Femina.cz » Magazín » Móda » 6 triků jak připravit pleť na léto

6 triků jak připravit pleť na léto

6 triků jak připravit pleť na léto

Magazín: Móda | autor: Renata Petříčková | vydáno 04. 05. 2009

Chcete, aby vaše pleť byla i přes působení slunečních paprsků hebká a bez vrásek? Přečtěte si pár užitečných rad, jak na to!

 

Už na jaře se můžeme připravit na první letní sluníčko. Ostatně je to nejvyšší čas, protože už jarní sluníčko bývá celkem zrádné a dokáže nechráněnou pleť poprvé spálit třeba už v dubnu. Následující rady a triky nejsou určeny jen těm, kteří se nedokážou vzdát klasického opalování, ale i těm, kteří se před sluníčkem chtějí maximálně chránit. Nepřipravená pleť totiž může dojít k úhoně, byť třeba jen v podobě zbytečných vrásek.

 
1. Regenerace po zimě a příprava na jaro
 
Tyto dva kroky jsou tak nějak spjaty. Pleť je po zimě unavená, našedlá a vypadá nezdravě. Takže s jarem je dobré se vyloupnout z té šedivé slupky a udělat generální úklid. Prvním krokem může být kvalitní peeling, který zbaví pokožku přebytečných odumřelých šupinek kůže a pokožku projasní. Ten můžeme používat zhruba 1x týdně. Druhým krokem je důkladná hydratace, takže zde se vyplatí investovat do kvalitního hydratačního krému. Krém by měl být lehčí, abychom ho mohly používat i přes léto. Sluníčko pokožku vysušuje.
 
2. Obyčejný krém s UV faktorem
 
Dobré je, když se podíváte, zda vás vybraný hydratační a výživný letní krém, obsahuje také UV faktor. Klasikou bývá ochrana kolem stupně 8 a to je dostatečné pro běžné použití. Stejně tak mají ochranné faktory i make-upy a některé pudry. Ostatně UV faktor se hodí nejen v létě, ale i v zimě, takže kvalitnější dekorativní kosmetiku určitě využijete po celý rok. Pokud ovšem trávíte den na pláži nebo na lehátku na terase, samozřejmě použijte krém speciální opalovací.
 
3. Opalovací krémy
 
Většinou se opalovací krémy aplikují minimálně 20-30 minut před příchodem na slunce. Některé výrobky však upozorňují na výhodu, že je lze aplikovat až těsně před sluněním. Kosmetičtí odborníci však radí i tady raději nějakou dobu z opatrnosti počkat. UV filtry existují různé, chemické či na přírodní bázi, je pouze na vás, jaký typ si vyberete.
 
4. Speciality z kosmetického salónu
 
Pokud vám záleží na sluníčkem opálené pleti, pak v rámci přípravy na opalování, můžete požadovat speciální kůru enzymovými přípravky. Ty se aplikují z ampulí a natírají se na kůži. Jejich funkcí je schopnost zadržovat pigment, takže zhnědnete dříve a opálení déle vydrží.
 
5. Vnitřní příprava
 
Klasikou zůstává konzumace beta-karotenu několik týdnů či měsíců před začátkem opalování. Má podporovat zhnědnutí kůže a větší trvanlivost opálení. Nelze ho však jednoznačně a bez rizika doporučit. Beta-karotenem se sice nelze předávkovat s vážnými zdravotními následky, ale ani ten zaručený účinek na pleť není stoprocentní. U někoho funguje, u druhého nikoliv.
Klasikou je ale dostatek tekutin, to pleti v létě prospěje víc, než potravinové doplňky.
 
6. Solárium jako přípravna na horké léto?
 
Kdo má problémy se zhnědnutím a špatně se opaluje nebo se chystá na náročnou dovolenou, kde jsou klimatické podmínky více slunečné než v našich zeměpisných šířkách, může strávit přípravu v soláriu. Stačí pár návštěv, během kterých se pleť mírně zabarví a připraví se na lepší vstřebání slunečního záření. Jednoduše řečeno, takto připravená pleť se tak snadno nespálí a zhnědnutí pak déle vydrží. Záření ze solária a sluneční záření však není radno kombinovat.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
06. 03. 2012 magic11 - (reakcí: 0)
06. 03. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
08. 02. 2012 goldie ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist