturou, pracovala se vztahem vnitřku a vnějšku, jako by to byl vnitřek a vnějšek domu nebo ulity.

 

To se odráží v použitých vrstvených materiálech: první vrstva nejblíže tělu ‚druhá kůže‘ je z elastického úpletu, druhá, průhledná vrstva vyjadřuje ženskost a křehkost, charakterizuje ji lehkost a hra světla. Třetí, vnější vrstva, je ochranná slupka reprezentovaná nepromokavými materiály.

 

Tyto tři vrstvy mezi sebou autorka kolekce propojuje různými způsoby tak, aby vrchní část měla objem, ale spodní se volně přizpůsobovala tělu. Přestože si kolekce půjčuje hodně prvků ze světa funkčních sportovních oděvů, jako např. parašutistické hedvábí pro ochrannou vrstvu (sponzorský dar od firmy Silk&Progress), nejedná se o sportswear. „V čistotě zpracování se snažím zkombinovat módní a designérský přístup. Místo šití často využívám techniku lepení, kterou jsem rozšířila o tzv. contrecollage stretch, kdy vzniká vrásčitý řasený efekt,“ dodává Jana Rollová.

 

Výstavu modelů a fotografií  Jana Záveského zahájí vernisáž ve čtvrtek 1. listopadu, expozice bude  přístupná veřejnosti do 25. 11., vždy od pátku do neděle, 10–18 hodin.  Vstup do galerie je zdarma.

 

Studio LR
Malostranské nábřeží 1, 1. patro
Praha 1

 

Foto: Jan Záveskýwww.studio-lr.com 
www.janarollo.net

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
19. 12. 2011 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

27. 10. 2016 Horoskop Panna

Do tvého života vstoupí osudový muž, který ti pořádně zamotá hlavu a je jedno, jestli jsi svobodná nebo zadaná. Nebud... Celý horoskop

Karta dne

Pět mečů
Situace, kterou jsi právě řešila, nedopadne přesně podle tvých představ. Ve skrytu duše jsi věřila, že se problém vyřeší a ty ho jednou provždy zameteš pod koberec. Ne...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist