Femina.cz » Magazín » Krása » Zastavte stárnutí!

Zastavte stárnutí!

Zastavte stárnutí!

Magazín: Krása | autor: Renata Jarošová | vydáno 20. 11. 2009

Začněte správně pečovat o své tělo a ono se vám odvděčí tou nejlepší cestou – vaší krásou. Stačí si stanovit několik pravidel a budete se cítit i vypadat lépe!

 

Dnešní doba nabízí nespočetně možností, jak vypadat mladší. Od drahých krémů obsahujících kousky zlata, botoxových injekcí, liposukcí, až po náročné plastické operace. Vždy máte zaručený výsledek – mladistvý vzhled, ale nikdy vám tyto zákroky nedodají „energii mládí“, díky, které, i přesto, že máte na tváři několik vrásek, budete zářit štěstím a síla mladistvé energie z vás bude přímo čišit.


Do dnešní „omlazující“ medicíny se již nějakou dobu nepočítají pouze zákroky plastických chirurgů, ale i medicína zvaná anti-aging neboli medicína třetího tisíciletí. Tato novinka pomáhá lidem, aby byli co nejdéle zdraví a plní „mladistvé“ energie. Anti-aging funguje jako prevence a zároveň také jako léčba příznaků a problémů spojených se stárnutím.


Základem je individuální přístup ke každému pacientovi. Začíná se komplexní diagnostikou stáří vašeho těla. Lékař na základě takové prohlídky zjistí, co tělu chybí, čeho by naopak potřebovalo ubrat a také co ukazují vaše genetické dispozice. Někdy se může jednat i o banalitu, třeba, že pro vás není vhodné jíst okurku, ale to je právě základ, který vašemu tělu pomůže lépe pracovat a vše se pak projeví právě na vzhledu. Na druhou stranu se díky takové diagnostice můžete dozvědět, jaká nemoc se ve vás rodí, a jak již v počátku, jí můžete zarazit.

http://www.femina.cz/files/joga.jpgLékaři tvrdí, že touto metodou dokážeme zpomalit proces stárnutí. Člověk totiž stárne dle kalendáře a zároveň stárne i biologicky, a to, jak na nás působí vnější vlivy, může způsobit, že například věkový rozdíl mezi srdcem a mozkem je 15 let. Rozdíl srovná individuální jídelníček a správná hladina hormonů, jež jsou tvůrci pochodů v těle. Takové hormony nám udržují právě mladistvé a zdravé orgány, což se odráží na našem vzhledu. A tím, že vyrovnáme jejich hladinu na tu správnou úroveň, získáme elixír mládí.


Začít ale můžete několika jednoduchými pravidly, které vám pomohou organizmus naladit na správnou vlnu. Zde je několik tipů:


1, PRAVIDELNĚ PIJTE – Naše tělo je tvořeno především vodou, proto jí musíme pravidelně doplňovat, aby správně fungovalo. Nezapomeňte si tedy každý den nalít alespoň 1,5 l čisté vody.


2, VYHNĚTE SE STRESU- Vlivy vnějšího okolí, a z nich především stres, velmi narušují fungování našeho organismu. Každému pomáhá něco jiného, ale můžete například vyzkoušet běhání, jógu nebo meditaci. Hlavně se nepokoušejte zahánět stres jídlem, a když už vás mlsná užene, tak si nejdříve přečtěte článek Jídlem proti stresu.


3, CHRAŇTE SE PŘED SLUNCEM – Naše pokožka je velmi náchylná na sluneční paprsky, i přesto, že se nám mimo letní období nezdají tak silné, je potřeba se chránit i v ostatních obdobích. To, že přílišné vystavování slunci není správné, potvrdili i módní diktátoři.


4, OMEZTE ALKOHOL – Alkohol je pro naši pleť velký nepřítel, obzvláště pak pro citlivou. Může nám neodvratně způsobit červené skvrnky na tvářích, proto vždy s mírou!


5, OD SRDCE SE ZASMĚJTE – Smích léčí! Několikrát za den se od srdce zasmějte a uvidíte, jak své srdce posílíte, a ještě se pěkně pobavíte.


6, HÝBEJTE SE – Nezapomínejte na pravidelný pohyb, stačí delší procházka nebo někdy nechat auto doma. Pravidelným pohybem si posílíte kondici a ještě se budete divit, jak dobře se vám dýchá po čtyřech patrech schodů.

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
05. 03. 2011 aknela11 hezky se to čte (reakcí: 1)
03. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

21. 02. 2017 Horoskop Rak

Nenuť se do nudných domácích prací, práce by ti nešla od ruky. Navíc bys stále něco hledala a ztrácela, takže bys měl... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist