Femina.cz » Magazín » Krása » Zkrocení zplihlých vlasů. Jak jim dodat objem?

Zkrocení zplihlých vlasů. Jak jim dodat objem?

Zkrocení zplihlých vlasů. Jak jim dodat objem?

Magazín: Krása | autor: Lucie Feiková | vydáno 27. 01. 2015

Nadýchané vlasy plné objemu? Neprospívá jim ani vlhko, ani čepice „napařené“ na hlavě. Ale přece jen, první pomoc existuje! Boj s kšticí připomínající tak zvanou počůranou slámu se zdá být nekonečný, ovšem můžete ho vyhrát. Jak mít vlasy jako z reklamy? Vše začíná u základní péče!

Startovní čára? Časté mytí!

Zplihlé vlasy, které mají tendenci se brzy mastit, potřebují zvláštní péči a produkty pro ně určené. Šampony s léčivým konopím, nebo osvěžující citronovou trávou, které je šetrně umyjí a prodlouží pocit čistoty, by měly patřit k základní výbavě. 

Vlasy by se měly mít podle potřeby, takže jestli je to každý druhý den, přijměte to a nedělejte si kvůli tomu vrásky. Mýtus, který praví, že časté mytí vlasům škodí, už dávno neplatí. Tenkrát, když se ještě něco takového říkalo, neexistoval snad ani kondicionér. Dnes je to jinak. Přípravky se mohou aplikovat třeba každý den, i když uznáváme, že to může být obtěžující. 

Čistá voda pro experimentátorky 

Pakliže patříte mezi ty „línější“ a máte trochu odvahy, můžete vyzkoušet bezšamponovou metodu, která si žádá asi měsíc vaší pozornosti a trpělivosti. Vlasy se myjí pouze vodou, o čemž jsme už psali, ale vydržíte-li, kštice se vám odmění tím, že se po tomto experimentu bude méně mastit, provzdušní se a celkově bude působit vitálnějším dojmem tak, že ani huňatá čepice ji nezkrotí! Nemáte čas ani nervy na takový pokus? Nechcete tak dlouho čekat? Pak se držte staré známé péče a po použití šamponu ošetřete vlasy kondicionérem. K čemu vlastně slouží a kam ho nanášet, aby objem byl opravdu vidět?

článek

Jak zacházet s již umytými vlasy?

Vlasový kondicionér je vlastně takové šetrné pohlazení koruny krásy po radikálním vyčištění šamponem, který vás v první fázi zbaví nečistot. Naštěstí, výrobci už si dávají pozor a ve většině případů se vyhýbají silikonům, které zplihlost vlasů podporují. Takže ano, kondicionér zásadně bez těchto „zlepšovadel“! A nanášet pár centimetrů od kořínků. Nikdy ne na ně a ani na pokožku. 

Styling? Levou zadní!

Vmasírujte ho do délek, nechte minutu působit (kadeřníci se shodují, že tato doba bohatě stačí), omyjte vlasy, opatrně rozčešte, naneste pěnové tužidlo zvětšující objem a přes kulatý kartáč vysušte. (Pokud si půjdete lehnout s mokrou hlavou, na vlasech a jejich objemu se to podepíše.) V průběhu vysoušení si občas „hrábněte“ do vlasů prsty, aby efekt působil rovnoměrně. 

Tečka na závěr

Nanesení malého množství laku celý účes zafixuje a dodá mu lesk. Akorát pozor na „velké oči“. Příliš laku vlasy zatíží, čímž zmaříte veškerou svoji dosavadní snahu. Případy, kdy je úče sice pevný, ale nehne s ním ani skok padákem, nejsou výjimečné. Takže opatrně a těšme se na léto, až nadýchané lokny políbí slunce!

A jak proti zplihlým vlasům bojujete vy? Máte nějaký tajný tip na objem?

Foto zdroj: thinkstockphotos.com   

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
08. 07. 2015 Klára Reneval neo (reakcí: 0)
02. 07. 2015 Agáta Reneval neo (reakcí: 0)
18. 02. 2015 Jitulka007 Mokre vlasy (reakcí: 0)
31. 01. 2015 Marusia Moje zkušenost (reakcí: 0)
27. 01. 2015 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

02. 12. 2016 Horoskop Kozoroh

Pokud tě trápí zdravotní problémy, zajdi pro jistotu k lékaři. Může jít o banalitu, ale také o vážný problém, který j... Celý horoskop

Karta dne

Král poháru
Očekávej skvělý den, naplněný harmonií a radostí. Skvělá spolupráce na tebe čeká s muži narozenými ve znamení Ryby, Raka a Štíra. Pokud toužíš po lásce, přátelství či ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist