Femina.cz » Magazín » Krása » Zajímavé: Vidíme se krásnější, než ve skutečnosti jsme

Zajímavé: Vidíme se krásnější, než ve skutečnosti jsme

Zajímavé: Vidíme se krásnější, než ve skutečnosti jsme

Magazín: Krása | autor: Lucie Feiková | vydáno 09. 02. 2017

Mrkneš se na sebe do zrcadla a vidíš celkem hezký obrázek? Ještě se neraduj. Vědci totiž tvrdí, že každý člověk má o svém vzhledu vysoké mínění, které se vůbec nepodobá realitě. Tady jsou podrobnosti!

Říká se, že krása je v očích toho, kdo se dívá. A ejhle, ono to fakt sedí! Alespoň to si myslí odborníci, kteří na základě svého výzkumu zjistili šokující fakta. Jejich ortel?

Když jde o vzhled, vůbec na sebe nepohlížíme objektivně! Jak se na něco takového vůbec přišlo? Raději si sedni a zhluboka dýchej. Pořádně tě to vyvede z míry!

Růžové brýle vládnou světu

Vědci z Británie povolali k experimentu jednoho fotografa a několik desítek dobrovolníků. Všichni testovaní se nechali zvěčnit a pak dostali do rukou dvě verze svého snímku. Jedna byla zcela přirozená, bez sebemenšího zásahu. Druhá prošla lehkými úpravami – někde se pomocí techniky vyhladila pleť, jinde se zase zmenšil nos. Však víme, jaká kouzla dokáže šikovný grafik! Respondenti pak měli ukázat na fotku, která se jim více podobá. A děly se neuvěřitelné věci…

Klam versus realita

Většina dotázaných bez výčitek tvrdila, že upravený obrázek „jsou celí oni“! Protože se tomu divili i sami výzkumníci, pro jistotu využili unikátní metodu skenování emocí. Speciální program nahlédl hluboko do hlavy oslovených, zaměřil se na výrazy jejich obličejů a výsledky zaznamenal na graf. Z nashromážděných dat pak vědci spočítali, že zúčastnění se vnímají pětkrát hezčí, než je tomu ve skutečnosti. Může za to pýcha, nebo něco docela jiného?

Proč pravda není vidět?

Psychologové jsou toho názoru, že hodně zaleží na tom, jak dlouho na sebe člověk „zírá“. Prý je to tak nastavené od přírody! Když má na zhodnocení svého obrazu jedinec omezený čas, automaticky vidí „hezčí variantu“. Má-li však k posouzení vizáže více prostoru, automaticky se spustí proces sebehodnocení. Tím na světlo vyplují všechny nedostatky a vady. Tak takhle to je! Čím méně se tedy budeš pozorovat v zrcadle, tím atraktivnější se uvidíš. Převratná myšlenka, co říkáš? Konečně důvod, proč ráno v koupelně neprostát dlouhé minuty!

Jeden důkaz za všechny

Přijde ti to jako přitažené vlasy? Podívej se na fotky ve fotogalerii, o které v tomto pokusu šlo. Ty vpravo jsou upravené a podle dobrovolníků odráží realitu. Když je srovnáš s těmi vlevo a bez úprav, i nás napadne, že tady má někdo trochu vyšší sebevědomí. Na stranu druhou – když nejde o život… Tak záměrně přehlížíme vady na kráse, no a? To přece není hřích! Mít zdravé sebevědomí patří k jednomu z předpokladů úspěšné socializace, začlenění do kolektivu a koneckonců se velmi dobře uplatňuje i při flirtování. Zakomplexované osoby nikoho nezajímají! Nebo snad ano?

A co ty? Napadlo tě někdy, že vypadáš jinak, než se vidíš ty sama? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, těšíme se příspěvky!

Foto: Shutterstock.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
14. 02. 2017 Stendy - (reakcí: 0)
10. 02. 2017 Bobina1 - (reakcí: 0)
10. 02. 2017 prastenec Kdyby jen to jak vypadají (reakcí: 1)
09. 02. 2017 pepina . (reakcí: 0)
09. 02. 2017 Johana Nevím, nevím (reakcí: 2)
09. 02. 2017 Viky17 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

22. 02. 2017 Horoskop Beran

Dnes budeš sršet nezdolnou energií. Práci zvládneš v rekorním čase a ještě pomůžeš pomalejší kolegyni. Doma budeš tak... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist