Femina.cz » Magazín » Krása » Ztrvalené vlasy: Co s nimi když odrostou?

Ztrvalené vlasy: Co s nimi když odrostou?

Ztrvalené vlasy: Co s nimi když odrostou?

Magazín: Krása | autor: Renata Petříčková | vydáno 22. 10. 2012

Jste pravidelnou návštěvnicí kadeřnických salonů a právě teď bojujete s odrůstající trvalou? Pak máte na výběr ze tří možností. Vyrazit můžete na další trvalou a tu původní alespoň trošku upravit, nebo se nechat ostříhat na slušivý krátký účes, případně se pustit do regenerace. Poradíme vám, co je pro vaše vlasy lepší!

Další trvalou?
Určitě ne dříve než za půl roku po předchozí trvalé a i tak je to obrovský zásah! Vlasy po trvalé, a to i po šetrné headlines, jsou totiž vnitřně poškozené a v podstatě mrtvé. Vlas jako takový přijímá výživu z pokožky zhruba do 6 cm od hlavy, vše delší už je závislé na naší šetrné péči, případně na výživě zvenčí.  Jednou ztrvalené vlasy jsou už většinou polámané a zeslabené. Pokud chcete další dávku vlnité hřívy, rozhodně zajděte do kvalitního kadeřnictví a poraďte se dle kvality svých vlasů s odborníkem. Většinou se volí headlines a alespoň sestřižení konečků.  Odcházet byste měla i s kvalitní regenerací, maskami na vlasy a šamponem. Rozhodně neriskujte natočení vlasů od kamarádky. Ušetřené peníze byste pak také mohla s pláčem investovat do nápravy škod.

Rada pro vás: Vlasy po trvalé upravujte jen za mokra!
Vlasy po trvalé se rády krepatí a trhají se. Zásada číslo jedna tedy zní – zapomeňte na hřeben! Vlasy upravujte jen prsty a zásadně zamokra. Za sucha už vlny netrhejte, ani neupravujte, jinak si na hlavě vyrobíte kvalitní chemlon.

Nůžky?
Řešení elegantní a účinné. Pokud vám není líto dlouhé hřívy, pak se odhodlejte odrostlou trvalou prostě ostříhat. Nutno podotknout, že i tady hrozí reálné nebezpečí ne příliš velké spokojenosti. Zbytky trvalé totiž mohou přivodit poměrně kvalitní vzhled rozkvétajícího roští. Raději proto volte razantní zásah a sestříhejte vlasy úplně, nebo o zbytek začněte pečovat poněkud intenzivněji. Regenerace a rovnání, například přes kulatý kartáč (výjimečně žehličku) zaručí hladký vzhled vlasů.

Regenerace?
Keratinová kůra je pro ztrvalené vlasy naprosto ideální. Je však finančně celkem náročná a pár tisícovek za ni utratíte. Vlasy jsou po ní však několik týdnů jako znovuzrozené, hebké,  oživené a tatam je pocit přesušených chemlonových vlasů. Ovšem pozor– vlny mohou zdárně povolit, keratin vlasy totiž zatíží.

Foto: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
31. 10. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
28. 10. 2012 manislava trvalá (reakcí: 0)
23. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
23. 10. 2012 Daniela76 Ztrvalené vlasy (reakcí: 0)
23. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
22. 10. 2012 giudi trvalá (reakcí: 1)
22. 10. 2012 ladouch . (reakcí: 1)
22. 10. 2012 forjames ... (reakcí: 0)
22. 10. 2012 pepina . (reakcí: 0)
22. 10. 2012 lidka2 trvalou (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

25. 03. 2017 Horoskop Beran

Trucuješ a odmítáš vyrazit s partnerem k jeho rodině? Děláš velkou chybu, protože bys na rodinném setkání potkala zaj... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist