Femina.cz » Magazín » Krása » Zima a popraskané rty? Vyřeší to zubní kartáček!

Zima a popraskané rty? Vyřeší to zubní kartáček!

Zima a popraskané rty? Vyřeší to zubní kartáček!

Magazín: Krása | autor: Lucie Feiková | vydáno 07. 01. 2015

Suché, podrážděné, rozpraskané. Takové rty trápí kdekoho! A přiznejme si, že jejich unavený a nezdravý vzhled nikoho neuchvátí. Jak jim poskytnout tu pravou péči, aby za každých okolností lákaly k políbení? Je to snazší, než to vypadá!

I když zima ještě neudeřila v plné síle, meteorologové hlásí, že by se v měsíci lednu měla přihlásit o slovo. S ní se objeví i klasické neduhy, mezi které patří popraskané rty. Co můžete udělat pro svá ústa a hlavně kdy s péčí o ně vůbec začít? Přece ještě dnes! A to hned, jak si vyčistíte zuby. Hledáte souvislost?

Základ? Obroušení šupinek

Po ukončení patřičné dentální hygieny si na závěr ještě přejeďte zubním kartáčkem po celých rtech. Takový decentní peeling. Pak už zbývá jen nanést jelení lůj, pečující balzám, nebo hojivou tyčinku. Ta navíc obsahuje i přírodní složky, jako je heřmánek, aloe vera či med. Záleží na vás, který produkt zvolíte. Všechny mají něco společného. 

Vytvoří na pokožce lehký filtr, který ji bude chránit před podrážděním. Jediný háček je v tom, že se musíte rozloučit s určitým zlozvykem. Ten sice pomůže na pár minut, ale ve finále ještě celou situaci zhorší. O jaký se jedná? Hádat můžete dvakrát!

STOP olizování rtů!

Ano, toto je první pomoc, kdy nemáte po ruce nic, čím pokožku na chvíli bránit před nepříznivými vlivy počasí. Mráz, vítr, chlad, jednoduše řečeno, všechny klimatické extrémy pleť vysušují. Ta má tendenci praskat nebo vytvářet drobné šupinky. A s těmi si lidské sliny opravdu moc nerozumí. Naopak. Ještě víc je dráždí a „nutí“ k červenání. Takže logicky, čím víc olizování, tím víc pálení a štípaní. Co vám určitě pomůže? Pitný režim a pořádná hydratace! To jsou nejlepší přátelé pro váš „líbací orgán“.

3 celebrity, které sláva zabíjí

3 celebrity, které sláva zabíjí

Hollywood není růžová zahrada, ale pěkně drsná zkouška charakteru! Proč? Popularitu buď lze ustát...

Co když je příčina úplně jinde?

Říká se, že oči jsou okno do duše. Jestli je to tak, rty jsou výkladní skříní celého těla! Proč? Jsou totiž mezi prvními, kteří zpozorují, že se s organismem děje něco špatného. Nevěříte? Je to tak! Stačí se podívat na ústa a diagnóza je na světě! Netrpíte něčím podobným?

1. Skvrny na rtech

Pokud něco takového na sobě zaznamenáte, bohužel to nevěstí nic dobrého. Skvrny mohou být buď světlé, nebo tmavé. Ty první říkají, že se v zažívacím traktu nacházejí tukové usazeniny, druhé zase varují před vředy.

2. Bledost rtů

Porucha štítné žlázy, chudokrevnost, nesprávná funkce srdce? Všechno z vyjmenovaného signalizuje bledost rtů.

3. Opary, afty, prasklé koutky

Budete muset zapracovat na přísunu vitamínů. Pravděpodobně béčka máte hrubý nedostatek! V lepším případě. V horším se vám „rýsuje“ cukrovka.

A jak bojujete vy s rozpraskanými rty? Pomáhá vám jednoduchá babská rada – smočit je před spaním v medu, nebo máte svoje tajné zbraně? Napište nám o tom do diskuze!

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
13. 01. 2015 Valinka Zabralo... (reakcí: 0)
11. 01. 2015 monia1 ... (reakcí: 0)
07. 01. 2015 patricia077 .. (reakcí: 0)
07. 01. 2015 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
07. 01. 2015 lucik21 ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

29. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Je na čase, aby sis konečně ujasnila, co vlastně chceš nejen od života, ale také od své práce nebo partnera. Plácáš s... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist