Femina.cz » Magazín » Krása » Zimní typ? Co vám sluší?

Zimní typ? Co vám sluší?

Zimní typ? Co vám sluší?

Magazín: Krása | autor: Dorotka G. | vydáno 25. 10. 2012

Ženy patřící k zimním typům se vyznačují pletí s chladným, namodralým podtónem. Můžete mít velmi světlou, téměř průsvitnou pokožku, která působí křehce a zranitelně, nebo pleť s chladným, lehce olivovým zabarvením. Zimní typ se snadno opaluje a pleť se krásně barví dohněda. Zimní typy mají výrazné tmavé řasy a obočí.

Oči mívají ledově modré, tyrkysové, fialkovomodré, šedé nebo šedomodré, oříškové, hnědé, hnědočerné nebo úplně černé. Vlasy jsou hnědočerné nebo úplně černé s namodralým leskem. Pokud chcete vlastní barvu osvěžit pomocí barev na vlasy, pak vybírejte chladné, namodralé odstíny. Toužíte-li po melíru, zapomeňte na žlutý, ale sáhněte po nafialovělé.

Make – up
Pokud máte porcelánovou pleť, používejte světlý pudr i make up, vhodné jsou odstíny béžové nebo růžovohnědé. Máte-li pleť tmavší, pak můžete použít podkladový make-up ve světle hnědé a béžový pudr. Nepoužívejte žádné nažloutlé odstíny. U líčení platí, že čím je nápadnější barva rtů, tím tlumenější by měly být oční stíny. Jen zimní typ si může dovolit černé oční linky. Na rty i nehty použijte ohnivou červeň i výraznou růžovou. Máte-li zelené nebo hnědočerné oči, můžete si je zvýraznit chladnými odstíny zelené. Používejte také bílou konturu na vnitřní stranu víčka, abyste prozářila oči. Pokud máte ráda přírodní líčení, nevadí. Můžete si dovolit i hnědé stíny, ale vždy  pamatujte, že musí být chladné odstíny. Nemusíte ani příliš experimentovat s barvou řasenky, ideální je pro vás černá.

Barvy pro vás
Nejlépe sluší zimnímu typu syté, chladné odstíny červené. Stejně tak ale také modrá v ledových barvách. Vyhněte se jen matné, tlumené modři, která sluší letnímu typu a u zimního působí nevýrazně. I zelená barva by měla mít modrý podtón. Volit můžete z ledově chladné pastelové zelené, modrozelené i černozelené. Žluté odstíny vám sluší všechny, chladné i jasně zářivé až citrónové. Jemné a matné barvy vás znevýrazní. Dovolit si můžete fialovou barvu v podobě tmavomodré fialové, nebo jemné fialové s modrým podtónem. Oblékat se můžete do béžové, šedobéžové i hnědočerné. Jako jediný typ máte možnost nosit černou barvu podle libosti a jasně zářivou bílou. Co se vzorů a módních trendů týče, sluší vám vše, co je geometrické i extravagantní. Zkuste široké pruhy, velké kostky i puntíky. Můžete kombinovat, ale vždy by měl být základem jednobarevný prvek.

Na závěr je nutné podotknout, že zimních typů může být velké množství, a když jedné bude slušet ledová modř, druhé nemusí sedět vůbec. Vybírejte podle citu, podle vaší oblíbené barvy i podle vkusu. Nic z toho, co je zde psáno, není pravidlo, které byste musela bezpodmínečně nutně striktně dodržovat. I když třeba teď vyzkoušíte barvy, kterých jste se až dosud bála.

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
29. 10. 2012 martina zimní typ (reakcí: 0)
28. 10. 2012 manislava zimní typ (reakcí: 0)
25. 10. 2012 pepina . (reakcí: 0)
25. 10. 2012 lidka2 myslím, (reakcí: 0)
25. 10. 2012 Daniela76 Zimní typ (reakcí: 0)
25. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
25. 10. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Gliss Kur Ultimate Color dvoufázový elixír

Pro dlouhotrvající ochranu barvy a zářivý lesk...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 25. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

25. 10. 2016 Horoskop Ryby

Pokud se chystáš vyrazit ze šéfem a požádat ho o zvýšení platu, pak dnes je ten pravý den, kdy šéf nejen ocení tvé zk... Celý horoskop

Karta dne

Sedm pohárů
Zpráva, která k tobě přichází, tě velmi nemile překvapí. Budeš postavena přes složité a náročné rozhodování. Nic neuspěchej, dopřej si dostatek času na odpověď a pořád...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist