Femina.cz » Magazín » Krása » Změna barvy vlasů

Změna barvy vlasů

Změna barvy vlasů

Magazín: Krása | autor: Renata Petříčková | vydáno 19. 10. 2009

Někdy přijde touha změnit se od podlahy, tedy přesněji, od hlavy. Změna barvy vlasů je tím nejjednodušším, co můžeme udělat pro velký efekt. Ovšem jen zdánlivě. Uvažujete-li o nějaké takové změně, je tento článek určen právě vám…

 

Na co si tedy dát pozor?


Z tmavé barvy na světlou


Tady je poněkud obtížnější ta chemická výroba světlejší barvy a v každém případě byste se měla svěřit do rukou odborníka, zejména, chcete-li zesvětlit o více než dva či tři odstíny, tam by domácí odbarvování nemuselo dopadnout dobře. Velmi tmavé vlasy mohou na nevhodně zvolenou blond barvu reagovat rezavým odstínem, který ovšem nevypadá nijak atraktivně. Naopak, všem dává najevo, že jste se pokusila býti neúspěšnou blondýnkou. Kadeřníci dokonce radí takovouto změnu dělat postupně. Tedy nejprve zesvětlit vlasy o odstín či dva a poté za určitý čas opět zesvětlit o další odstíny. Tento postup je šetrnější, vyhneme se poničení vlasů a nežádoucímu barevnému účinku a hlavně si sama na sebe zvykneme lépe. Několik rad jak docílit zařívé blond barvy najdete v článku Oslnivá blond.
Při této změně však berte v potaz také barvu svého obočí. Bílé vlasy a černé obočí je do očí bijící, takže obočí je třeba také zesvětlit, je-li tento kontrast příliš velký. A vhodné je posoudit i nový odstín vlasů a barvu vašich očí či pleti, aby výsledek nevypadal nepřirozeně.


Ze světlé na tmavou


Tady je o něco jednodušší barvení vlasů, protože tmavá barva není tak riziková. Přesto, obarvení z blond na černo, jako rozdíl nejextrémnější, je docela oříšek a tak chcete-li se ztmavit více, poraďte se s odborníkem či se „ztmavujte“ postupně, jako je to uvedeno v prvním příkladě.
Při této změně však berte v potaz také svůj barevný tip. Jste-li vyloženě světlý typ, můžete v tmavé barvě vypadat ještě více „vybledle“, nepřirozeně bude také vypadat kombinace světlého obočí a havraních vlasů. Při této změně si můžete dovolit výraznější líčení, ale vše je velmi individuální a tak musíte postupovat citlivě.


Líčení – čas ke změně


Bylo by chybou si myslet, že změníte barvu vlasů a můžete zůstat u svého starého stylu líčení. Radikální změna barevného typu si žádá i změnu líčení. Například silné černé linky mohou vypadat u někoho skvěle, má-li černé vlasy, u blondýnky by již vypadaly příliš lascivně. Pozor si dejte také na zrádnou změnu k rezavým odstínům. Potom mohou černě nalíčené oči vypadat tvrdě a je lépe linky změnit za hnědavé odstíny a dovolit si můžete i jiné oční stíny, které by měly ladit s barvou vašich vlasů, a výběr rtěnky bude v této chvíli také jiný.

Aby nedošlo k omylu


Abyste se vyhnula nepříjemnému překvapení a ztrátě iluzí, před takovouto změnou se poraďte nejlépe s vizážistkou nebo kadeřnicí či kosmetičkou. Tak se na vás podívá někdo nestranný, neovlivněný vaší nevýslovnou touhou být jiná, nejlépe úplně jiná. Jestli si barvíte vlasy sama doma, podívejte se na rady, jak docílit správné barvy, v článku Barvení vlasů.


Informujte se také o možnostech případné nápravy způsobených škod. Jak se lze zbavit odbarvených vlasů, jak je lze opět nabarvit na původní odstín? Jde to vůbec?


Pomoci mohou také programy na internetu, které na vaší vložené fotografii provedou vaší virtuální proměnu, včetně barvy vlasů či střihu. Je to sice trochu sci-fi, protože realitu zdaleka nemohou vystihnout, ale pro hrubou představu to stačí.


Tak hodně štěstí!

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
29. 03. 2011 mysy barva (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

23. 03. 2017 Horoskop Lev

Šéf dnes nečekaně povýší kolegyni na místo, po kterém jsi toužila ty. Namísto toho, abys začala kolegyni pomlouvat, n... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist