Femina.cz » Magazín » Krása » Zaměřeno na nehtovou modeláž: Je lepší akryl, gel či P-shine?

Zaměřeno na nehtovou modeláž: Je lepší akryl, gel či P-shine?

Zaměřeno na nehtovou modeláž: Je lepší akryl, gel či P-shine?

Magazín: Krása | autor: Pavla Jelínková | vydáno 29. 11. 2016

Upravené nehty jsou naší vizitkou a protože je dnes času na všechno tak málo, většina z nás o své nehty nechává pečovat odbornice. Také se chystáš, že vyzkoušíš jejich služby? Pak bys měla vědět, jaké možnosti úpravy nehtů vlastně máš. Takže půjdeš do P-shine, akrylu nebo gelu? Že nemáš tušení? Poradíme ti!

Ruce a s nimi i nehty jsou vizitkou každé ženy, ale kde vzít čas na jejich úpravu? Nebo bys čas i měla, ale zase nejsi natolik zručná? Nehtíky můžeš mít upravené vždy. A nejen svépomocí. Můžeš využít služeb pracovnic salónu s nehtovou modeláží, kterých vyrostlo všude jako hub po dešti. A pak už bude jen na tobě, co si vybereš - přírodní P-Shine, gelovou nebo akrylovou modeláž? Trochu se v tom ztrácíš? Nevadí, my ti napovíme!

Když s řekne P-Shine

P-Shine je japonská manikúra orientovaná na péči o přírodní nehty tak, aby vypadaly zcela přirozeně a přitom hezky, pěstěně a byly lesklé. Na nehet se při ní nanáší speciální směs včelího vosku a mateří kašičky, křemičité hlinky a glycerinu, parafínů, panthenolu a vitamínů (A, B5, E, H).

Hmota se aplikuje velmi jednoduchým způsobem za pomoci měkkého pilníku a leštičky s jelenicovým povrchem, v kombinaci s aktivní betonitovou pastou, která vytváří super hladký a jednolitý povrch nehtu.

Díky tomu všemu ti P-Shine vytvoří nehtíky s jemnou lesklou glazurou, jež je nejen pěstí ale zároveň i chrání. Máš-li oslabené, roztřepené či jinak poškozené nehty, je P-Shine to pravé právě pro tebe! Btw, vědělas, že na P-Shine chodí i muži?

Gelové nehty

Gelové nehty jsou po P-Shine druhou nejpřirozenější variantou. A momentálně hrají v nehtové modeláži prim. Ve výsledku jsou vždy krásně barevně zdobené a přirozeně vypadající nehtíky s lesklým povrchem. Ale pozor, to je řeč o potažení přírodních nehtů gelem, nikoli o gelové modeláži s umělými nehty. V prvním případě se přírodní nehty zdrsní pilníčky, a na ně je v několika vrstvách nanesen gel, který je průběžně v rámci zdobení nehtu vytvrzován v UV lampě. Gelové přírodní nehtíky jsou velmi šetrnou formou zdobení, která navíc zpevňuje nehet. Nehty průběžně odrůstají, takže ti vydrží zhruba měsíc a pak si můžeš vymyslet zase jiný nehtový design a jít do toho znovu.

V případě gelové modeláže s umělými tipy, se nehty také zbrousí, ale pak jsou na ně nalepeny tipy (umělé nehty v různé velikosti). Pak už je postup shodný s přírodními gelovkami. Metodu lze využít, když máš krátké nehty a chtěla bys je mít okamžitě dlouhé, anebo se odnaučit nehty okusovat. Dobře však zvaž, zdali ti tipy vyhovují, protože jsou křehčí než přírodní gelové nehtíky a mohou se ti při sportu a manipulaci s předměty lehce lámat.      

Akrylové nehty

Oproti gelovým ti tato varianta poskytne velmi rychlé vytvrzení a pevnost nehtů. Pokud však máš poškozené nebo slabé nehty, není pro tebe akryl to pravé ořechové. Mimoto je akryl hodně nepoddajným materiálem, který je na nehtu mnohem více cítit než gel - je zkrátka těžší. Akrylová modeláž je v podstatě nanášení směsi akrylového prášku s vodou na nehet, který se pak zbrušuje malou bruskou.

Při modeláži by měly mít jak zákaznice, tak pracovnice salónu roušku. Akryl je totiž hodně agresivní materiál a naleptává sliznice nosních a ústních dutin. Mimo tíhu a tvrdost má akrylový nehet zaděláno ještě na další negativa - nehtíky v akrylu "nedýchají" jako u gelovek, časem jsou citlivé a mohou jako obranu "vyrábět" plísně a nehet se časem může deformovat.

Design aneb Zdobení nehtíků

Když už si necháš dělat nehty v salonu, pak chceš, aby to stálo za to. Takže si určitě dopřej nejrůznější zdobení, kamínky, perličky a glitry nebo razítka. Fantazii se meze nekladou, k dispozici jsou vždy četné předlohy s nazdobenými nehty, anebo si prostě vymyslíš ten svůj design sama. A protože právě ladíme na Vánoce, tady máš super návod, jak si upravit nehty ve vánočním stylu:

Tak co říkáš? Zkusíš to, nebo dáš přednost vlastní úpravě nehtů? Napiš nám své zkušenosti i co ti nejvíc vyhovovalo. A taky se mrkni do naší fotogalerie, najdeš tam super nápady (někdy trošku ztřeštěné) na vánoční nehtové designy. 

Zdroj foto: shutterstock.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
09. 12. 2016 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
05. 12. 2016 jana22 Fotogalerie (reakcí: 0)
29. 11. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
29. 11. 2016 Viky17 - (reakcí: 0)
29. 11. 2016 stana1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Clinique Čisticí pleťový gel Pep-Start

Pro hedvábně jemnou, jasnou a čistou pleť!

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 22. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 02. 2017 Horoskop Lev

Jako můra za světlem se budeš táhnout tam, kde je zábava a společnost lidí. Doma na tebe bude padat splín z toho, že ... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist