Femina.cz » Magazín » Krása » Zapomeňte na BB krém, budoucnost patří písmenům CC!

Zapomeňte na BB krém, budoucnost patří písmenům CC!

Zapomeňte na BB krém, budoucnost patří písmenům CC!

Magazín: Krása | autor: Pavla Hořínková | vydáno 15. 02. 2013

Málokterý produkt v poslední době způsobil na kosmetickém trhu takový poprask jako BB krém. Multifunkční krém s několika různými účinky k nám doputoval z Asie a takřka ze dne na den se bezostyšně zabydlel v regálech obchodů s kosmetikou.

Z tohoto trendu samozřejmě nejvíce těžily značky, které na něj zareagovaly jako první. Zatímco BB krém od Garnier, jednu z prvních vlaštovek, zvědavě zkoušely tisíce žen a dívek, na BB krémy od ostatních značek, jimiž je kosmetický trh neustále zásobován, už možná pohlížíme poněkud skepticky. Stojí vůbec ještě za to zavádět do nabídky okoukaný BB krém, když asijský svět už dávno žije ve znamení CC?

CC krém označuje takzvaný Color Control Cream (nebo také Color Correction Cream) a je to jakási zdokonalená verze v Asii nyní už zastaralých BB krémů. Vedle všech skvělých vlastností BB krému, jako je sluneční ochrana, sjednocení pleti či rozjasnění, slibuje CC krém lehčí a dlouhotrvající texturu, vyživující účinky a mnohem lepší krycí a sjednocující efekt. CC krém zamaskuje váš nejednotný tón pleti i první známky stárnutí. Mezi aktivními látkami můžete najít výtažky ze zeleného nebo bílého čaje, aloe vera, mořské extrakty a přírodní vitamín C. Složení bez olejů navíc zcela jistě bude vyhovovat i mastné pleti. Vaše pleť po aplikaci CC krému bude vypadat dokonale a stále neuvěřitelně přirozeně.

Rodištěm nových CC krémů se stala, podobně jako v případě BB krému, východní a jihovýchodní Asie. Japonky, Korejky, Číňanky a další ženy z této oblasti si CC krém tamních značek okamžitě zamilovaly a na kdysi oblíbený BB krém si už pomalu ani nevzpomenou. Kosmetický trh se zkrátka neustále vyvíjí a je jen otázkou času, co bude následovat.

Zcela logicky se výrobcům jako další v pořadí nabízí písmenka DD. Můžeme jen začít tipovat, na jaká dvě anglická slůvka bude DD odkazovat. To by nám totiž mohlo ukrátit čekání na uvedení CC krému na český trh, na nějž si asi ještě pár měsíců počkáme. Z celosvětových značek, které jsou v České republice běžně k dostání, můžeme očekávat CC krém od Chanel, který ho již v minulém roce začal nabízet v Číně, a z finančně dostupnějších značek také od L’Oreal Paris či Olay.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
18. 06. 2013 goldie ... (reakcí: 0)
07. 03. 2013 marguete * (reakcí: 0)
17. 02. 2013 manislava krémy (reakcí: 0)
17. 02. 2013 wrazedkyne - (reakcí: 0)
16. 02. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
15. 02. 2013 lidka2 - (reakcí: 0)
15. 02. 2013 pepina . (reakcí: 0)
15. 02. 2013 JeyJey + (reakcí: 1)
15. 02. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

04. 12. 2016 Horoskop Střelec

Dnes se ti nebude chtít vůbec nic. Nevadí, do ničeho se nenuť. Dělej jen věci, které tě baví, nebo zajdi načerpat ene... Celý horoskop

Karta dne

Dva poháry
Máš před sebou nádherný den naplněný radostí a láskou. Přestože jsi sama, budeš velmi intenzivně řešit vztahy kolem sebe a také své srdíčko. Jestli toužíš po lásce, má...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist